Tehnoloģijas

Tehnoloģiju apskats: Canon fotoprinteris Pixma TS8250

Jānis Vēvers, 23.04.2019

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Canon fotoprinteris Pixma TS8250 ar sešām tintes kasetnēm piešķir fotogrāfijām dzīvīgākas krāsas

Virzoties uz moderno bezpapīra koncepcijas biroju, daudzos uzņēmumos printeris kļūst aizvien mazāk noslogots, un dažviet ceļu līdz tam atceras vairs tikai spītīgākie papīra apdrukāšanas piekritēji. Tomēr ik pa laikam ikvienam šo to nākas izdrukāt, tādēļ arī ražotāji turpina laist tirgū aizvien jaunus modeļus un meklēt ceļu uz patērētāju sirdi un naudasmaku ar modernām funkcijām. Arī Canon pērnajā rudenī iepazīstināja ar jaunas produkcijas klāstu, kurā ar neparastu izskatu izceļas PixmaTS8250.

Kamēr liela daļa vienkāršo mājas printeru kļuvuši tik lēti, ka, šķiet, ražotājs nolēmis pelnīt vien ar tintes kasetņu tirgošanu, šim fotoprinteru sērijas drukātājam paredzēta cita misija. Tas nesola lētu ekspluatāciju, bet gan augstu kvalitāti.

Dizains

Ārējais izskats TS8250 neapšaubāmi palīdz izcelties. Ilgus gadus viss vienā tipa printeru segmentā dominējušas plūstošas formas. Noapaļotas malas, stūri, uz kuriem nevar pārskrāpēt ādu. Savukārt TS8250 ienes pilnīgi pretēju skatījumu. Tas ir kā ķieģelis – ar taisnām malām, asiem stūriem. Lai arī tas izskatās traumatiskāks, toties efektīvāk izmanto telpu, pieguļoties cieši pie plaukta malas vai iespiežoties starp dokumentu mapēm. Kad ierīce tiek izslēgta, tā gluži kā gliemezis savelkas kompaktā 37,3 x 31,9 x 14 centimetru taisnstūrī. Vien displejā jāapstiprina, ka vēlaties aizvērt printeri. Un tikai ieslēgts tas paceļ uz augšu sānu malu ar iestrādāto 10,8 centimetru LCD skārienjutīgo ekrānu un izbīda uz āru papīra turētāju priekšā. Augšējā divvirzienu papīra padeve jāatver pašam.

6,6 kilogramu svara dēļ drukātāju viegli var pārvietot no telpas uz telpu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka to pie konkrētas ģeogrāfiskās vietas piesaista vien elektrības kabelis.

Paralēli klasiskajām baltai un melnai krāsai šo printeri var iegūt arī izaicinošākā sarkanā tonī.

Funkcijas

Pagātnē ir tie laiki, kad katru fotogrāfiju pirms drukāšanas apstrādāja kādā datorprogrammā. Ja apstrāde ir nepieciešama, tā notiek turpat viedtelefonā vai kamerā, kas ir aprīkoti arī ar bezvadu pārraides sistēmām. Tāpēc loģiski, ka Pixma sērijas printeris atbalsta dažādus bezvadu savienojumus, lai fotogrāfijas varētu izgatavot, neiesaistot datoru un nemeklējot saderīgus vadus. Vienreiz izveidojot WiFi, AirPrint vai Mopria savienojumu, turpmāk ar dažiem pieskārieniem jebkuru attēlu no viedierīces vai kādas mākoņkrātuves var uzdabūt uz papīra. Sākotnējā uzstādīšana ir nedaudz ķēpīga un mudina cītīgi sekot instrukcijai, tad pēc tam viss darbojas tik labi un vienkārši, kā izklausās. Lietošanas laikā tā arī nav radusies vajadzība pēc kabeļa.

Kā jau pilnvērtīgai viss vienā ierīcei pienākas, TS8250 ne vien drukā A4 izmēra dokumentus un fotogrāfijas, bet arī spēj tos nokopēt un noskenēt. Faksa sūtīšanas iespēju gan vairs nav, kas ir loģiski, ņemot vērā, cik to reti vairs izmanto. No korpusa nozudusi arī USB pieslēgvieta un palikusi vien SD kartes ligzda. Tas nedaudz sarežģī skenēšanu, jo vecākos modeļos iegūto dokumenta digitālo versiju varēja noglabāt USB spraudnī. Šim Pixma jāpieslēdz dators, jānoglabā dati mākoņservisā vai jānosūta uz e-pastu.

Kā TS8250 īpašā funkcija tiek pieteikta iespēja izdrukāt nagu uzlīmes, kas gan diez vai interesēs biznesa lietotājus. Turklāt uzlīmēm nepieciešams īpašs papīrs ar izgrieztām nagu formām. Tāds vēl veikalos jāsameklē.

Drukāšanas kvalitāte

Liela daļa lētāko Pixma printeru izmanto trīs krāsu kasetnes un divas melnās – vienu foto un vienu dokumentiem, bet TS8250 komplekts sastāv no sešiem kārtridžiem. Paralēli tradicionālajām ciāna, fuksīna, dzeltenajai un melnajām ir arī īpaša krāsu bagātināšanas tvertne Photo Blue. Tā piešķir izteiksmīgākus toņus kā debesīm, tā koku lapām un cilvēku sejas ādai. Citiem vārdiem sakot, ar šo printeri drukātās fotogrāfijas izskatās dzīvīgākas, līdzīgākas tām, kādas redzam laba viedtelefona ekrānā.

