ASV savs Latvijas premjers 

Mūsu valsts premjeram Krišjānim Kariņam nekādā gadījumā nevajadzētu atsacīties no ASV pilsonības. Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras premjers ir ASV pilsonis. Tāpēc izmantosim to, ka mūsu premjeram ir Amerikas pase, lai nostiprinātu attiecības ar ASV!

Sandris Točs, speciāli DB, 29.1.2019

DB 29.janvāra numura vāks

Kariņa pase var būt Latvijas iespēja. Turklāt ne tikai, lai jaunā līmenī paceltu attiecības ar ASV. Latvijas premjers Kariņš var izveidot tiešas attiecības ne tikai ar ASV valdības pārstāvjiem, bet arī pašu ASV prezidentu Donaldu Trampu. Īpaši ņemot vērā to, ka arī kā Eiropas Parlamenta deputāts Kariņš vienmēr ir aktīvi stāvējis ASV interešu sardzē. Nevajag kautrēties no acīmredzamā fakta, ka, vienlaikus būdams Latvijas un ASV pilsonis, Kariņš darbosies gan Latvijas, gan ASV interesēs.

Kariņa ASV pilsonība ļauj veidot citādākas un Latvijai izdevīgākas attiecības ar visām pasaules valstīm. Neskatoties uz to, ka formāli viņš ir tikai Latvijas valdības galva, jebkurš citas valsts vadītājs saprot, ka Kariņš pirmkārt ir ASV pilsonis, kas pārstāv ne tikai Latvijas, bet arī Amerikas intereses. Tas ļauj Latvijas ārpolitiku pacelt pasaules līmenī, ja vien mēs atsakāmies no līdzšinējās provinciālās ārpolitikas, kurā mēs esam uzvedušies kā lauku dukši. Šādu stulbu uzvedību mums uzspieda mazvērtības kompleksi un gļēvums. Premjeram ar ASV pasi jārīkojas tikpat mērķtiecīgi un drosmīgi, kā to vienmēr ir darījuši ASV līderi.

Tieši Kariņš var sākt veidot Latvijai izdevīgas attiecības ar Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu, Kazahstānu, Uzbekistānu un pat lielo Ķīnu. Arī Latvijas ārpolitikā ir nepieciešama paradigmas maiņa – veidojam divpusējas attiecības tā, kā to dara amerikāņi! Tikai divpusējās attiecībās ir iespējams veidot Latvijai izdevīgu politiku. Mērķtiecīgi darbojoties, Kariņam ir iespējams panākt, ka lielvalstu samiti notiek nevis Helsinkos, bet Rīgā. Beidzot ir jāveido reāls dialogs ar Krieviju – arī šajās attiecībās Kariņa pilsonība ir unikāla iespēja, jo ļauj veidot attiecības bez mazvērtības kompleksiem. Premjeram ar ASV pilsoņa pasi nevar pārmest to, ko pie mums tūlīt sāk pārmest jebkuram, kurš vēlas normalizēt attiecības ar Krieviju, proti, rietumu interešu nodevību un «prokrieviskumu».

Kariņš pārstāv ne tikai Latviju, bet arī Ameriku. Tramps ir prezidents, Kariņš ir premjers. Kariņa prezidents ir arī Tramps. Tas ir jāsaprot visiem.

Kariņa ievēlēšana var būt pluss attiecībās ar Krieviju, uz kuru baidījās pat paskatīties iepriekšējie premjeri. Jo ar kaimiņiem ir jābūt pragmatiskām attiecībām. Nav jālaipo – krievi ciena skaidru un atklātu valodu. Ar Krieviju jāveido līdzvērtīgas attiecības. Turklāt ar Kariņu viss ir skaidrs – krieviem nav jālauza galva un jābaidās, vai Latvijas premjers gadījumā nav Amerikas aģents, jo viņš ir Amerikas pilsonis! Kariņš pārstāv ne tikai Latviju, bet arī Ameriku. Tramps ir prezidents, Kariņš ir premjers. Kariņa prezidents ir arī Tramps. Tas ir jāsaprot visiem.

Tāpēc svarīgi, lai Kariņš stāv pāri ne tikai vecajai Vienotībai, bet arī vecajai, provinciālajai Latvijas politikai – iekšējām ķildām, savstarpējās apkarošanas muklājam.

