Atpūta

FOTO: Āfrikas savannu Rīgas zoodārzā plānots uzbūvēt līdz valsts simtgadei

LETA, 25.01.2018

Foto: Paula Čurkste/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Būvdarbi topošajā Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza ekspozīcijā «Āfrikas savanna» norit pēc plāna un dažās pozīcijās pat apsteidz paredzētos termiņus, kas ļaus projektu pabeigt līdz Latvijas valsts simtgadei, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pašvaldība informē, ka Pērtiķu mītnei ir izbūvēti pamati un tiek mūrēti pirmā stāva keramzīta bloki. Putnu mītnei ir gatavi pamati, notiek koka konstrukciju montāža un jumta konstrukcijas izbūve, bet Zebru un surikātu mītnei izveidoti pamati un tiek montētas metāla konstrukcijas.

Tāpat ir ierīkoti elektrības, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, izveidota ūdens tvertne, izrakta grunts atbalsta sienām un sākta to pamatu betonēšana un dīķa krastmalas atbalstsienas izbūve.

Vēl jāturpina Pērtiķu mītnes sienu būvniecība un apdares darbi, jāizveido jumta konstrukcija un jāuzklāj segums. Šeit nepieciešams izbūvēt iekšējās inženierkomunikācijas, ierīkot mehānismus un veikt visas teritorijas labiekārtošanu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ceturtdien klātienē apmeklēja objektu. Viņš norādīja, ka nākamais likumsakarīgais solis būs Ziloņu mājas izbūve blakus «Āfrikas savannai».

Jau vēstīts, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pagājušā gada vasarā parakstīja līgumu ar personu apvienību «BBA un Tilts» par vērienīgas ekspozīcijas «Āfrikas savanna» būvniecību Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.

Projekts «Āfrikas savanna» paredz izveidot jaunu savannas dzīvnieku ekspozīciju 3000 m2 lielā laukumā pie jau esošās Žirafu mājas. Projektstika aizsākts jau 2007. gadā, tolaik izbūvējot Žirafu māju. Savukārt 2015.gadā par Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem tika izstrādāts ekspozīcijas būvprojekts, bet būvdarbi tika uzsākti 2017. gada vidū.

Ekspozīcijas «Āfrikas savanna» būvniecības izmaksas plānotas 2,88 miljonu eiro apmērā. Būvniecības objektu plānots nodot ekspluatācijā 2018. gada otrajā pusē.