Maksimālā drukāšanas izšķirtspēja ir 4800x1200 punkti uz collu, un šādā kvalitātē printeris spēj saražot aptuveni 13 tīra teksta A4 formāta lapas minūtē. Ja dokumentā ir grafiki vai attēli, drukāšanas ātrums sarūk līdz aptuveni 8 lapām minūtē. Vienas 10x15 centimetru fotogrāfijas izgatavošana aizņem ap 20 sekundēm, turklāt fotogrāfijas var drukāt bez apmalēm, proti, lai attēls pārklātu visu lapu, pat A4 izmērā.

Skenera maksimālā izšķirtspēja ir 2400x4800 punktu uz collu, bet var izvēlēties arī mazāk detalizētu režīmu. Ar tekstu tie visi tiek galā visnotaļ labi, un maksimālo kvalitāti vajadzēs likt lietā vien tad, ja nepieciešams digitalizēt kādu detalizētu grafiku vai attēlu.

Kopētāja darbības ātrums un kvalitāte vidējam uzņēmumam, kura ikdiena nav saistīta ar papīra arhīvu veidošanu, varētu būt pilnībā apmierinoša. Tas nodrošina abpusēju kopēšanu, ļauj samazināt un ievietot četras lappuses vienā, kā arī kopē fotoattēlus. Vidēji vienas lapas nokopēšana aizņem nepilnas 10 sekundes, kas nozīmē, ka vairāk laika paies, pāršķirot dokumentus, nevis mašīnai strādājot.

Lietošanas izmaksas

Canon ar šo fotoprinteri uzsvaru liek uz attēla kvalitāti, tādēļ gaidīt zemas izmaksas būtu naivi. TS8250 izmanto 581. sērijas tintes kasetnes, kas vismaz pagaidām ir dārgākas nekā iepriekšējās sērijās izmantotās. Katra maksā ap 12-15 eiro. Četru krāsaino kārtridžu komplektu var atrast par aptuveni 45 eiro. Tas nozīmē, ka visu sešu kasetņu nomainīšana izmaksās ap 70 eiro jeb pusi no paša printera cenas.

Ar vienu komplektu var izdrukāt aptuveni 80-100 labas kvalitātes fotogrāfijas 10x15 centimetru izmērā. Tas nozīmē, ka vienas izmaksas būs ap 60-80 centiem, neskaitot fotopapīra cenu. Aprēķini gan ir aptuveni, jo krāsu izlietojums ir nevienlīdzīgs un lielā mērā atkarīgs no fotogrāfijās dominējošiem toņiem. Līdz ar to nevar izslēgt situāciju, ka dzeltenā krāsa jau būs cauri, bet fuksīna tvertnē vēl atlikusi trešdaļa satura.

A4 lapu apdrukāšanā ar krāsainiem burtiem, attēliem un grafikiem tintes pietiks 200 lappusēm, no tā izriet, ka katrai tiks iztērēti 30-40 centi. Melnbalta teksta drukāšanā TS8250 ir krietni taupīgāks. Ar vienu kasetni sanākot ap 750 lappusēm, tātad izmaksas ir ap diviem centiem par lappusi.

Gala vērtējums

Canon fotoprinteris Pixma TS8250 uz citu šīs sērijas ierīču fona izceļas ar neparastu, kantainu dizainu un uzlabotu drukas kvalitāti. Kompaktā ierīce ar plašu skārienjutīgu ekrānu darbojas salīdzinoši ātri un drukā kvalitatīvas izteiksmīgu krāsu fotogrāfijas. Drukāšanas izmaksas gan ir visai augstas.

Canon Pixma TS8250

Plusi

+Uzticams bezvadu savienojums

+Drukā kvalitatīvas fotogrāfijas

+Automātiski savelkas kompaktā izmērā

Mīnusi

-Augstas drukāšanas izmaksas

-Nav USB spraudņa pieslēgvietas

-Sākotnējā pievienošana bezvadu tīklam varēja būt

intuitīvāka

Cena ap 140 eiro

KONKURENTI

Epson Expresion XP-8500

Daudzfunkciju tintes printeris ar kopēšanas un skenēšanas funkciju. Izmanto 6 tintes kasetnes un spēj drukāt fotogrāfijas ar 5760x1440 punktiem uz collu izšķirtspējā. Atbalsta bezvadu pieslēgumu, ir skārienjutīgs ekrāns, un sver 7 kilogramus. Cena ap 175 eiro.

HP OfficeJet Pro 7720

Vidējiem birojiem paredzēts “viss vienā” tipa tintes printeris ar 4 krāsu kasetnēm, kopēšanas, skenēšanas un faksa sūtīšanas funkciju. Tas spēj izgatavot arī fotogrāfijas, ir savienojams bezvadu tīklā. Palielais printeris sver 16 kg un maksā ap 160 eiro.

Brother DCP-J785DW

Daudzfunkcionāls tintes printeris ar 4 krāsu kasetnēm, kas ļauj arī kopēt, skenēt un drukāt fotogrāfijas ar maksimālo 1200x6000 punktu uz collu izšķirtspēju. Ir 6,8 cm skārienjutīgs ekrāns, var savienot bezvadu tīklā un nosūtīt drukājamo failu no viedierīces. Sver 8 kg un maksā ap 185 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru