Biržu indeksi pieaug pēc FRS signāliem 

ASV un Eiropas biržu indeksi trešdien pieauga, investoriem reaģējot uz ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) signāliem.

LETA, 21.02.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

FRS sanāksmes protokols radīja labāku priekšstatu par ASV centrālās bankas 30.janvāra lēmumu nemainīt bāzes procentlikmi, kā arī apstiprināja piesardzīgu pieeju turpmākām darbībām, ko bija paudis FRS vadītājs Džeroms Pauels.

Protokolā bija atzīmēts, ka, palielinoties globāliem riskiem un pastāvot bažām par tirdzniecības saspīlējumu, ASV ekonomikas pieaugumam vajadzētu «atkāpties» no pērnā gada straujā tempa.

«Jebkurš, kas domāja, ka varbūt FRS nebija nodoma sūtīt vēsti, ar kuru Pauels nāca klajā preses konferencē, var beigt brīnīties,» sacīja «FTN Financial» ekonomists Kriss Lovs. «FRS tiešām ir noskaņota uz procentlikmju nemainīšanu ilgtermiņā, un nākamais tās politikas solis patiesībā varētu būt procentlikmju samazināšana.»

Eiropas un Āzijas biržās bija kāpums, sekojot pozitīvai Volstrītas sesijai laikā, kad pastāv optimisms par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām.

Britu mārciņas vērtība saruka pēc reitingu aģentūras «Fitch» brīdinājuma, ka tā var pazemināt Lielbritānijas kredītreitingu, ņemot vērā potenciāla «smagā» «Breksita» ietekmi uz ekonomiku.

Lielbritānijas izstāšanās no ES bez vienošanās pakļautu valsti riskam, ka «vismaz tuvākajā termiņā» tiks «būtiski grautas Lielbritānijas ekonomiskās un tirdzniecības perspektīvas», paziņoja «Fitch».

Britu lielveikalu tīkla «Sainsbury» akcijas cena kritās par 18,7% pēc Lielbritānijas regulatoru brīdinājuma par plānotu apvienošanos ar «Wal-Mart» piederošo «Asda». «Wal-Mart» akcijas cena Volstrītā saruka par 2,3%.

Šveices bankas UBS akcijas cena Volstrītā kritās par 3,6% pēc tam, kad tiesa Parīzē piesprieda šai bankai 3,7 miljardu eiro naudassodu par klientu pamudināšanu uz nodokļu krāpniecību.

ASV aviosabiedrību «American Airlines», «United Continental» un «Delta Air Lines» akciju cenas saruka par apmēram 1%.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien pieauga par 0,83 dolāriem līdz 56,92 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,63 dolāriem līdz 67,08 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien pieauga par 0,2% līdz 25 954,44 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» kāpa par 0,2% līdz 2784,70 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par mazāk nekā 0,1% līdz 7489,07 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien pieauga par 0,7% līdz 7228,62 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,8% līdz 11 401,97 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,7% līdz 5195,95 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien kritās no 1,1341 līdz 1,1335 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,3062 līdz 1,3045 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 110,63 līdz 110,89 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 86,80 līdz 86.90 pensiem par eiro.

Jaunākais izdevums