ASV savs Latvijas premjers 

Mūsu valsts premjeram Krišjānim Kariņam nekādā gadījumā nevajadzētu atsacīties no ASV pilsonības. Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras premjers ir ASV pilsonis. Tāpēc izmantosim to, ka mūsu premjeram ir Amerikas pase, lai nostiprinātu attiecības ar ASV!

Sandris Točs, speciāli DB, 2019. gada 29. janvāris plkst. 6:07

DB 29.janvāra numura vāks

Kariņa pase var būt Latvijas iespēja. Turklāt ne tikai, lai jaunā līmenī paceltu attiecības ar ASV. Latvijas premjers Kariņš var izveidot tiešas attiecības ne tikai ar ASV valdības pārstāvjiem, bet arī pašu ASV prezidentu Donaldu Trampu. Īpaši ņemot vērā to, ka arī kā Eiropas Parlamenta deputāts Kariņš vienmēr ir aktīvi stāvējis ASV interešu sardzē. Nevajag kautrēties no acīmredzamā fakta, ka, vienlaikus būdams Latvijas un ASV pilsonis, Kariņš darbosies gan Latvijas, gan ASV interesēs.

Kariņa ASV pilsonība ļauj veidot citādākas un Latvijai izdevīgākas attiecības ar visām pasaules valstīm. Neskatoties uz to, ka formāli viņš ir tikai Latvijas valdības galva, jebkurš citas valsts vadītājs saprot, ka Kariņš pirmkārt ir ASV pilsonis, kas pārstāv ne tikai Latvijas, bet arī Amerikas intereses. Tas ļauj Latvijas ārpolitiku pacelt pasaules līmenī, ja vien mēs atsakāmies no līdzšinējās provinciālās ārpolitikas, kurā mēs esam uzvedušies kā lauku dukši. Šādu stulbu uzvedību mums uzspieda mazvērtības kompleksi un gļēvums. Premjeram ar ASV pasi jārīkojas tikpat mērķtiecīgi un drosmīgi, kā to vienmēr ir darījuši ASV līderi.

Tieši Kariņš var sākt veidot Latvijai izdevīgas attiecības ar Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu, Kazahstānu, Uzbekistānu un pat lielo Ķīnu. Arī Latvijas ārpolitikā ir nepieciešama paradigmas maiņa – veidojam divpusējas attiecības tā, kā to dara amerikāņi! Tikai divpusējās attiecībās ir iespējams veidot Latvijai izdevīgu politiku. Mērķtiecīgi darbojoties, Kariņam ir iespējams panākt, ka lielvalstu samiti notiek nevis Helsinkos, bet Rīgā. Beidzot ir jāveido reāls dialogs ar Krieviju – arī šajās attiecībās Kariņa pilsonība ir unikāla iespēja, jo ļauj veidot attiecības bez mazvērtības kompleksiem. Premjeram ar ASV pilsoņa pasi nevar pārmest to, ko pie mums tūlīt sāk pārmest jebkuram, kurš vēlas normalizēt attiecības ar Krieviju, proti, rietumu interešu nodevību un «prokrieviskumu».

Kariņš pārstāv ne tikai Latviju, bet arī Ameriku. Tramps ir prezidents, Kariņš ir premjers. Kariņa prezidents ir arī Tramps. Tas ir jāsaprot visiem.

Kariņa ievēlēšana var būt pluss attiecībās ar Krieviju, uz kuru baidījās pat paskatīties iepriekšējie premjeri. Jo ar kaimiņiem ir jābūt pragmatiskām attiecībām. Nav jālaipo – krievi ciena skaidru un atklātu valodu. Ar Krieviju jāveido līdzvērtīgas attiecības. Turklāt ar Kariņu viss ir skaidrs – krieviem nav jālauza galva un jābaidās, vai Latvijas premjers gadījumā nav Amerikas aģents, jo viņš ir Amerikas pilsonis! Kariņš pārstāv ne tikai Latviju, bet arī Ameriku. Tramps ir prezidents, Kariņš ir premjers. Kariņa prezidents ir arī Tramps. Tas ir jāsaprot visiem.

Tāpēc svarīgi, lai Kariņš stāv pāri ne tikai vecajai Vienotībai, bet arī vecajai, provinciālajai Latvijas politikai – iekšējām ķildām, savstarpējās apkarošanas muklājam.

