Akciju cenas pārsvarā kāpj pēc optimisma par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām 

Akciju cenas pasaulē trešdien pārsvarā pieauga un Volstrītas indeksi sasniedza jaunus rekordus, turpinoties investoru optimismam, ka ASV un Ķīna drīz var noslēgt tirdzniecības vienošanos.

LETA, 28.11.2019

Volstrītas indeksi noslēdza tirdzniecības sesiju ar rekordiem trešo dienu pēc kārtas, ko veicināja negaidīti labi ziņojumi par ekonomikas izaugsmi un ilgstoši uzglabājamu preču pasūtījumiem. Jaunie ziņojumi "pastiprina uzskatu, ka ASV ekonomika nav uz recesijas sliekšņa", sacīja Briefing.com analītiķis Patriks O'Hērs. ASV Federālo rezervju sistēmas (FRS) pārskats tomēr parādīja, ka uzņēmēji, lauksaimnieki un baņķieri vēl arvien ir nobažījušies par muitas tarifu un ASV-Ķīnas tirdzniecības konflikta ietekmi. Vairums analītiķu gaida tirdzniecības vienošanos tuvākajā laikā, bet atzīst, ka neziņa par to turpina pastāvēt. "Tirdzniecības optimisms ir pacēlis akcijas," sacīja "CMC Markets" analītiķis Deivids Madens.

"Akciju tirgos ir kāpumi, bet virzība uz augšu nav tik masveidīga, jo tirdzniecības dalībnieki ņem vērā, ka viss vēl var sagrūt." ASV biržu indekss "Dow Jones Industrial Average" trešdien pieauga par 0,2% līdz 28 164,00 punktiem, indekss "Standard & Poor's 500" kāpa par 0,4% līdz 3153,63 punktiem, bet indekss "Nasdaq Composite" palielinājās par 0,7% līdz 8705,18 punktiem. Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien pieauga par 0,4% līdz 7429,78 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 palielinājās par 0,4% līdz 13 287,07 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 kritās par 0,1% līdz 5926,84 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien kritās par 0,5% līdz 58,11 dolāriem par barelu. "Brent" markas jēlnaftas cena Londonas biržā samazinājās par 0,3% līdz 64,06 dolāriem par barelu. Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien kritās no 1,1021 līdz 1,0999 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru pieauga no 1,2866 līdz 1,2899 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 109,05 līdz 109,55 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu kritās no 85,66 līdz 85,26 pensiem par eiro.

No šīs sadaļas

Cilvēkiem vienmēr interesējušas lietas, kuras apvij leģendāri stāsti vai kuras piederējušas...

Skatījumam uz nākotni neaudz uzlabojoties, vairs nav tāda nepieciešamība paslēpties. Tas nozīmējis...

Akciju cenas Volstrītā otrdien pieauga, investoriem gaidot ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanos,...

Ķīnas interneta tirdzniecības kompānija "Alibaba" otrdien ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu...

Akciju cenas pasaulē pirmdien pieauga un Volstrītas indeksi sasniedza jaunus rekordus, jo...

Lietuvas tūrisma operatora "Novaturas" lielākais akcionārs "Central European Tour Operator" par 3,619...

2019. gada 3. ceturksnī HansaMatrix sasniedza vēsturiski augstāko ceturkšņa pārdošanas apjomu...

Akciju tirgos ceturtdien bija kritums, turpinoties šaubām par ASV un Ķīnas tirdzniecības...

Akciju tirgos trešdien bija kritums, atjaunojoties bažām par ASV un Ķīnas tirdzniecības...

Ķīnas interneta tirdzniecības kompānija "Alibaba" trešdien paziņoja, ka varētu piesaistīt gandrīz...