Pakalpojumi

Konkurss var likt sadraudzēties atkritumniekiem

Elīna Pankovska, 21.02.2017

DB 21.februāra numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

PPP modeļa ievešana atkritumu apsaimniekošanā Rīgā uz 20 gadiem, var likt konsolidēties nozares uzņēmumiem, kā arī netiek izslēgta ārvalstu kompāniju ienākšana, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Šobrīd ir skaidrs, ka Rīgas pašvaldība ir iecerējusi galvaspilsētā atkritumu saimniecību sakārtot, ieviešot publiskās un privātās partnerības (PPP) modeli. Tomēr viedokļi, vai esošie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi atsevišķi startējot spēs nodrošināt nepieciešamo investīciju apjomu, kas būtu jāiegulda, atšķiras. Finanšu aprēķini paredz, ka kopējās investīcijas visā periodā sasniegs 27 milj. eiro. Līgums noteiks, ka pašvaldība procesā neiesaistīsies ar tiešām investīcijām, bet līdzdarbosies ar zemes gabaliem atkritumu laukumu izveidei. Turklāt visus uzņēmējdarbības riskus uzņemšoties privātais partneris.

DB aptaujātie atkritumu apsaimniekotāji gan norada, ka apsvērtu iespēju apvienoties ar vēl kādu nozares uzņēmumu. Tomēr atsevišķi uzņēmumi atzīmē, ka varētu startēt arī paši un nepieciešamās investīcijas un kapacitāti spētu nodrošināt. Viens no tādiem ir Zviedrijas uzņēmums SIA Ragn-Sells, kura mātes kompānijas apgrozījums ir vairāk nekā 600 milj. eiro gadā. Tāpat šādu iespēju pieļauj arī atkritumu apsaimniekotājs SIA Eco Baltia. Uzņēmuma gan būtu nepieciešams pārstrukturizēties, DB norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

DB jau rakstīja, ka Rīgas dome plāno uz 20 gadiem slēgt PPP līgumu, veidojot kopsabiedrību ar vienu atkritumu apsaimniekotāju. Šāds modelis izvēlēts, lai veicinātu dalīto atkritumu savākšanu pilsētā.

Visu rakstu Konkurss var likt sadraudzēties atkritumniekiem lasiet otrdienas, 21.februāra laikrakstā Dienas Bizness!