Būvniecība un īpašums

Liepājā pabeidz apjomīgu izmeklēšanu Remaks lietā

Lelde Petrāne, 30.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki ir pabeiguši darbu pie vērienīgas izmeklēšanas, kas turpinājās 2 gadus un kuras laikā tika savākts pietiekams pierādījumu kopums, lai uzsāktu kriminālvajāšanu par nelikumīgām darbībām, rīkojoties ar dzīvokļu īpašnieku biedrību naudas līdzekļiem, liecina medijiem sniegtā informācija.

2012.gada 14.decembrī tika saņemti kriminālprocesa materiāli no Liepājas prokuratūras par SIA Remaks Namu Serviss amatpersonu iespējami nelikumīgām darbībām, rīkojoties ar dzīvokļu īpašnieku biedrību naudas līdzekļiem. Ņemot vērā šī kriminālprocesa apjomīgumu, juridisko sarežģītību un procesuālo darbību daudzumu, izmeklēšana šī kriminālprocesa ietvaros bija noteikta kā prioritāte.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika nopratināti 52 cilvēki, tai skaitā iesaistīto uzņēmumu darbinieki un cietušo biedrību pārstāvji, tika izskatīti banku un komunālo uzņēmumu dokumenti, veikta dokumentu izņemšana, grāmatvedības ekspertīze, lai dokumentāli pamatotu un apstiprinātu dzīvokļu īpašnieku biedrībām nodarītā kaitējuma apmēru, kas konstatēts pusotra gada laikā.

2014.gada 12.decembrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa materiālu nosūtīšanu kriminālvajāšanas uzsākšanai par SIA Remaks Namu Serviss un SIA Remaks Nami pārziņā esošo apsaimniekojamo māju (reāli – dzīvokļu īpašnieku biedrību) naudas līdzekļu, kas samaksāti par komunālajiem pakalpojumiem, kā arī uzkrājuma naudu piesavināšanos lielā apmērā (tas ir, vairāk, nekā EUR 16000) un par dienesta stāvokļa pārsniegšanu mantkārīgā nolūkā.

Aizvadītā gada 12.decembrī kriminālprocesa materiāli ar dokumentiem tika nosūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai Liepājas prokuratūrai.

Komentāri

Pievienot komentāru