Investoriem jāsaglabā mierīgs prāts 

Pavasara sākums finanšu tirgos bija zīmīgs ar dažādiem notikumiem, norāda Rietumu Bankas grupas speciālisti.

Žanete Hāka, 19.4.2017

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV Statistikas birojs trešajā redakcijā negaidīti pārskatīja valsts ekonomikas izaugsmes tempu paaugstināšanās virzienā. Kā jau bija gaidāms, Federālo rezervju sistēma palielināja likmi un nemainīja šī gada prognozi par likmju celšanas tempu. Tāpat arī norisinājās G20 dalībvalstu finanšu ministru tikšanās Vācijā. ASV spiediena ietekmē G20 mainīja retoriku un pauda mazāku atbalstu brīvajai tirdzniecībai. Apvienotā Karaliste oficiāli uzsāka izstāšanās procesu no ES, tam būs nepieciešami divi gadi. Tomēr par būtiskāko notikumu finanšu tirgiem kļuva likuma par ASV veselības aizsardzību izgāšanās,” norāda RAM investīciju fondu pārvaldnieki.

Saskaņā ar pirmā ceturkšņa datiem vislabāk veicies tehnoloģiju nozarei. Indekss Nasdaq Composite uzrādījis labāko pieaugumu kopš 2013. gada, pateicoties izciliem finanšu rezultātiem 2016. gada otrajā pusgadā un gaidām par pozitīvās dinamikas turpināšanos, uzskata eksperti.

Apskatā arī norādīts, ka izejvielu tirgū šis mēnesis noslēdzies bez izmaiņām. Dolāra vājo pozīciju pozitīvo efektu mazināja investoru gaidu izmaiņas saistībā ar Trampflāciju.

Investoriem jāsaglabā mierīgs prāts un nav jāpakļaujas radikālām izpausmēm finanšu tirgos. Vislabāko rezultātu var sasniegt tieši ar līdzsvarotu, saskaņotu un profesionālu pieeju investīcijām, rezumē Rietumu Bankas grupas speciālisti.