Finanses

Bankai Citadele ar obligāciju emisiju izdodas piesaistīt 40 miljonus eiro

Žanete Hāka, 07.12.2016

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Banka Citadele 6. decembrī ir emitējusi subordinētās obligācijas 40 miljonu eiro apmērā. Finansējuma piesaistes mērķis ir stiprināt bankas kapitālu nākotnes biznesa mērķu sasniegšanai, izmantojot piesaistītos līdzekļus kā bankas subordinēto kapitālu.

Banka plāno arī veikt pirmstermiņa subordinētā aizdevuma atmaksu Latvijas Privatizācijas aģentūrai.

Bankas Citadele Resursu direkcijas vadītājs un finanšu direktora p.i. Kaspars Jansons: Pieprasījums pēc Citadeles obligācijām pārsniedza piedāvājumu, kas liecina par investoru interesi kvalitatīvu Baltijas emitentu piedāvājumā. Obligācijas iegādājās vairāk nekā 20 investori no visām trim Baltijas valstīm. Esam gandarīti par plašu investoru interesi, un pateicīgi ABLV Bank un zvērinātu advokātu birojam Eversheds Bitāns par kvalitatīvi sagatavotu piedāvājumu investoriem.

Emisijas pamatprospekts un tā papildinājums ir reģistrēti Finanšu un kapitāla tirgus komisijā. Kopā subordinēto obligāciju pirmās sērijas pirmā laidiena ietvaros emitētas 4000 obligācijas ar nominālvērtību 10 000 eiro, tādējādi veiksmīgi noslēdzot bankas Citadele Pirmo nenodrošināto subordinēto obligāciju programmu.

Procentu maksājumi tiks veikti divas reizes gadā, un obligāciju kupona likme ir 6.25% gadā. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 10 gadi, taču bankai ir tiesības tās dzēst pirms termiņa.

Bankas konsultants programmas sagatavošanā un parakstītājs ir ABLV Bank, savukārt juridisko atbalstu bankai sniedza zvērinātu advokātu birojs Eversheds Bitāns. Obligācijas ir plānots iekļaut regulētajā tirgū - biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.

Komentāri

Pievienot komentāru