FOTO: Līvānos atklāts peldbaseins Upe 

Jauns peldbaseins septembra beigās atklāts ne vien Valmierā, bet arī Latgales pilsētā Līvānos.

Zane Atlāce - Bistere, 03.10.2018
1/16

FOTO: Jānis Magdaļenoks

Līvānu 1.vidusskolas peldbaseina ēkas kopējā platība ir 1100m2, tajā ietilpst sporta baseins 11 x 25 metri (4 celiņi), bērnu baseins 5 x 7 metri, SPA zona (sauna, tvaika pirts, hidromasāžas vanna, aukstais baseins), ģērbtuves, dušas. Ēka ir aprīkota ar audio un videonovērošanas sistēmu, informē Līvānu novada domes pārstāvis Jānis Vaivods. Apmeklētāju kontrolei iegādāta un uzstādīta aproču sistēma.

Būvniecība veikta projekta Līvānu 1.vidusskolas peldbaseina jaunbūve un sporta zāles – angāra pārbūve ietvaros. Līvānu peldbaseina būvniecības un vieglatlētikas manēžas pārbūves būvdarbu izmaksas ir 1 996 742 eiro ar PVN 21%. Pašvaldība šim nolūkam ņēma aizņēmumu Valsts kasē. Daļu līdzekļu ziedoja arī vairāki Līvānu novada uzņēmumi: SIA Līvānu kūdras fabrika un SIA Zelta zeme, SIA Ceram Optec, SIA Grīva L, SIA Granvia, SIA Baltik sistēm, SIA Līvānu mājas un logi, SIA Mežrozīte HES.

Peldbaseinu iesvētīja Romas katoļu Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.

Iepirkuma rezultātā baseina būvniecība tika uzticēta būvuzņēmumam SIA Jēkabpils PMK. Šī gada 19. martā Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma būvi ekspluatācijā. Pavasarī baseins darbojās gandrīz mēnesi, un šajā laikā to apmeklēja aptuveni 2240 skolēni no visām Līvānu novada izglītības iestādēm. Vasaras periodā tika pabeigta visa nepieciešamā inventāra un aprīkojuma uzstādīšana, lai tagad kompleksu varētu izmantot ikviens interesents.

Sākot ar 4. oktobri peldbaseina komplekss uzsāks darbu pilnā apjomā.

LASI VĒL:

FOTO: Apmeklētājiem durvis ver jaunuzceltais Valmieras peldbaseins