FOTO: Uzņēmēja Fonteina sieva: Mani brīžiem sauc par kiča karalieni 

Dāņu uzņēmēja Stēna Lorensa, kurš plašāk pazīstams kā Luijs Fonteins, sieva Ivonna Kalita Liepājā attīsta ģimenes biznesu un rūpējas par viesu uzņemšanu kafejnīcā Valhalla Wine&Coffee.

Monta Glumane, 17.04.2019
1/49

Foto: Dainis Ģelzis

Namu, kurā kādreiz bija izvietoti vairāki dzīvokļi, pirms vairākiem gadiem uzņēmēji atjaunoja, lai izveidotu viesnīcu Fontaine Hotel, bet vēlāk nama pirmajā stāvā, viesnīcas recepcijas vietā, tika atvērts krāmu veikaliņš. Savukārt, pirms aptuveni diviem gadiem izveidota kafejnīca Valhalla Wine&Coffee.

Sākotnēji dāņu uzņēmējs Liepājā atvēra viesnīcu Fontaine Hotel, kura darbojas vēl šodien, un tās pirmajā stāvā atrodas kafejnīca Valhalla. Pēc pirmās viesnīcas atvēršanas tika atvērts arī klubs Fontaine Palace un vēlāk arī viesnīca Fontaine Royal, kas pirms dažiem gadiem tika pārdota, bet klubs izīrēts.

Db.lv I.Kalita stāsta, ka, izveidojot krāmu bodīti, citas tādas vietas tajā laikā Liepājā nebija, tāpēc tas bija interesants bizness. Pēc kāda laika uzņēmējdarbībā iestājās stagnācija. «Neviens īsti negribēja par veikalu vairs rūpēties, nebija interesanti. Krāmu bodīte bija savu laiku nokalpojusi. Tas sakrita ar laiku, kad pārdevām arī viesnīcu Fontaine Royal. Mums parādījās daudz vairāk brīva laika un iedvesmas darīt kaut ko jaunu. Lai izdzīvotu ziemas sezonā, nolēmām izveidot kafejnīcu.» Vasarā kafejnīca piedāvā saviem apmeklētājiem atpūsties arī blakus esošajā dārzā.

Pēc I.Kalitas stāstītā, kafejnīcas izveide noritējusi pavisam dabiski. «Vajadzēja kaut ko nomainīt, mums no viesnīcas Fontaine Royal palika pāri daži ledusskapji un mēbeles no dāņu krāmu tirdziņiem. Bija dažādas lietas, kuras vajadzēja pielietot.»

I.Kalita stāsta, ka viņa novērtē lietotas lietas, it sevišķi, ja tās iegādātas kādā ceļojumā. «Tas ir kā suvenīru vietā, arī drēbes vai apavi. Tad, kad uzvelc to lietu, vienmēr atceries to ceļojumu un tā lieta paliek īpaša. Šāda veida suvenīri ir iedvesmojoši un rosinoši, jo atsauc atmiņā lietas, vietas un cilvēkus.»

Viņa saka, ka vasaras sezonā kafejnīcai klājas ļoti labi. Valhalla apmeklē daudz jaunu cilvēku, piemēram, ģimnāzisti un studenti. «Es domāju, ka jauniešiem patīk nepiespiesta un diezgan brīva atmosfēra. Sākotnēji vēlējāmies fokusēties uz vīnu vai kaut ko glaunāku, bet tas nav mūsu asinīs. Tagad mūsu piedāvājumā ir izlejamais mājas vīns, alus un demokrātiska atmosfēra. Vēlamies radīt vietu, kura pašiem patiktu. Gribējās izveidot tādu vietu – kafejnīcu, viesnīcu vai klubu, uz kuru pašiem gribētos aiziet un tad cenšamies tādu līmeni turēt. Mēs joprojām atrodamies epicentrā, jo blakus ir Julianas pagalms - jauna un laba Liepājas ballīšu vieta.»

Vaicājot, kā raksturot kafejnīcas Valhalla interjera stilu, I.Kalita atzīst: «Mani brīžiem sauc par kiča karalieni un tas principā ir kičs, bet šo var saukt arī par bohemia style, jo tajā visā kaut kas tāds ir. Tas mainās. Es cenšos, lai interjers nebūtu ultra moderns vai nemoderns, lai tas būtu bez laika un īsti nevarētu noteikt tā vecumu.»

Jaunākais izdevums