Mēs esam NATO valsts, kuru vada ASV pilsonis. Pieņemsim šo realitāti. Labāk būt de facto teritorijai ASV valdījumā, nekā palikt zem žuļikiem un blēžiem. Mēs visi labi zinām, ka Kariņa kandidatūru bīdīja Jaunups, ka viņu gribēja tie, kas cer piesegt Martinsonu, aizstāvēt Jurašu, nomudžināt Meroni lietu, turpināt ar savējo rokām kontrolēt VID, neatcelt OIK vai atcelt to OIK biznesmeņiem izdevīgā formā, ar lielu atkāpšanās naudu piepildot «Kampara tumbočku». Ja premjeram Kariņam izdosies no tā norobežoties un pacelties pāri Latvijas partiju blēdībām un zagšanai, Kariņš premjera amatā var atrasties ilgi.

Kariņam ir jābūt tādam premjeram, kurš personīgi pārstāvēs Latvijas intereses gan Latvijā, gan ārvalstīs. Premjeram, kurš realizē tādu politiku, lai Latvijas uzņēmēju intereses vienmēr tiek aizstāvētas! Vienlaicīgi valdībai jāstrādā, lai tiek piesaistītas jaunas ārvalstu investīcijas no visām pasaules valstīm. Tikai tā var panākt, lai Latvija kļūst par veiksmīgu un plaukstošu valsti, kurā cilvēki atgriežas.

Nesen Latvijā ir ienācis Amerikas uzņēmums, pasaulē lielākais privātais investīciju fonds Blackstone. Tas ir tikai apliecinājums tam, ka Latvija un Baltijas valstis ir kļuvušas Amerikas biznesam interesants reģions. Ir jāpanāk, lai ASV investīciju apjoms Latvijā kļūst vēl lielāks. Premjeram Kariņam ir jāsāk rīkoties ātri un izlēmīgi. Latvijai ir iespēja kļūt par biznesa centru, kas savieno ES un NVS valstis. Premjeram Kariņam ir pēc iespējas ātrāk jātiekas ar ASV prezidentu Trampu un jāpanāk šāda vienošanās. Ir jāpanāk, lai Amerika atbalsta Latviju un palīdz Latvijai kļūt par jaunu biznesa centru Eiropā.

ASV prezidents Tramps Eiropai ir skaidri pateicis, ka par ASV sniegto aizsardzību ir jāmaksā. Tāpēc ir absurds Latvijai par 200 miljoniem eiro pirkt militāro tehniku no Somijas, kas nav NATO dalībvalsts un mūs nekad nespēs aizsargāt. Latvijas valdībai ir nekavējoši jāpieņem lēmums, ka militārā tehnika nākotnē tiks iepirkta tikai no ASV!

Tevi varētu interesēt

Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa veidotā valdība pārņem stafeti no Māra Kučinska...

Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) topošās valdības partneri šorīt parakstīja...

Aptuveni 100 cilvēku otrdien pulcējušies protesta akcijā pie Saeimas, ar dažādiem plakātiem...

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sācis vērtēt Krišjāņa Kariņa (JV) topošā Ministru kabineta...

Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt Jaunās Vienotības politiķi,...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

No partijas, kura daudz solīja, KPV LV pārvērtusies par partiju, kuras līderi...

Latvijā un pasaulē turpinās strauja e-komercijas attīstība, un aizvadītais gads nav bijis...

Pēc pirmās tiesas sēdes skaidrs, ka bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda lieta,...

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir publicējusi izvērstu skaidrojumu par esošo...

Jaunievēlētajai valdībai ar steigu jāķeras pie budžeta sastādīšanas....

Savulaik kolēģis Igors Kasjanovs uzrakstīja lasītāju iemīļotu rakstu «Latvijā rūpniecība...

Moneyval izmaksā pārāk dārgi. Tik dārgi, ka varbūt Latvijai ekonomiski izdevīgāk ir...

Neskatoties uz ekonomiskās situācijas pasliktināšanos citviet pasaulē, izaugsme Latvijā bijusi...

Pagājušajā gadā kritušās ārvalstu investīcijas Latvijā. Ja turpināsies korupcijas skandāli...

Latvijā beidzot ir jauna valdība, kuru veido piecas partijas, un to vada...