CastPrint sāk plašāku sadarbību ar medicīnas iestādēm 

Fiksācijas līdzekļu drukāšanas uzņēmums «CastPrint» uzsācis sadarbību ar vairākām privātām veselības aprūpes iestādēm Latvijā

Anda Asere, 01.8.2018
1/4

Jānis Oliņš un Sigvards Krongorns

Foto: LETA

«Pieaugot pacientu interesei par «CastPrint», «Veselības centrs 4» un arī veselības centru apvienības poliklīnika «Pļavnieki» ir būtisks mūsu sadarbības partneru papildinājums, kas ievērojami paplašina mūsu risinājuma pieejamību. Šīs divas veselības aprūpes iestādes ir tikai sākums, kam drīzumā pievienosies vēl citas, kuru speciālisti atbalsta inovāciju ienākšanu veselības aprūpē,» teic Jānis Oliņš, SIA «CastPrint» līdzīpašnieks.

«Pirms kāda laika tikos ar jauniem censoņiem, kam bija ideja par 3D printētu ģipšu un ortožu ražošanu tepat Latvijā. Nesen žurnālā izlasīju «CastPrint» veiksmes stāstu. Šie sasniegumi mani uzrunāja un es uzaicināju uzņēmuma pārstāvjus uz tikšanos. Jau nākamajā dienā mums bija noslēgts līgums un pirmais laimīgais klients, kuram klasiskais ģipsis tika aizstāts ar mūsdienīgu 3D printētu ģipsi,» stāsta Zane Rēvalde, SIA «Veselības centrs 4» filiāles «Baltijas Vēnu klīnika» vadītāja.

Z. Rēvalde uzsver, ka «Veselības centrs 4» ir uz inovācijām vērsts uzņēmums ar personalizētu pieeju katram klientam, līdz ar to ir būtiski piedāvāt mūsdienīgu risinājumu, lai ārstētu lūzumus, veiktu fiksācijas pēc operācijām un citiem medicīniskiem stāvokļiem. «CastPrint» spēj izstrādāt pilnībā personalizētus 3D ģipšus, kas būtiski uzlabo pacienta dzīves kvalitāti lūzuma dzīšanas laikā. Pacienti tos īpaši atzinīgi novērtē vasaras periodā – šie 3D printētie izstrādājumi ir ne tikai no «elpojoša» materiāla, bet pacients var iet arī peldēties, tos nenoņemot. Tie ir pieejami dažādās krāsās un piemēroti kā pieaugušiem, tā arī maziem bērniem. Daži klienti pat atzinuši, ka tagad nēsāt ģipsi ir stilīgi!» tā viņa.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Pēdējo mēnešu laikā ir pieaudzis pieprasījums pēc «CastPrint» produkcijas un uzņēmums ik dienu saņem pacientu jautājumus par iespēju palīdzēt šajā siltajā un saulainajā vasarā. «Tos, kuriem varam palīdzēt, cenšamies novirzīt uz mūsu sadarbības ārstniecības iestādēm pie vadošajiem traumatoloģijas speciālistiem,» saka J. Oliņš.

Z. Rēvalde paredz, ka 3D printēšanai vēl ir ļoti liels potenciāls. «Pasaulē tos lieto arī stomatoloģijā. Domāju, ka drīz arī Latvijā būs pieejami ne tikai 3D ģipši, bet arī no biomateriāliem printēti orgāni, piemēram, sirds vai vismaz ādas fragmenti, kas ievērojami paplašinās mūsu iespējas palīdzēt pacientiem. Domāju, ka šī tehnoloģija attīstīsies, pielietojums paplašināsies un nemaz nebūs tik ilgi jāgaida,» tā viņa.

DB jau rakstīja, ka Latvijā gadā ir aptuveni 20 tūkstoši kaulu lūzumu gadījumu, Baltijā – 60 tūkstoši, Ziemeļeiropā – 300 tūkstoši. Skatoties uz galveno mērķauditoriju – bērniem, sportistiem, fizisko aktivitāšu cienītājiem, uzņēmējiem un jauniešiem –, «CastPrint» tuvāko gadu laikā cer palīdzēt 15 līdz 20% gadījumu.

