Sekojot idejai: IT risinājumu Orocon izmanto jau 16 būvlaukumos

2017. gada 10. jūlijs plkst. 10:41
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

Būvniecības apjomi atkal pieaug, turklāt uzņēmējiem turpmākajos piecos gados vajadzēs izdarīt vairāk darba ar tiem pašiem cilvēkiem – savu nišu šajos apstākļos saredz būvniecības IT risinājuma Orocon piedāvātāji

Orocon ir informācijas apmaiņas un sadarbība platforma, kur visas būvobjektā iesaistītās puses apmainās ar informāciju vienuviet. «Tas ir pārvaldes rīks, lai vadītu būvlaukumu,» skaidro Aleksandrs Švaikovs, SIA Orocon vadītājs. Nākotnē ir doma to papildināt arī ar apsaimniekošanas moduli, jo sarunās ar nozari izkristalizējusies šāda vajadzība.

Šobrīd Orocon programmatūra tiek izmantota 16 būvlaukumos. «Tas ir labs rādītājs. Esam līgumu slēgšanas fāzē vēl ar citiem uzņēmumiem, ar kuriem sākām sarunas pirms gada. Būvniecības sektors ir konservatīvs, ir vajadzīgs laiks, lai sevi pierādītu,» teic Aleksandrs. Vēl gadu Orocon plāno nostiprināties vietējā tirgū, tomēr uzņēmuma ilgtermiņa mērķis ir iekarot pasauli. «Skatāmies uz lielākiem tirgiem, kur būtu interesanti attīstīties, taču Latvija ir un paliek mūsu prioritāte. Šis ir mūsu mājas tirgus, bet pēdējā gada laikā esam lūkojušies, kas notiek apkārt – Polijā un Ukrainā. Tās ir valstis, kur liela daļa šī sektora par būvniecības informācijas modelēšanas sistēmām neesot dzirdējuši, taču kontrole tik un tā ir nepieciešama. Tāpat viņiem ir pavisam citi attālumi. Piemēram, runājam ar uzņēmumiem, kam ir 20 projekti visā Polijā, kur līdz katram objektam jābrauc piecas, sešas stundas. Mēs varam palīdzēt apmainīties ar informāciju uzreiz, nevis pēc divām dienām. Būvniecībā laiks ir dārgs. Ģenerāluzņēmējiem ir uzdevums uzbūvēt laikā un ar noteiktu budžetu, tieši tam arī domāts mūsu rīks,» viņš norāda.

Plašāk lasiet rakstā Izmanto jau 16 būvlaukumos pirmdienas, 16. jūlija, laikrakstā Dienas Bizness!

TEVI VARĒTU INTERESĒT ARĪ:
Sākam biznesu: Risina būvnieku problēmu

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām