Tehnoloģijas

Baltcom pārpircis uzņēmumus

Sanita Igaune, 31.08.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas telekomunikāciju pakalpojumu uzņēmums Baltcom savā paspārnē ir piepulcinājis SIA LAIN NET, kas piedāvā interneta pakalpojumus Olainē un Jaunolainē. Lursoft datu bāzē pieejamā informācija liecina, ka SIA LAIN NET vienīgais īpašnieks ir SIA Baltcom TV.

Baltcom preses sekretārs Lauris Kļaviņš nekādus komentārus par iegādes darījumu DB nesniedza. SIA LAIN NET valdes priekšsēdētājs, atbilstoši Lursoft datiem, ir Aleksejs Holodkovs, bet valdes loceklis ir Konstantīns Borovikovs. Lursoft dati liecina, ka Baltcom ir kļuvis arī par interneta pakalpojuma sniedzēja Salaspilī SIA Latvijas Datoru tīkli īpašnieku. Tāpat kā SIA LAIN NET – SIA Latvijas Datoru tīkli valdē kā valdes locekļi darbojas Aleksejs Holodkovs un Konstantīns Borovikovs.

Jūlijā Baltcom paziņoja par plāniem iegādāties interneta un elektronisko pakalpojumu sniedzēju SIA Interneta pasaule. Ar šo soli iecerēts stiprināt Baltcom korporatīvo pakalpojumu segmentu, kā arī palielināt pakalpojumu pieejamību Rīgas centrā, toreiz pamatoja L. Kļaviņš.

Pēc darījuma noslēgšanas uzņēmumu ir paredzēts iekļaut Baltcom grupā un tas turpinās darbu kā atsevišķs uzņēmums, norādīja L. Kļaviņš. Šobrīd Konkurences padome izvērtē apvienošanās iespējamo ietekmi uz konkurenci tirgū.

Baltcom uzraudzības padomes priekšsēdētājs Pēteris Šmidre iepriekš DB (13.03.2012.) norādīja, ka Baltcom iegādei ir noskatījis trīs telekomunikāciju pakalpojuma sniedzējus. Noskatītie uzņēmumi sniedz interneta un televīzijas pakalpojumus un tiem ir ap 2000-3000 liela klientu bāze. Uzņēmums atgādina, ka tā mērķis gada laikā ir trīskāršot optiskā tīkla sasniegto mājsaimniecību skaitu.

Tā dēvētajos ziedu laikos lielākie telekomunikāciju uzņēmumi Latvijā – Baltcom un IZZI – aktīvi iegādājās mazākos pakalpojuma sniedzējus, tādējādi palielinot savu klientu skaitu. Taču, sākoties ekonomiskās situācijas lejupslīdei, šādi darījumi vairs nenotika.

«Uzskatu, ka investīcijas citu tirgus dalībnieku - mazo provaideru – pārpirkšanā, ko pēdējos gados realizēja gan Baltcom, gan IZZI, bija kļūdaina biznesa stratēģija, un īpatnēji, ka Baltcom šādā veidā grasās arī turpināt, jo bez dažādiem biznesa riskiem pastāv tāds vienkāršs fakts, ka infrastruktūras ir pārāk dažādas, un klientiem nav iespējams nodrošināt vienotu standartu,» DB pārdomās dalījās (20.09.2011.) Baltcom sīvā konkurenta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.