Arī Microsoft sāk darbu pie «vieda rokas pulksteņa» izstrādes

2013. gada 15. aprīlis plkst. 13:00
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Kompānija Microsoft uzsākusi darbu pie skārienjūtīga pulksteņa, tādējādi pievienojoties tādām kompānijām kā Apple un Samsung, kas nodarbojas ar līdzīgu tehnoloģiju izstrādi, vēsta Wall Street Journal.

Microsoft partneri Āzijā esot saņēmuši pasūtījumu piegādāt sastāvdaļas potenciālam skārienjūtīgam pulkstenim, medijam atklājuši anonīmi avoti. Tomēr patlaban vēl neesot pilnīgi skaidrs, vai kompānija izlems par labu šādas ierīces ražošanai.

Topošā ierīce varētu būt aprīkota ar 1,5 collu skārienjūtīgu ekrānu, WSJ stāstīja avots kompānijā, kurai Microsoft pasūtījis šādus displejus.

Šī gan neesot pirmā reize, kad kompānija demonstrējusi interesi par «uzģērbjamu» ierīču izstrādāšanu. Gandrīz pirms desmit gadiem Microsoft nāca klajā ar rokas pulksteni Smart Watch, kura lietotāji savā ierīcē varēja aplūkot jaunākās ziņas un izmantot FM radio. Ierīces tirdzniecība gan tika pārtraukta 2008. gadā.

Martā kļuva zināms, ka Dienvidkorejas tehnoloģiju milzis Samsung sācis darbu pie rokas pulkstenim līdzīgas ierīces, kas pildītu viedtālruņa funkcijas.

Kompānija pie šādas ierīces izgatavošanas strādājot jau kādu laiku, iepriekš atzina Samsung mobilo ierīču struktūrvienības vadītājs Lī Jonghī. Viņš uzsvēra, ka kompānija  izgatavo ierīces nākotnei, un pulkstenis, kuru būtu iespējams savienot ar viedtālruni, esot viena no šādām ierīcēm.

Savukārt gada sākumā atklātībā nonāca informācija, ka tehnoloģiju kompānija Apple eksperimentē ar rokas pulkstenim līdzīgu ierīci, kas pildītu arī viedtālruņa funkcijas.

Tehnoloģiju kompānijas sākušas interesēties par šādām un līdzīgām tehnoloģijām, kas ļauj tām iekarot jaunas tirgus nišas ārpus ierastajām. Valkājamas ierīces, kas apkopo informāciju par lietotāja ķermeni, kā arī spēj datus apstrādāt un noraidīt automātiski, ar laiku var pilnībā aizstāt viedtāruņus, uzskata atsevišķi analītiķi. Citi tikmēr uzskata, ka šādas ierīces nekad nespēs uzrunāt vidējo patērētāju.

Dalies ar šo rakstu