Kāzu rīkošanai pāri visbiežāk tērē 10 000 līdz 40 000 eiro 

Kāzas ir ne vien svētki jaunajam pārim un viesiem, bet arī garantēts bizness kāzu aģentūrām, fotogrāfiem, svinību vietām, ēdinātājiem, floristiem un citiem kāzu rīkošanā iesaistītiem uzņēmējiem. Kāzu aģentūru vidū valda liela konkurence, un saskaņā ar portāla precos.lv datiem Latvijā ir 16 kāzu aģentūru un vairākas privātpersonas, kas piedāvā kāzu rīkošanas pakalpojumus, trešdien raksta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 08.7.2015

Foto: LETA

Aptaujātās kāzu aģentūras stāsta, ka par klientu trūkumu sūdzēties nevar un, lai gan pārsvarā kāzu svinības tiek rīkotas no maija līdz septembrim, darba kāzu sagatavošanā netrūkst arī ziemā. Jāteic, ka Latvijas kāzu aģentūru pakalpojumus mēdz izmantot ne tikai mūsu valsts pāri, bet arī pāri no Skandināvijas, Krievijas, Vācijas un citām valstīm.

Kāzu aģentūras Mīlestība īpašniece un direktore Dace Miezīte stāsta, ka biznesu iespējams plānot, jo pāri līgumu ar aģentūru par svinību rīkošanu slēdz aptuveni pusotru gadu pirms kāzām. Aģentūra piedāvā pilnu pakalpojumu spektru, sākot no laulību gredzeniem, floristiem, fotogrāfiem un vakara vadītājiem līdz svinību vietas dekorēšanai un transporta organizēšanai. D. Miezīte stāsta, ka klienti, kas izvēlas kāzu rīkošanai piesaistīt aģentūru, parasti tai uztic visu kāzu organizēšanu. «Vidēji mēs sarīkojam līdz 50 kāzām gadā, vasaras vidū ir nedēļas nogales, kad mums ir piecas kāzas vienlaikus. Ja runājam par mūsu pakalpojumu izmaksām, tās sastāv no divām daļām: samaksa par pakalpojumiem un noteikts procents no kopējām izmaksām,» klāsta D. Miezīte.

Viņa arī uzsver, ka ir vairāki pakalpojumi, kurus saviem klientiem var piedāvāt ar ievērojamām atlaidēm. «Mums ir vairāki sadarbības partneri, piemēram, floristi, svinību vietas, kas mums piešķir atlaides, kuras mēs tālāk dodam saviem klientiem. Ja runājam par summām, kuras pāri atvēl kāzu sarīkošanai, tās ir amplitūdā no 10 000 eiro līdz 100 000 eiro. Visbiežāk finansējuma apjoms gan ir no 15 000 eiro līdz 40 000 eiro. Jāteic, ka līdz 2010. gadam, tā sauktajos treknajos gados, bieži kāzām atvēlētā nauda bija 200 000 latu (  284 000 eiro). Tagad tādas summas tikpat kā nefigurē,» atzīst D. Miezīte. Ja runā par svinību vietu izvēli, aģentūras klienti visbiežāk izvēlas pilis un augsta līmeņa viesu namus. «Viena no lielākajām izmaksu pozīcijām, par kuru klienti gatavi maksāt nopietnas summas, ir kvalitatīvs ēdiens. Tieši piedāvātais ēdiens bieži nosaka svinību vietas izvēli,» norāda kāzu rīkotāja.

Pakalpojumus ārzemniekiem kāzu organizēšanā sniedz arī aģentūra Caramel Events Riga. Tās vadītāja Jūlija Pumpe stāsta, ka pārsvarā ārzemju klienti ir no Skandināvijas valstīm un Krievijas, bet nesen bijis viens pāris arī no Igaunijas. Arī J. Pumpe, tāpat kā D. Miezīte, kā galveno ārzemnieku intereses iemeslu min zemākas izmaksas. «Ja viesi ir no trešajām valstīm, piemēram, no Krievijas, un šeit laulājas dzimtsarakstu nodaļā, dokumenti tiek iztulkoti un iesniegti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē apstiprināšanai un tie ir spēkā arī pāra dzimtenē,» norāda J. Pumpe. Viņas pārstāvētās aģentūras klienti par kāzu svinību vietām vislabprātāk izvēloties greznus restorānus Vecrīgā vai Jūrmalā. Tādējādi varot ietaupīt arī uz transporta un nakšņošanas izmaksām. Bet vislielākās summas klienti gatavi maksāt par telpu dekorācijām un kvalitatīvu ēdienu, teic Caramel Events Riga vadītāja. Vidējā kāzu rīkošanas summa svārstās no 10 000 līdz 15 000 eiro.

 

Plašāk lasiet rakstā Kāzu rīkošanai valstu robežas netraucē trešdienas, 8.jūlija laikrakstā Diena (8.,9.lpp.)!

Tevi varētu interesēt

Portlendas (pilsēta ASV, Oregonas štatā) Starptautiskajai lidostai tagad ir pagaidu ganāmpulks,...

Medzes pagasta Baroni ir viena no nedaudzajām kazu audzētavām Liepājas apkaimē. No...

Kāzas Latvijā šobrīd biežāk nekā agrāk rīko brīvā dabā, tādēļ līgavas izvēlas...

Avotu ielu Rīgā pavisam noteikti varētu pārdēvēt par kāzu ielu, jo nelielajā...

Trīsdesmit gadus jaunā Zviedrijas princese Madlēna aizvadītajā nedēļas nogalē salaulājās ar...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Ģimene, kuras apgādībā ir bērns invalīds, varēs saņemt aizsargātā lietotāja statusu un...

Servisa centru veicināšana un plānota imigrācija ir paredzamie ārvalstu investoru ieteikumi...

Tehnikas nomas biznesā svarīgs faktors ir uzticības veidošana, tādēļ bez labas komandas...

SIA Valmieras ūdens laboratorija apkopojusi datus par dzeramā ūdens kvalitāti, kas ņemts...

Visticamāk, šovasar neatkārtosies pirms diviem gadiem piedzīvotais scenārijs, kad Guntim...

Viesnīca Roma, gatavojoties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē (ES) pasākumiem, viesnīcas...

SIA Rīgas ūdens veiktas izmaiņas uzņēmuma amatpersonu vidū, liecina Lursoft Klientu portfeļa...

Tūristu skaitam vairs nav tendence strauji augt; gada otro pusi viesnīcnieki gaida...

Veiksmīgi aizstāvot pieteikto kandidatūru starptautiskai žūrijai, Rīgas - Gaujas reģions šodien...

SIA Rīgas ūdens valde pieņēmusi lēmumu atbrīvot no aprēķinātā līgumsoda pilsētas ūdensvada...