Mēs esam NATO valsts, kuru vada ASV pilsonis. Pieņemsim šo realitāti. Labāk būt de facto teritorijai ASV valdījumā, nekā palikt zem žuļikiem un blēžiem. Mēs visi labi zinām, ka Kariņa kandidatūru bīdīja Jaunups, ka viņu gribēja tie, kas cer piesegt Martinsonu, aizstāvēt Jurašu, nomudžināt Meroni lietu, turpināt ar savējo rokām kontrolēt VID, neatcelt OIK vai atcelt to OIK biznesmeņiem izdevīgā formā, ar lielu atkāpšanās naudu piepildot «Kampara tumbočku». Ja premjeram Kariņam izdosies no tā norobežoties un pacelties pāri Latvijas partiju blēdībām un zagšanai, Kariņš premjera amatā var atrasties ilgi.

Kariņam ir jābūt tādam premjeram, kurš personīgi pārstāvēs Latvijas intereses gan Latvijā, gan ārvalstīs. Premjeram, kurš realizē tādu politiku, lai Latvijas uzņēmēju intereses vienmēr tiek aizstāvētas! Vienlaicīgi valdībai jāstrādā, lai tiek piesaistītas jaunas ārvalstu investīcijas no visām pasaules valstīm. Tikai tā var panākt, lai Latvija kļūst par veiksmīgu un plaukstošu valsti, kurā cilvēki atgriežas.

Nesen Latvijā ir ienācis Amerikas uzņēmums, pasaulē lielākais privātais investīciju fonds Blackstone. Tas ir tikai apliecinājums tam, ka Latvija un Baltijas valstis ir kļuvušas Amerikas biznesam interesants reģions. Ir jāpanāk, lai ASV investīciju apjoms Latvijā kļūst vēl lielāks. Premjeram Kariņam ir jāsāk rīkoties ātri un izlēmīgi. Latvijai ir iespēja kļūt par biznesa centru, kas savieno ES un NVS valstis. Premjeram Kariņam ir pēc iespējas ātrāk jātiekas ar ASV prezidentu Trampu un jāpanāk šāda vienošanās. Ir jāpanāk, lai Amerika atbalsta Latviju un palīdz Latvijai kļūt par jaunu biznesa centru Eiropā.

ASV prezidents Tramps Eiropai ir skaidri pateicis, ka par ASV sniegto aizsardzību ir jāmaksā. Tāpēc ir absurds Latvijai par 200 miljoniem eiro pirkt militāro tehniku no Somijas, kas nav NATO dalībvalsts un mūs nekad nespēs aizsargāt. Latvijas valdībai ir nekavējoši jāpieņem lēmums, ka militārā tehnika nākotnē tiks iepirkta tikai no ASV!

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2019. gada 21. janvāris plkst. 17:35

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sācis vērtēt Krišjāņa Kariņa (JV) topošā Ministru kabineta...

2019. gada 08. janvāris plkst. 9:44

Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt Jaunās Vienotības politiķi,...

2018. gada 29. decembris plkst. 17:00

Vajag savākt tikai dažus nodevējus un valdība būs gatava! Tāds būtībā ir...

2018. gada 21. decembris plkst. 6:11

Tiekoties ar ļoti zinošiem cilvēkiem, saņēmu jaunāko informāciju, kas liecina, ka, iespējams,...

2018. gada 19. decembris plkst. 6:13

Rīgā runā, ka nākamais rindā aiz Martinsona ir Jaunups. Vai tie, kas...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

No šīs sadaļas
2019. gada 28. janvāris plkst. 10:10

No partijas, kura daudz solīja, KPV LV pārvērtusies par partiju, kuras līderi...

2019. gada 28. janvāris plkst. 8:27

Latvijā un pasaulē turpinās strauja e-komercijas attīstība, un aizvadītais gads nav bijis...

2019. gada 28. janvāris plkst. 6:37

Pēc pirmās tiesas sēdes skaidrs, ka bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda lieta,...

2019. gada 25. janvāris plkst. 13:23

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir publicējusi izvērstu skaidrojumu par esošo...

2019. gada 25. janvāris plkst. 11:49

Jaunievēlētajai valdībai ar steigu jāķeras pie budžeta sastādīšanas....

2019. gada 25. janvāris plkst. 10:47

Savulaik kolēģis Igors Kasjanovs uzrakstīja lasītāju iemīļotu rakstu «Latvijā rūpniecība...

2019. gada 25. janvāris plkst. 6:37

Moneyval izmaksā pārāk dārgi. Tik dārgi, ka varbūt Latvijai ekonomiski izdevīgāk ir...

2019. gada 24. janvāris plkst. 17:16

Neskatoties uz ekonomiskās situācijas pasliktināšanos citviet pasaulē, izaugsme Latvijā bijusi...

2019. gada 24. janvāris plkst. 8:07

Pagājušajā gadā kritušās ārvalstu investīcijas Latvijā. Ja turpināsies korupcijas skandāli...

2019. gada 24. janvāris plkst. 6:33

Latvijā beidzot ir jauna valdība, kuru veido piecas partijas, un to vada...