Dots starts otrajam Startup Wise Guys finanšu tehnoloģiju akseleratoram 

Sākusies vadošā B2B akseleratora Startup Wise Guys finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumu akseleratora otrā programma Wise Guys Fintech 2 sadarbībā ar Swedbank, informē Swedbank.

Db.lv, 30.10.2018

Foto: pixabay

Salīdzinot ar pirmo akseleratoru, jaunuzņēmumu interese par programmu pieaugusi divas reizes – saņemti ap 200 pieteikumu, un sīvā konkurencē izvēlētas 9 spēcīgas komandas, kam dota iespēja trīs mēnešu intensīvā programmā attīstīt savu biznesa ideju. Katra komanda saņems sākotnējo finansējumu līdz 30 000 eiro ar iespēju iegūt papildu investīcijas tālākai attīstībai 200 000 eiro apmērā. Otrais akselerators pulcē jaunos uzņēmējus no 9 valstīm – Latvijas, Turcijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Krievijas, Kazahstānas, Ganas, ASV un Itālijas.

Šoreiz, atlasot komandas, paplašinātas fintech robežas – uzņēmumu idejas nav saistītas tikai galvenokārt ar maksājumu jomu, un aptver plašāku nozaru loku, kas vērsts uz finanšu platformu veidošanu. Šī akseleratora dalībnieku idejas saistītas ar plašu nozaru spektru – apdrošināšana, personālvadība un darbaspēks, kreditēšana, regulējums, investīcijas, nekustamais īpašums u.c. Atlasot spēcīgākās komandas, galvenā uzmanība tiek pievērsta biznesa idejas un komandas potenciālam.

Akseleratorā piedalīsies šādas komandas: 1) Partly (Latvija); 2) Lahdes (Latvija); 3) Iklim (Turcija); 4) Paylock (Gana); 5) TradersAlloy (Lielbritānija); 6) talent4gig(ASV un Itālija); 7) Ninja Lender (Ukraina); 8) Firstline.app (Krievija); 9) Credit Click (Kazahstāna). Akselerācijas programma salīdzināma ar ļoti intensīvu biznesa izglītību. Trīs mēnešu laikā Swedbank inovāciju telpās DoBe, jaunie uzņēmēji ar starptautisku ekspertu un mentoru palīdzību pārskatīs savu biznesa modeli, tehnoloģijas, produkta nepieciešamību tirgū, pārdošanas un mārketinga stratēģiju, kā arī uzsāks tālāka finansējuma piesaisti. Fintech programmā, salīdzinājumā ar Startup Wise Guys B2B programmu, daudz lielāks uzsvars likts uz specifisko regulējumu, likumdošanu, kā arī fintech un finanšu jomās spēcīgu mentoru atlasi. Pagājušajā akseleratora programmā iesaistījās ap 50 mentoriem no Swedbank grupas, kā arī ar jaunajiem uzņēmējiem strādāja tādi starptautiski eksperti, kā Johans Lorencens, kurš vadīja Somijas fintech jaunuzņēmuma Holvi pārdošanu starptautiskajam banku tīklam BBVA.

«Rīga turpina sevi pieteikt kā fintech draudzīga pilsēta, kur augt radošām idejas. Esam priecīgi par iespēju mūsu galvaspilsētā uzņemt jau otro fintech akseleratoru, kas notiks sadarbībā ar Swedbank. Šī būs patiesi starptautiska programma, kas dalībniekiem dod iespēju smelties globālu pieredzi, jo dalībnieki būs pārstāvēti no trīs kontinentiem. Turklāt jauno uzņēmēju biznesa ideju loks ir tiešām plašs – sākot no darījuma konta līdz personālvadībai un nekustamajam īpašumam,» saka Reinis Rubenis, Swedbank vadītājs Latvijā.

«Pirmās fintech programmas beidzēji apstiprināja, ka šis mazliet ekstrēmais darba formāts 3 mēnešu garumā noteikti ir palīdzējis virzīties uz priekšu ātrāk un pareizākā virzienā, nekā viņi to spētu izdarīt vieni paši. Priecājamies, ka Rīga kļuva viņiem par tik mīlētu mājvietu, kā arī par lielo aktivitāti no vietējiem mentoriem. Ar interesi Rīgā gaidām otrajai programmai atlasītos starptautiskos startapus, lai redzētu, cik ātra un veiksmīga būs viņu izaugsme šoreiz!» saka Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), Startup Wise Guys izpilddirektors.

Jāatzīmē, ka akseleratora programma Wise Guys Fintech sevi pierādījusi kā ļoti veiksmīga, uzrādot labus rādītājus. Trīs jaunuzņēmumi no iepriekšējās akseleratora programmas jau piesaistījuši investīcijas turpmākai attīstībai, to skaitā latviešu HR tehnoloģiju uzņēmums Motivio un video verifikācijas uzņēmums Fully Verified no Polijas, tāpat vairāki uzņēmumi šobrīd atrodas sarunu procesā par nākotnes investīcijām. Veiksmīgi rezultāti redzami arī uzņēmuma PayQuin darbībā, kuru veidotā aplikācija vieglākiem finanšu darījumiem, kas sāka darbu programmas laikā, izmantota, lai veiktu jau vairāk nekā 50 000 darījumu.