5G arvien tuvāk 

#Pāreja uz šo tehnoloģiju ir laika jautājums, tikai tā nebūs revolūcija, bet gan paredzama un loģiska 4G evolūcija.

Anda Asere, 16.01.2018

Foto: Edijs Pālens/LETA

Informācijas tehnoloģiju un komunikāciju nozares šī gada fokusā ir tehnoloģiju tālāka attīstība, izmaiņas normatīvos un arī darbinieku trūkums

«2018. gadā turpināsim gatavoties 5G ieviešanai, lai tai brīdī, kad 5G tehnoloģijas būs standartizētas Eiropas un pasaules līmenī, LMT kā viens no pirmajiem operatoriem ieviestu tās savā tīklā un lai Latvijas klienti varētu izmantot jaunākās sakaru iespējas un nostiprināt savu konkurētspēju,» saka Juris Binde, Latvijas Mobilā telefona (LMT) prezidents. 5G ieviešana ir izaicinošs projekts globālā mērogā. Viens pats to nevar izdarīt ne viens uzņēmums, ne viena valsts. Tas ir kopīgs, globāls darbs – no standartu izstrādāšanas līdz tehnoloģijas testiem un prototipu veidošanai. Viņš ir gandarīts, ka LMT tīkla infrastruktūru par atbilstošu 5G tehnoloģiju testēšanai ir atzinusi un par sadarbības partneri izvēlējusies Nokia, tāpēc LMT ir viens no 5G tehnoloģiju testētājiem.

Arī Bite vadītājs Kaspars Buls norāda, ka būtisks pavērsiens nozares attīstībā būs 5G standarta ieviešana. Pāreja uz šo tehnoloģiju ir laika jautājums, tikai tā nebūs revolūcija, bet gan paredzama un loģiska 4G evolūcija. 5G tehnoloģija būs būtisks lēciens uz priekšu datu pārraides kvalitātē, jo tā nozīmē ne tikai lielāku ātrumu, bet arī stabilitāti un kapacitāti. Tādējādi līdz ar 5G attīstību uzņēmumiem pavērsies jaunas iespējas progresīvu produktu un pakalpojumu izstrādē un nodrošināšanā. Piemēram, runa ir par tādiem pakalpojumiem kā mobilā televīzija, autonomā braukšana, viedā satiksmes, gājēju plūsmas un pilsētas apgaismojuma regulēšana u.tml.

«2018. gadā paralēli 5G infrastruktūras pakāpeniskai izveidei turpināsim investēt 4G tīklā un paplašināt 4G++ pārklājumu, strādāsim pie jauniem pakalpojumiem, kā arī plašu un izdevīgu tarifu ieviešanas un nenoliedzami attīstīsim arī inovāciju un tehnoloģiju prizmu,» saka Valdis Vancovičs, Tele2 valdes priekšsēdētājs. Roku rokā ar 5G izvēršanu notiks lietu interneta attīstība, kas krasi mainīs nozari. Nākotnē teju ikvienu apkalpos dažādas viedierīces, kas palīdzēs pārvaldīt mājas, birojus un sadzīvi. Viņš norāda, ka līdz ar to telekomunikāciju operatoriem jābūt gataviem nodrošināt daudz lielāku datu plūsmu.

Visu rakstu 5G arvien tuvāk lasiet 16. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums