Lauksaimniecība

eAgronom piesaista miljonu eiro

Laura Mazbērziņa, 21.11.2018

Robins Saluoks (Robin Saluoks), «eAgronom» izpilddirektors.

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Tīmekļa un mobilā platforma lauksaimniekiem eAgronom piesaistījusi 1 miljonu eiro lielu finansējumu no tādiem Eiropas riska kapitāla fondiem kā Black Pearls VC, Trind Ventures, TMT Investments, United Angels VC, biznesa portālam db.lv pastāsīja uzņēmuma pārstāvji.

«eAgronom» ir tīmekļa un mobilā platforma, kurā lauksaimnieki var pārvaldīt un pārraudzīt savu saimniecību, darbiniekus un laukus reālajā laikā.

«eAgronom» piedāvā pakalpojumus deviņās Eiropas valstīs un kopumā ar to tiek pārvaldīti vairāk nekā 700 000 ha, Latvijā - 50 000 ha aramzemes. Galvenais birojs atrodas Igaunijā.

Uzņēmumu pirms diviem gadiem dibināja divi igauņi - Robins Saluoks (Robin Saluoks) un Stenvers Jerkku (Stenver Jerkku). R. Saluoks uzauga lauksaimnieku ģimenē un tieši tur viņš smēlās iedvesmu, liekot pamatus «eAgronom» programmai un atrisinot ģimenes saimniecības pārvaldības problēmu. Par savu ieguldījumu «eAgronom» attīstībā, viņš saņēmis Igaunijas «Gada jaunā uzņēmēja 2018» balvu.

S. Jerkku ir izveidojis «eAgronom» platformas tehnoloģiju un aktīvi iesaistījies «eAgronom» inženieru komandas izveidē. Viņš ir ieguvis maģistra grādu datorzinātnēs Tartu Universitātē. Pirms uzņēmuma izveides, Stenvers guvis pieredzi dažādos jaunuzņēmumos un ir pasniedzis lekcijas Tartu Universitātes programminženierijas fakultātes studentiem.

Šā gada oktobrī «eAgronom» piesaistījis 1 miljonu eiro investīciju piesaistes kārtā, kas iekļāva 4 starptautiskus riska kapitāla fondus, biznesa eņģeļus (privātos investorus) un iepriekšējos investorus.

«Ar papildu finansējumu mēs vēlamies virzīties tuvāk mūsu vīzijai - palīdzēt zemniekiem pieņemt finansiāli gudrākus un videi draudzīgākus lēmumus, padarot informāciju par viņu saimniecību pieejamāku un vieglāk saprotamu. Finansējums tiks izmantots, lai uzlabotu platformas agronomiskās un finanšu analīzes rīkus, lai būtu iespējams aprēķināt agronomisko lēmumu ietekmi uz finanšu rezultātiem. Finansējums palīdzēs arī palielināt pārdošanas un klientu atbalsta speciālistu komandas, lai arvien vairāk zemniekiem būtu pieejami digitālie risinājumi,» skaidro S. Jerkku.