Papildināta - Baltcom iegādājas IZZI

2013. gada 10. septembris plkst. 14:43
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju pakalpojumu uzņēmums Baltcom ir noslēdzis darījumu par IZZI COM un IZZI grupas uzņēmumu iegādi. Baltcom TV kļūst par visu IZZI COM daļu īpašnieku. Darījuma cena un citi darījuma nosacījumi ir konfidenciāli.

Baltcom un IZZI arī turpmāk darbosies kā atsevišķas juridiskas vienības. Gan Baltcom, gan IZZI klienti turpinās saņemt visus līdzšinējos pakalpojumus. Pašreizējo pakalpojumu cenas un nosacījumi saglabāsies nemainīgi, bet perspektīvā tiks attīstīti jauni, izdevīgi un interesanti piedāvājumi.

«Mūsu stratēģija ir būt vienam no elektronisko sakaru nozares līderiem, gan attīstot jaunus pakalpojumus, gan paplašinot infrastruktūras pārklājumu un mūsu pakalpojumu pieejamību visā Latvijā. Darījums ļaus mums paplašināt Baltcom telekomunikāciju infrastruktūras pārklājumu par aptuveni 30 % un piedāvāt klientiem vēl daudzveidīgāku pakalpojumu klāstu, tādējādi nodrošinot turpmāku izaugsmi, nostiprinot Baltcom pozīcijas tirgū,» norāda Baltcom valdes priekšsēdētājs Vojko Rovere.

Jāatzīmē, ka Baltcom un IZZI jau iepriekš bija nolēmuši apvienoties un 2010. gadā tika saņemta Konkurences padomes (KP) atļauja, tomēr kopīga valoda netika atrasta.

Pēc laika uzņēmumi atkārtoti vērsās KP, un 2013.gada 17.aprīlī tika saņemta jauna zaļā gaisma darījumam. Izvērtējot apvienošanās ietekmi uz tirgu, KP secināja, ka būtisku kaitējumu konkurencei apvienošanās varētu radīt vien tad, ja apvienotais uzņēmums uzvarētu konkursā par maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšanu zemes apraidē, ko šobrīd nodrošina Lattelecom.

Paredzētā apvienošanās ietekmēs maksas televīzijas pakalpojumu tirgu Rīgā, Jēkabpilī, Ludzā un Balvos, bet ietekme balss telefonijas tirgū Latvijā, interneta, datu pārraides tirgū un maksas televīzijas kanālu vairumtirdzniecības tirgū kopumā nebūs būtiska, liecina KP sniegtie dati.

DB jau rakstīja (19.09.2012.), ka apvienošanās rezultātā Baltcom un IZZI tandēma TV klientu bāze nebūtu lielāka par Lattelecom. Lai arī Baltcom un IZZI neatklāj klientu skaitu, pēc apvienošanās darījuma kopējā uzņēmumu klientu bāze varētu svārstīties ap vai pārsniegt 300 tūkst.

Būtu labi, ja ne tikai Baltcom un IZZI apvienotos, bet vēl pāris desmitu mazo nozares uzņēmumu, DB iepriekš sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētāja padomnieks Edvīns Karnītis. Tādējādi zem Baltcom un IZZI «spārniņiem» varētu paslēpties vēl citi tirgus spēlētāji. Tas mazajiem uzņēmumiem sniegtu iespējas nodrošināt labāku klientu apkalpošanas servisu – norēķinu, bojājumu pieteikšanas un novēršanas, kā arī konsultāciju sniegšanas jomā.

Ja Baltcom un IZZI viens no otra pārņems labāko praksi, tad apvienošanās darījums nāktu tikai par labu. Turklāt tā uzņēmumi labāk varētu konkurēt ar citiem tirgus spēlētājiem, tostarp Lattelecom, atzīmēja E. Karnītis. Tiesa, uz zemākām TV pakalpojumu maksām klientiem, visticamāk, nevajadzētu cerēt, tomēr tas uzņēmumiem sniegtu lielākas iespējas tehnoloģiskajā attīstībā.

Jāatgādina, ka Baltcom ir ieguvis ceturtās paaudzes frekvences jeb 4G, tādējādi IZZI un Baltcom varētu konkurēt bezvadu datu pārraides lauciņā.

Uz ne tik pozitīvas nots par apvienošanos bija TV3 un LNT īpašnieks MTG pārstāvis Kaspars Ozoliņš (šobrīd darbojas Paprika Latino). Plānotā IZZI un Baltcom apvienošanās, pēc viņa teiktā (DB 12.09.2012.), ir bīstama TV satura ražotājiem, īpaši vietējiem ražotājiem, jo šī apvienošanās apdraudēs iespēju TV kanāliem saņemt atlīdzību par to satura izmantošanu IZZI un Baltcom maksas televīzijas paketēs.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām