Briti lēmuši izšķiries no Eiropas Savienības, kas šajā valstī no priekiem vai bēdām varētu būt papildu iemesls kādai ballītei, kurā tiek patērēti alkoholiskie dzērieni.
Pieejamā informācija liecina, ka Apvienotās Karalistes iedzīvotāji sevišķi iecienījuši džinu, kurš tiek patērēts tādā apjomā, ka jau ļaujot zināmā mērā spriest par visas ekonomikas veselību. Valdot šādam fonam, džins nupat iekļauts Apvienotās Karalistes tipiskā patēriņa grozā, kas tiek pētīts inflācijas aprēķināšanas nolūkos.
Džina dzeršana Apvienotajā Karalistē vienmēr ir bijusi iecienīta padarīšana, lai gan šis dzēriens pārsvarā tomēr pēdējo gadu laikā gozējies degvīna paēnā. Tiesa gan, pagājušajā gadā džina patēriņš Apvienotajā Karalistē esot pieaudzis par 16% līdz 283 tūkst. hektolitriem, kas šīs industrijas pārstāvjiem 2016. lika nosaukt par «džina gadu». Apvienotās Karalistes oficiālie statistiķi patēriņa grozu pārskata reizi gadā, kad tie, ņemot vērā aktuālās tendences, lai labāk atainotu Karalistes iedzīvotāju tipiskākos izdevumus, tam attiecīgi pievieno vai izņem kādu preci vai pakalpojumu.
Jāpiebilst, ka inflācija ir viens no svarīgākajiem aspektiem, ko Anglijas Banka pēta, kad tā pieņem lēmumus par sterliņu mārciņas bāzes procentlikmju izmaiņām. Pieejamie dati liecina, ka februārī britu inflācija palielinājās līdz 2,3% atzīmei, kas ir augstākais līmenis kopš 2013. gada beigām. Britu inflācijai ceļot augstāk palīdz izejvielu cenu pieaugums, un mārciņas vērtības samazināšanās (šis apstāklis britiem sadārdzina importu).