Būve

Apbalvo pagājušā gada labākos arhitektus

Lelde Petrāne, 06.03.2016

RĪGAS 1. SLIMNĪCAS 8. KORPUSA PĀRBŪVE PAR OPERĀCIJU BLOKU BRUŅINIEKU IELĀ 5

Pasūtītājs: Rīgas domes Īpašuma departaments

Projektētājs: PS Nams/Arhitektoniskās izpētes grupa

Būvfirma: PS LNK INDUSTRIES Partnership

Autori: arhitekti Māris MALAHOVSKIS, Inga KRAULE, Maija EZERGAILE

Avots: arhitekts.riga.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasniegti Rīgas domes apbalvojumi pagājušā gada labākajiem arhitektiem.

Arhitektam Aleksejam Birjukovam balva tika piešķirta par labas arhitekta prakses standartu uzturēšanu un objekta kvalitāti industriālā pilsētvidē, projektējot biznesa centra jaunbūvi Piedrujas ielā 7.

Arhitektei Ijai Rudzītei balvu piešķīra par arhitektoniski veiksmīgu Latvijas nacionālās bagātības - koka - izmantošanu, Rīgas pilsētvidē veidojot sabiedrībai atvērtu telpu, projektējot biroju ēkas pārbūvi un jaunbūvi Vaiņodes ielā 1.

Arhitektei Diānai Zalānei balva tika piešķirta par prasmīgu mūsdienīgas funkcionalitātes iedvešanu Rīgas pilsētas arhitekta R. G. Šmēlinga (1840-1917) projektētajā vingrotavā, atjautīgi saglabājot būves vēsturisko struktūru, projektējot ēkas pārbūvi par klīniku Vingrotāju ielā 1.

Arhitektam Mārim Malahovskim balvu nolemts piešķirt par mērķtiecīgu un kvalitatīvu ieguldījumu vēsturiskās pilsētvides saglabāšanā un pilsētas veselības iestādes spēju stiprināšanā, projektējot Rīgas 1.slimnīcas 8.korpusa pārbūvi par operāciju bloku Bruņinieku ielā 5.

Vienlaikus ar atzinību pasniegšanu Rātsnamā tika atklāta skatē Gada balva Rīgas arhitektūrā atzīmēto būvju fotogrāfiju izstāde. Ekspozīciju veido lielizmēra izdrukas brīvstāvošos statīvos, kurās iekļautas laika posmā no 2006. līdz 2015.gadam gada balvu Rīgas arhitektūrā saņēmušo objektu, kā arī 2015.gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību saņēmušo objektu fotogrāfijas un apraksti.

Ceļojošā izstāde Rātsnamā būs skatāma līdz 11.martam. Līdz septembrim tā būs pieejama bibliotēkās un citās sabiedriskās vietās Rīgā.

Komentāri

Pievienot komentāru