Dots starts otrajam Startup Wise Guys finanšu tehnoloģiju akseleratoram 

Sākusies vadošā B2B akseleratora Startup Wise Guys finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumu akseleratora otrā programma Wise Guys Fintech 2 sadarbībā ar Swedbank, informē Swedbank.

Db.lv, 2018. gada 30. oktobris plkst. 11:57

Foto: pixabay

Salīdzinot ar pirmo akseleratoru, jaunuzņēmumu interese par programmu pieaugusi divas reizes – saņemti ap 200 pieteikumu, un sīvā konkurencē izvēlētas 9 spēcīgas komandas, kam dota iespēja trīs mēnešu intensīvā programmā attīstīt savu biznesa ideju. Katra komanda saņems sākotnējo finansējumu līdz 30 000 eiro ar iespēju iegūt papildu investīcijas tālākai attīstībai 200 000 eiro apmērā. Otrais akselerators pulcē jaunos uzņēmējus no 9 valstīm – Latvijas, Turcijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Krievijas, Kazahstānas, Ganas, ASV un Itālijas.

Šoreiz, atlasot komandas, paplašinātas fintech robežas – uzņēmumu idejas nav saistītas tikai galvenokārt ar maksājumu jomu, un aptver plašāku nozaru loku, kas vērsts uz finanšu platformu veidošanu. Šī akseleratora dalībnieku idejas saistītas ar plašu nozaru spektru – apdrošināšana, personālvadība un darbaspēks, kreditēšana, regulējums, investīcijas, nekustamais īpašums u.c. Atlasot spēcīgākās komandas, galvenā uzmanība tiek pievērsta biznesa idejas un komandas potenciālam.

Akseleratorā piedalīsies šādas komandas: 1) Partly (Latvija); 2) Lahdes (Latvija); 3) Iklim (Turcija); 4) Paylock (Gana); 5) TradersAlloy (Lielbritānija); 6) talent4gig(ASV un Itālija); 7) Ninja Lender (Ukraina); 8) Firstline.app (Krievija); 9) Credit Click (Kazahstāna). Akselerācijas programma salīdzināma ar ļoti intensīvu biznesa izglītību. Trīs mēnešu laikā Swedbank inovāciju telpās DoBe, jaunie uzņēmēji ar starptautisku ekspertu un mentoru palīdzību pārskatīs savu biznesa modeli, tehnoloģijas, produkta nepieciešamību tirgū, pārdošanas un mārketinga stratēģiju, kā arī uzsāks tālāka finansējuma piesaisti. Fintech programmā, salīdzinājumā ar Startup Wise Guys B2B programmu, daudz lielāks uzsvars likts uz specifisko regulējumu, likumdošanu, kā arī fintech un finanšu jomās spēcīgu mentoru atlasi. Pagājušajā akseleratora programmā iesaistījās ap 50 mentoriem no Swedbank grupas, kā arī ar jaunajiem uzņēmējiem strādāja tādi starptautiski eksperti, kā Johans Lorencens, kurš vadīja Somijas fintech jaunuzņēmuma Holvi pārdošanu starptautiskajam banku tīklam BBVA.

«Rīga turpina sevi pieteikt kā fintech draudzīga pilsēta, kur augt radošām idejas. Esam priecīgi par iespēju mūsu galvaspilsētā uzņemt jau otro fintech akseleratoru, kas notiks sadarbībā ar Swedbank. Šī būs patiesi starptautiska programma, kas dalībniekiem dod iespēju smelties globālu pieredzi, jo dalībnieki būs pārstāvēti no trīs kontinentiem. Turklāt jauno uzņēmēju biznesa ideju loks ir tiešām plašs – sākot no darījuma konta līdz personālvadībai un nekustamajam īpašumam,» saka Reinis Rubenis, Swedbank vadītājs Latvijā.

«Pirmās fintech programmas beidzēji apstiprināja, ka šis mazliet ekstrēmais darba formāts 3 mēnešu garumā noteikti ir palīdzējis virzīties uz priekšu ātrāk un pareizākā virzienā, nekā viņi to spētu izdarīt vieni paši. Priecājamies, ka Rīga kļuva viņiem par tik mīlētu mājvietu, kā arī par lielo aktivitāti no vietējiem mentoriem. Ar interesi Rīgā gaidām otrajai programmai atlasītos starptautiskos startapus, lai redzētu, cik ātra un veiksmīga būs viņu izaugsme šoreiz!» saka Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), Startup Wise Guys izpilddirektors.

Jāatzīmē, ka akseleratora programma Wise Guys Fintech sevi pierādījusi kā ļoti veiksmīga, uzrādot labus rādītājus. Trīs jaunuzņēmumi no iepriekšējās akseleratora programmas jau piesaistījuši investīcijas turpmākai attīstībai, to skaitā latviešu HR tehnoloģiju uzņēmums Motivio un video verifikācijas uzņēmums Fully Verified no Polijas, tāpat vairāki uzņēmumi šobrīd atrodas sarunu procesā par nākotnes investīcijām. Veiksmīgi rezultāti redzami arī uzņēmuma PayQuin darbībā, kuru veidotā aplikācija vieglākiem finanšu darījumiem, kas sāka darbu programmas laikā, izmantota, lai veiktu jau vairāk nekā 50 000 darījumu.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2018. gada 16. oktobris plkst. 13:32

Konsultāciju kompānija Deloitte programmā Technology Fast 50 Central Europe apkopoja straujāk augošos...

2018. gada 15. oktobris plkst. 14:38

Portugāļu arhitekts Andre Raimundo Rīgā izveidojis TeamGuruX tiešsaistes platformu, kas savieno...

2018. gada 05. oktobris plkst. 7:31

Finanšu tehnoloģiju sektoram paplašinoties un augot finansējuma plūsmām tajā, aizvien lielākas...

2018. gada 01. oktobris plkst. 6:20

Cilvēki ir pieraduši pie papīra rēķiniem un laika ieguldījuma, apmaksājot katru komunālo...

2018. gada 26. septembris plkst. 8:04

Pērn Lielbritānijā bāzētās finanšu tehnoloģiju kompānijas «Revolut» ieņēmumi auguši gandrīz...

2018. gada 25. septembris plkst. 6:33

Finanšu tehnoloģiju kompānija SIA Nordigen Solutions piesaista 700 tūkstošus eiro no investoriem...

2018. gada 20. septembris plkst. 10:30

Šodien ar «fintech» mēs parasti saprotam finanšu tehnoloģiju kopumu, kas raksturo strauji...

2018. gada 20. septembris plkst. 9:35

Latvijā kopējais finanšu tehnoloģiju nozares apjoms tiek lēsts ap 793,9 miljoniem eiro,...

2018. gada 10. septembris plkst. 12:31

Finanšu tehnoloģiju kompānijas TransferWise apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas beidzās...

2018. gada 06. septembris plkst. 8:03

Līdzīgi kā rentgens, SIA Graphdo ataino finanšu iestāžu klientu maksājumus vizuālā veidā,...