FOTO: Atklāj Norvik bankas klientu apkalpošanas centru

2016. gada 28. aprīlis plkst. 14:37
Autors: LETA
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Norvik banka jaunā klientu apkalpošanas centra izveidē Rīgā, Raiņa bulvārī 11, ieguldījusi apmēram 300 000 eiro, savukārt šogad vēl tiek plānota līdzīgas filiāles atklāšana tirdzniecības centrā Spice, sacīja bankas valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.

«Filiāli iekārtojam pēc jaunākā dizaina tendencēm. Šeit ir plašas telpas sanāksmju un prezentāciju rīkošanai, bet ir arī padomāts par individuālo klientu ērtībām, rēķinoties, ka bieži vien tie ir vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem svarīgi netraucēti aprunāties ar bankas darbiniekiem,» sacīja Bramvels, piebilstot, ka šogad plānota turpmāka attīstība, atverot līdzīgi iekārtotu filiāli arī Spicē.

Savukārt bankas padomes priekšsēdētājs un vairākuma akcionārs Grigorijs Guseļņikovs atzina, ka jaunā filiāle palīdzēšot nostiprināt bankas augošās pozīcijas Latvijas tirgū.

Jaunas modernas filiāles atklāšana pilsētas centrā ir pamats tālākai izaugsmei. Lai gan pagājušajā gadā bija zaudējumi, šogad un turpmākajos gados tie tiks līdzsvaroti. Šogad plānojam noturēt savas pozīcijas tirgū, kas gan pašreizējā ekonomiskajā situācijā nav viegli, atzina bankas līdzīpašnieks.

Saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem pagājušā gada beigās Norvik banka bija pēc aktīviem astotā lielākā banka Latvijā.

Norvik bankas vairākuma akcionārs ir Krievijas un Lielbritānijas pilsonis Guseļņikovs.

Kā ziņots, neauditētie bankas finanšu dati rāda, ka pēc aktīvu vērtības samazinājuma un uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķina Norvik bankas zaudējumi 2015.gadā bija 10,4 miljoni eiro. Savukārt grupas zaudējumi 2015.gadā aprēķināti 12,37 miljonu eiro apmērā.

Norvik bankas peļņa pirms aktīvu vērtības samazināšanas zaudējumu atzīšanas un nodokļiem 2015.gadā bija 18,6 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā 2014.gadā nopelnītie 8,7 miljoni eiro. Tomēr 2015.gadā banka atzinusi aktīvu vērtības samazināšanas zaudējumus 28 miljonu apmērā, tajā skaitā 11,6 miljonus eiro - ģeopolitiskās situācijas un Krievijas rubļa kursa krišanas dēļ.
Bankas kopējais aktīvu apjoms 2015.gada beigās sasniedza 1,006 miljardus eiro. Kredītportfelis 2015.gada beigās sasniedza 245,9 miljonus eiro. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds