Fazer Amica Latvija nonāk vietējo rokās 

Pēc biznesa novērtēšanas procedūras un savstarpējām pārrunām 13. maijā Fazer Amica Latvija un Fazer Group parakstījušas uzņēmuma daļu pirkuma līgumu.

Sandra Dieziņa, 13.06.2011

Foto: Dienas mediju arhīvs

Jāatgādina, ka jau šā gada janvārī tika ziņots, ka Fazer grupa ir parakstījusi nodomu protokolu par ēdināšanas un restorānu biznesu Latvijā un Igaunijā pārdošanu pašreizējai Fazer Amica Latvija vadības grupai. Saskaņā ar pirkuma līgumu jaunais īpašnieks pilnā apmērā pārņems Fazer Grupas saistības pret ēdināšanu un restorānu pakalpojumu nodrošināšanu esošajiem klientiem.

Pirkuma reģistrēšana Latvijas un Igaunijas Uzņēmumu reģistros paredzēta līdz 21. jūnijam Latvijā un līdz 31. augustam Igaunijā. Fazer Grupas prezidents Karstens Slote (Karsten Slotte) skaidro, ka tirgus attīstība un nākotnes perspektīvas Latvijā un Igaunijā ēdināšanas un pakalpojumu biznesā nenodrošina pietiekami lielas izaugsmes iespējas tik lielam uzņēmumam kā Fazer, un Fazer Amica Latvija komandai kā vietējam uzņēmējam ir labākas iespējas attīstīt šo biznesu tālāk.

Fazer Amica Latvija rīkotājdirektors Aigars Kaugars norāda, ka vadības izpirkuma rezultātā uzņēmums varēs attīstīt savu biznesu Latvijā un Igaunijā. Jaunās īpašuma tiesības tiks reģistrētas likumā noteiktā kārtībā katras valsts Uzņēmumu reģistrā. Atbilstoši katras valsts likumdošanai dati būs publiski pieejami pēc darījuma noslēguma jūnijā Latvijā un augustā Igaunijā. Fazer servisa virtuve Tallinā darījumā nav iekļauta un tiks integrēta Fazer Food Services Somijā.

Fazer Amica Latvija pērn apgrozīja 3,8 miljonus Ls, kas ir par 9,7 % vairāk nekā gadu iepriekš.

Jaunākais izdevums