Nākotnē iecerēts, ka jebkurā pasaules malā dakteri var noskenēt pacientu, izvēlēties vajadzīgo fiksācijas līdzekli, un pēc «CastPrint» receptes tas tiek izdrukāts tuvākajā 3D printēšanas centrā.

«CastPrint» dibināts pirms pusotra gada, bet ideja radusies pirms diviem gadiem, kad auditori J. Oliņš un Sigvards Krongorns aizdomājās par modernāku ģipša alternatīvu. Uzņēmums ir piedalījies jaunuzņēmumu akseleratora «Startup Wise Guys» programmā, kā arī saņēmis grantu konkursa «Atspēriens» atbalstu.

Sākotnēji uzņēmums vēlējās pacientam palīdzēt uzreiz traumatologa kabinetā, bet parasti pēc lūzuma ir tūska un tieši tāpēc neizmanto cilindrisku ģipsi, bet gan longeti no vienas puses. Pēc dažām dienām, kad tūska nogājusi, pacients dodas pie ārsta vēlreiz, lai pārbaudītu, vai kauls nav izkustējies, un tad arī notiek pārsiešana vai jauna ģipša uzlikšana. Tāpēc tagad «CastPrint» orientējas uz to, ka viņu saražotais fiksācijas līdzeklis ir gatavs otrajā vizītē.

Iepriekš, vaicāti par konkurenci, uzņēmēji atzina, ka pasaulē nav vienīgie, kas strādā šajā virzienā, bet, sazinoties ar desmit iespējamiem konkurentiem ar lūgumu pēc «ģipša», viņi uzzinājuši, ka visi vēl joprojām strādā ar prototipiem un vēl nevar palīdzēt. «Saprotamu iemeslu dēļ tirgus nav blīvs. Iespēju ir daudz. Sadarbojoties ar medicīnas iestādēm, redzam, ka lūzumi un to fiksācija ir tikai sākums. Šai tehnoloģijai ir nākotnes perspektīvas citās veselības nozarēs – rehabilitācijā, operāciju plānošanā u.tml.,» norādīja J. Oliņš.

Tevi varētu interesēt

Darba roku arvien trūkst, konkurence pieaug un efektivitāte ir jāpaaugstina – tas viss...

«GEFCO Grupa», globāls loģistikas pakalpojumu nodrošinātājs rūpnieciskās loģistikas un automobiļu...

Lielākā daļa darbinieku – vairāk nekā 600 – strādā Tallinā, bet centrālais...

Līdz 3. jūlijam jaunuzņēmumi var pietiekties atbalsta saņemšanai dalībai izstādēs, konferencēs...

Noslēdzies 2018. gada Eiropas studentu jaunuzņēmumu konkursa fināls JA Europe Enterprise Challenge,...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Darba roku arvien trūkst, konkurence pieaug un efektivitāte ir jāpaaugstina – tas viss...

Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums «Revolut» iepazīstinājis ar mašīnmācīšanās...

Personālvadības tehnoloģiju uzņēmums «Motivio» ir izstrādājis pusdienu apmaksas mobilo lietotni...

Finanšu tehnoloģiju kompānijai «Revolut» strauji augot, radās nepieciešamība pēc jaunām...

Viļņā iecerēts veidot finanšu tehnoloģiju koordinācijas centru formātā «16+1», paziņojusi...

Lielākā daļa darbinieku – vairāk nekā 600 – strādā Tallinā, bet centrālais...

Digitālo maksājumu nākotne ir abonēšanas ekonomikā; pašreizējais jauninājums – bezkontakta...

Līdz 3. jūlijam jaunuzņēmumi var pietiekties atbalsta saņemšanai dalībai izstādēs, konferencēs...

Noslēdzies 2018. gada Eiropas studentu jaunuzņēmumu konkursa fināls JA Europe Enterprise Challenge,...

Jaunuzņēmums Kale Nyabo ieguvis Visa Everywhere Digital Commerce Award balvu Eiropas studentu...