Brīvības ielā pabeigti siltumtīklu rekonstrukcijas darbi 

Rīgas siltumapgādes kompānija AS Rīgas siltums (RS) pabeigusi siltumtīklu rekonstrukcijas darbus Brīvības ielā, informē uzņēmums.

Rūta Cinīte, 30.08.2017
1/8

Publicitātes foto

Kompānijā atzīmē, ka par aptuveni 10% apsteigts plānoto darbu grafiks.

Fotogalerijā ieskats būvdarbu gaitā!

Brīvības ielā šogad kopumā nomainīti siltumtīkli gandrīz 1,9 km garumā, un remontdarbu laikā RS izbūvēja pagaidu siltumtīklus 400 m garumā, nepārtraucot karstā ūdens piegādi 249 ēkām Brīvības ielā, tādējādi visu remontdarbu laiku šo ēku iedzīvotāji saņēma karsto ūdeni.

Šogad tika turpināta Rīgas pilsētas Labā krasta maģistrāles M-3 siltumtīklu rekonstrukcija Brīvības ielā posmā no ēkas Brīvības ielā 163 līdz Bruņinieku ielai (kopējais garums 1 877 m). Šie siltumtīklu posmi ekspluatācijā bija no 1959. gada. Cauruļvadu ārējo virsmu bija bojājusi korozija, siltumizolācija bija fiziski novecojusi un vairs neatbilda būvnormatīvu prasībām.

RS skaidro - lai paaugstinātu siltumapgādes drošību un samazinātu siltuma zudumus, šobrīd apakšzemes siltumtīkli tiek pārbūvēti bezkanāla tehnoloģijā, izmantojot rūpnieciski izolētās caurules, kas ir aprīkotas ar īpašu signalizācijas sistēmu, kas ļauj ātri un precīzi konstatēt bojājumu vietu. Rūpnieciski izolētās caurules sastāv no polietilēna apvalka, kam piemīt augsts hermētisms un tādejādi tiek izslēgta gruntsūdeņu izraisītā korozija, poliuretāna putu izolējoša slāņa un metāla caurules.

Veicot remontdarbus Brīvības un Matīsa ielas krustojumā, RS rakšanas darbu laikā atklāja pagājušajā gadsimtā populārās firmas Carl Nevermann &Co ražotu kabeļu kanālu. Carl Nevermann &Co firmas zīme bija rakstainas cementa flīzes, kas bija ļoti izplatītas 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.

Tāpat arī, veicot siltumtīklu remontdarbus Stabu ielā pretī bijušai VDK ēkai jeb Stūra mājai, RS rakšanas darbu laikā atklāja eju kas, iespējams, veda uz tuvākajām bumbu patversmēm.

Transporta ejas jeb tuneļa izmēri bija ap 1,5 m augsts un 70 cm plats. Tunelī atrada lampiņas un vadu gabalus, kas liecina par to, ka tajā bija apgaismojums. Papildus šie tuneļi savulaik, iespējams, kalpoja arī kā ventilācijas šahtas.

Vēl tiks turpināti darbi Brīvības ielas šķērsielās, taču visus šogad plānotos siltumtīklu rekonstrukcijas darbus Brīvības ielā, RS ir pabeidzis.

LASI ARĪ:

FOTO: Siltumtrases remontdarbi Brīvības ielā

FOTO: Brīvības ielā paveikta vairāk nekā puse plānoto siltumtīklu remontdarbu

FOTO: Remontdarbi Brīvības ielā

Jaunākais izdevums