Start-up

Deloitte uzsāk sadarbību ar trim Latvijas jaunuzņēmumiem

Anda Asere, 15.05.2018

«Notakey» līdzīpašnieks Gints Kiršteins, «Deloitte» finanšu

pakalpojumu nozares konsultāciju vadītājs Jānis Kauliņš, «Blockvis»

vadītājs Anatolijs Ressins un «Graphdo» īpašnieks Dmitrijs Ozernovs

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Konsultāciju kompānija Deloitte uzsākusi sadarbību ar trim Latvijas jaunuzņēmumiem Graphdo, Notakey un Blockvis

Pasaule ir pārmaiņu pagrieziena punktā, tehnoloģijas un dati maina gan sabiedrību, gan profesijas. Meklējot inovatīvus risinājumus savām būtiskajām šī brīža biznesa problēmām, veido inkubatorus un ārējas partnerības, lai uzsāktu savu darbību jaunā līmenī. Apzinoties, ka vairs nav efektīvi paļauties tikai uz iekšējiem resursiem jauninājumu ieviešanā, uzņēmumi sāk raudzīties uz jaunuzņēmumiem kā ideju un risinājumu avotiem.

«Jaunuzņēmumi attīsta savas idejas un būvē risinājumus, skatoties nākotnē. Finanšu pakalpojumu nozarē tā jau ir pienākusi. No vienas puses, mūsu sadarbības pamatā ir mūsu globālā tīkla priekšrocības, kas jauniem uzņēmumiem ļauj paplašināt eksporta iespējas. No otras puses, jaunuzņēmumi piedāvā tehnoloģijās balstītus inovatīvus instrumentus, kas ļauj atbildēt uz vissarežģītākajiem klientu jautājumiem. Mūsu uzkrātā pieredze ļauj palīdzēt jauniem uzņēmumiem ar komercializācijas stratēģiju. Šīs sadarbības rezultātā ieguvēji ir gan jaunuzņēmumi, gan mūsu klienti,» norāda Jānis Kauliņš, «Deloitte» finanšu pakalpojumu nozares konsultāciju vadītājs.

Konsultāciju kompānija «Deloitte» jau vairākus gadus visā pasaulē aktīvi sadarbojas ar jaunām tehnoloģiju kompānijām. Tas notiek, piemēram, nominācijas «Technology Fast 500» ietvaros, kas izceļ 500 visstraujāk augošās tehnoloģiju kompānijas Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionā. Šī projekta ietvaros «Deloitte» ir uzsācis sadarbību ar vairākām globālām startup kompānijām un ir arī integrējis to risinājumus savā piedāvājumā. Arī «Deloitte Latvija» uzsāk sadarbību ar trim tehnoloģiju jaunuzņēmumiem – «Graphdo», «Notakey» un «Blockvis».

«Notakey» ir izstrādājis tiešsaistes klientu identifikācijas risinājumu «KYC», kas būtu īpaši aktuāla finanšu nozares uzņēmumiem. «Tipiski finanšu uzņēmumi klientus identificē klātienē un manuāli. Mēs šo procesu pilnībā automatizējam un ļaujam klientus identificēt attālināti, savākto informāciju parakstot un ievietojot blokķēdē. Šādi mūsu risinājums ļauj klientu izpētei nepieciešamo laiku samazināt līdz pat septiņām minūtēm,» stāsta Jānis Graubiņš, «Notakey» līdzdibinātājs. Viņš uzskata, ka «Notakey» stratēģiskā sadarbība ar «Deloitte» palīdzēs izstrādātajiem risinājumiem kļūt pieejamiem plašākam klientu lokam.

«Graphdo» piedāvā risinājumu, kas palīdz analizēt un vizualizēt finanšu institūciju klientu maksājumus, kas ir neaizstājama padziļinātas klientu analīzes sastāvdaļa. «Pateicoties šim risinājumam, sarežģītas naudas plūsmas – klienta, klienta partneru, klienta partneru partneru utt. - tiek transformētas saprotamajā grafiskā objektā ar tās sarežģītības un riska novērtējumu, kas ievērojami atvieglo darbu pie naudas atmazgāšanas risku noteikšanas. Semantiskā maksājumu detaļu analīze ļauj noteikt ievērojamas nesakritības klientu vai ārēju partneru darbības profilā un signalizēt par iespējamiem naudas atmazgāšanas riskiem,» skaidro Dmitrijs Ozernovs, «Graphdo» īpašnieks.

«Blockvis» stratēģiskais darbības virziens ir t.s. gudrie kontrakti, kas realizē digitālās tiesības blokķēdes platformā. «Mūsu pārstāvētais risinājums «Civic.com», ko Eiropas tirgū ieviešam kopā ar ASV kompāniju «Civic», dod iespēju izmantot digitālos personu apliecinošus dokumentus jebkurā no civilajiem servisiem. Bieži nodrošinām arī blokķēdes produktu auditu, un tieši šajā jomā mēs redzam īpašu vērtību sadarbībai ar «Deloitte». Mūsdienu pasaulē tādas tradicionālas komponentes kā biznesa procesi, finanšu kustība un vienkārši drošība ir neatrauti saistīti ar blokķēdes risinājumiem. Tieši tāpēc, apvienojot «Deloitte» konsultatīvo pieredzi un mūsu blokķēdes ekspertīzi, varam piedāvāt īpaši konkurētspējīgus risinājumus mūsu klientiem,» min Anatolijs Ressins, «Blockvis» vadītājs.