Liepkalnu saimnieks par Sēnīti: Šobrīd viss ir liels «varbūt»

Autors: Sandra Dieziņa
2017. gada 18. augusts plkst. 9:06

Maizes un konditorejas ražotāja Liepkalni saimnieks Dagnis Čākurs ir gatavs augšāmcelt savulaik tik populāro restorānu Sēnīte Inčukalna pagastā. Šogad Sēnītei aprit 50 gadi, kopš restorāna izveides, taču to tagad grauž laika zobs un vieta līdzās Vidzemes šosejai lēnām grimst sūnās un aizmirstībā. Dagnis Čākurs saņēmis piedāvājumu iegādāties Sēnīti un šobrīd viņš veic izpēti, vai šo vietu iespējams atjaunot.

Fragments no intervijas, kas laikrakstā Dienas Bizness publicēta 18. augustā:

- Kā nonācāt pie ieceres atdzīvināt Sēnīti?
- Visu apzinīgo dzīvi esmu braucis garām šai vietai. Pats esmu rūjienietis un jau kopš bērnības sanācis braukt garām. Arī atmiņas par šo vietu ir labas. Varu teikt, ka man patīk šī vieta.

- Publiski jau izskanējis, ka būtu nepieciešami lieli līdzekļi šīs vietas restartam – aptuveni divi miljoni eiro...

- Tas ir tikai aptuveni, jo izmaksas ar katru gadu mazākas nepaliek. Un reāli šis projekts var sākt attīstīties tikai pēc kādiem diviem gadiem, ja būs lemts to attīstīt. Pašlaik tas pieder esošajiem īpašniekiem. Mēs tikai veicam izpēti.

- Sociālajā tīklā Facebook esat veikuši aptauju, cik daudz ļaužu atbalstītu Sēnītes atjaunošanu un būtu gatavi piedalīties. Ko šī aptauja parādīja?

- Ar šo aptauju jau viss sākās. Es pat nebūtu to ievietojis, ja zinātu, ka būs tāda ažiotāža no mediju puses. Aicināt cilvēkus iesaistīties – tā ir ļoti liela atbildība. Tas nozīmē, ka jāiet uz priekšu un nav, kur atkāpties.

- No aptaujas redzams, ka liela daļa ir gatava atbalstīt šo projektu. Kā to vērtējat?

- Tā pagaidām bija tikai aptauja. Iespējams, ja būtu reāli jāpiedalās, tā nemaz nebūtu. Bet vēl pagaidām grūti spriest, kā būs. Tas viss ir lielais nezināmais. Šobrīd viss ir liels “varbūt”. Sākumā būs izpēte un varbūt, ka turpinājums nenotiks tā, kā publiski tas izskanējis. Izpēte tiek veikta, izejot no šī objekta attīstības iespējām. Tuvāko mēnešu laikā būtu jābūt skaidrībai, kā tas viss notiks. Esmu tikai viens, kas veic izpēti, varbūt vēl kāds to dara. Jau pieaicināju ekspertu un sākotnēji secinājām, ka tas pasākums ir paceļams.

- Pastāv arī kolektīvā atbalsta vietnes, kur var uzrunāt cilvēkus, aicinot atbalstīt šādu projektu. Vai to izmantosit?
- Pagaidām par to tik plaši vēl neesmu domājis. Pašlaik notiek objekta izzināšana.

- Ja notiek tā, ka nopērkat šo objektu un sākat darboties. Vai varētu visu objektu attīstīt vai tikai kādu daļu?

- Tas vēl jāvērtē, liekot visas galvas kopā. Es māku maizi un kūkas cept un tirgot. Bet ko darīt ar Sēnīti, redzējums jāliek visiem kopā, jo ēka ir liela. Tajā var daudz ko attīstīt, bet vajadzīgs finansējums.
Šobrīd redzu, ka projekts ir paceļams.

Visu interviju Liepkalnu saimnieks: Sēnītes lielākā vērtība - vēsture lasiet 18. augusta laikrakstā Dienas Bizness.