Kamēr visas pasaules lielākās ekonomikas turpinās lejupslīdi, Ķīnas ekonomika sāks paātrināt pieauguma tempu, ir pārliecināti daudzi ekspertu, šodien raksta avīze Dienas bizness.
Daudzējādā ziņā tas saistīts ar valdības gudro rīcību, kura trīs mēnešus agrāk nekā, piemēram, krīzes perēklī ASV apstiprināja ekonomikas glābšanas plānu un šim nolūkam no 2008. līdz 2010.gadam tiks atvēlēti četri triljoni juaņu (586 mljrd. USD). Spriežot pēc visa, šī stratēģija jau sākusi nest augļus — šīs Āzijas valsts ekonomika jau uzrāda atveseļošanās pazīmes, kamēr citās valstīs turpina spriedelēt par atbalsta mērogu un veidiem ekonomikai, kā arī glābj slimās bankas.
Šajā ceturksnī valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) palielināsies par 6,3%, kas būs mazākais pieaugums kopš 1999. gada, bet jau aprīlī – jūnijā pieauguma temps sasniegs 6,6%, liecina aģentūras Bloomberg aptaujāto 14 vadošo ekspertu, kuru specializācija ir Ķīna, vidējās prognozes. «Ķīna, visticamāk, kļūs par pirmo lielo ekonomiku, kura atveseļosies pēc pasaules krīzes,» norāda Merrill Lynch ekonomists Honkongā Lū Tins.
Pērn novembrī pieņemtais ekonomikas stimulēšanas plāns sāk veicināt tās kāpumu, norāda eksperti. Ķīnas valdība cenšas pārvarēt ekonomikas krituma periodu, kurš valstij jau ir maksājis apmēram 20 miljonu darba vietu, ar iekšējā patēriņa stimulēšanu.
Pirmo projektu vidū Bloomberg min jau sākto valsts garantēto mājokļu būvniecību Šensji provincē par 500 miljoniem dolāru un trīs jaunu automaģistrāļu veidošanu Šaņduņas provincē. Valsts izdevumu palielināšana ceļiem un mājokļiem ir veicinājusi tērauda un dzelzsrūdas cenu kāpumu un nobremzējusi rūpnieciskās ražošanas apjoma kritumu.
Vairāk lasiet šodien Dienas biznesā!