PTAC izvērtējis Baltcom cenu mērīšanas čempionātu ar Lattelecom un IZZI

2013. gada 31. janvāris plkst. 13:47
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir nolēmis izbeigt administratīvās lietas izskatīšanu un neizdot administratīvo aktu par Baltcom realizēto reklāmas kampaņu, kurā tika salīdzinātas uzņēmuma pakalpojuma piedāvājuma cenas ar Lattelecom un IZZI.

PTAC secināja, ka Baltcom reklāmas piedāvājums ir maldinošs, jo Baltcom pakalpojuma komplekts nav objektīvi salīdzināms ar Lattelecom pakalpojuma komplektu. Tāpēc centrs aicina Baltcom turpmāk savā darbībā, īstenojot komercpraksi, īpaši veidojot salīdzinoša rakstura piedāvājumus, ievērot normatīvo aktu prasības.

PTAC izvērtēja Baltcom komercpraksi, kas īstenota reklāmas piedāvājumā «VIŅŠ/A SALĪDZINĀJA! Ja domā, ka Tev ir labākais interneta un TV komplekts, – SALĪDZINI!». Proti, Baltcom piedāvājumā tika salīdzināti elektronisko sakaru pakalpojumu komplekti – IZZI komplekts – optiskais internets līdz 100Mbit/s, digitālā TV un 1 tematiskā paka ar mēneša maksu 19,28 Ls, Baltcom komplekts – optiskais internets līdz 100Mbit/s, digitālā TV un 1 tematiskā paka ar mēneša maksu 12,40 Ls, kā arī Lattelecom komplekts – optiskais internets līdz 100Mbit/s, interaktīvā TV, kas arī ir digitālā TV, un 1 tematiskā paka ar mēneša maksu 21,72 Ls.

2012.gada 22.augustā PTAC pieprasīja Baltcom iesniegt pierādījumus tam, ka Baltcom, Lattelecom un IZZI sniegtie elektronisko sakaru pakalpojumi ir savstarpēji salīdzināmi, tostarp digitālā un interaktīvā televīzija, vēlāk PTAC savu skaidrojumu lūdza sniegt arī Lattelecom.

Interaktīvā TV ir digitālā televīzija, jo arī tās signāls tiek pārraidīts kodēti ciparu formātā, vēstulē PTAC skaidroja Lattelecom, tomēr vienlaikus uzņēmums vērsa uzmanību uz to, ka interaktīvajai TV no digitālās TV ir pakalpojuma satura un funkcionalitātes papildu iespējas, piemēram, TV ieraksti, iespēja uzlikt atgādinājumu, video noma, pārraižu arhīvs, kanālu bloķēšana, Apollo ziņas utt..

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām