Norvik Banka piedalīsies Sberbankas Ukrainas filiāles iegādē

2017. gada 28. marts plkst. 11:02
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

AS Norvik Banka un tās galvenais akcionārs, Lielbritānijas pilsonis Grigorijs Guseļikovs, 27. martā parakstījuši vienošanos par iesaistīšanos investīciju konsorcijā Krievijas Sberbankas Ukrainas filiāles iegādei, informē Norvik Bankas pārstāvji.

Par jaunā konsorcija vairākuma akcionāru kļuvis Lielbritānijas pavalstnieks Saids Gucerijevs (Саид Гуцериев) un viņam piederošs Baltkrievijas uzņēmums. Šis darījums ļaus piedāvāt Ukrainas klientiem apkalpošanu, kas balstīta uz Eiropas kvalitātes un pieejamības principiem, saglabājot Krievijas Sberbankas izveidoto bankas tehnoloģisko līmeni.

«Mēs atbalstām Ukrainas veikto izvēli Eiropas virzienā un ticam, ka ar savu darbu varēsim veicināt šīs valsts ekonomikas izaugsmi. Iegādājamās bankas attīstīts filiāļu tīkls un komandas profesionālisms kļūs par drošu pamatu ilgtermiņa attīstības iniciatīvai. Ukrainas ekonomika ir tikusi pāri savas krīzes zemākajam punktam, un mēs ticam šīs valsts ekonomikas izaugsmē un potenciālā,» – uzskata bankas valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.

«Šo uzskatu atbalsta arī mūsu vairākuma partneris šajā projektā, Saids Gucerijevs, kurš pabeidzis Londonas Herovas skolu (Harrow School) un Oksfordas universitāti un strādāja vienā no pasaulē lielākajām kompānijām Glencore. Šobrīd Saids nodarbojas ar tiešajiem ieguldījumiem projektos dažādās ekonomikas visā pasaulē un viņa nākotnes perspektīvas redzējums palīdzēja mums izvēlēties attīstības ceļu Ukrainas projektam».

Līdz ar minēto darījumu AS Norvik Banka ieplānojusi virkni pasākumu savas klātbūtnes Krievijas banku tirgū samazināšanai. Tas ļaus palielināt ieguldījumu efektivitāti un novērst virkni politisko risku, kas saistīti ar bankas darbības ģeogrāfiju. Ieguldītāju dažādība ļaus izveidot sabalansētu konsorciju, kurā būs ņemti vērā visu iesaistīto pušu intereses, un kas ļaus efektīvi attīstīt banku Eiropas tirgos un Baltkrievijā.

Saids Gucerijevs augstu vērtē šī darījuma potenciālu: «Iegādājamajai bankai ir lieliska infrastruktūra: tās platformā iepriekšējais īpašnieks – Krievijas Federācijas Sberbanka – bija ieguldījusi simtiem miljonu dolāru. Šis ir drošs pamats projekta attīstībai un kvalitatīvai izaugsmei. Mana pieredze liek uzskatīt, ka, pieņemot lēmumu par dalību konsorcijā, visi tā dalībnieki veic diezgan tālredzīgu un izdevīgu ieguldījumu, savukārt pašai bankai tas ļaus spert lielu soli uz priekšu un īstenot daudzus progresīvus projektus ne tikai Ukrainā, bet arī citās Eiropas kaimiņvalstīs».

«Esmu pārliecināts, ka mūsu šodienas vienošanās ļaus pašķirt jaunu lapu Ukrainas finanšu sistēmas attīstībā un pavērt jaunus horizontus AS Norvik Banka attīstībai,» tā šo notikumu komentē Grigorijs Guseļņikovs.

Ukrainas Sberbanka ir 6. lielākā banka valstī, tās aktīvu apjoms ir ap 2,2 mljrd. ASV dolāru, un tās tīklā ir vairāk nekā 150 filiāles. Bankas pakalpojumus izmanto gandrīz 1 miljons klientu.

AS Norvik Banka pēc aktīvu apjoma ir 7. lielākā banka Latvijā, bet filiāļu tīkla apmēra ziņā tā ieņem pirmo vietu. Bankas pakalpojumus izmanto vairāk nekā 150 tūkstoši klientu. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds