Telekomunikācijas

Līgojam kopā, pat neesot blakus

Jānis Vēvers, 22.06.2018

Foto: SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Modernās tehnoloģijas ļauj izbaudīt svētku atmosfēru arī tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar doties uz līgošanas vietām, piektdien, 22.jūnijā raksta laikraksts Dienas Bizness.

Līgotājiem nedraudzīgais kalendārs ar tikai divām brīvdienām ne visiem ļaus doties uz vēlamajām svinību vietām. Un, lai arī nekas nespēj aizstāt kārtīgu līksmību draugu lokā, pieejot radoši, jautru svinēšanu var izbaudīt arī tie, kuri neizbrauks no pilsētas. Lūk, dažas idejas, kā attālināti līgot ar tehnoloģiju palīdzību.

Mūsdienās teju ikviens puslīdz aktīvs viedtelefona lietotājs ir izmēģinājis videozvanu, tādēļ Skype, WhatsApp un tamlīdzīgu lietotņu piedāvātās iespējas aplīgot draugus, skatot viņus vaigā, vairs nav nekas jauns. Taču šo pieredzi var paplašināt. Piemēram, Google Hang- outs mobilajā lietotnē, kas pieejama ikvienam Google konta īpašniekam, bez maksas vienlaikus var sarunāties līdz pat 10 dalībnieku. Lietotnē ooVoo grupas zvanā var iesaistīt pat 12 cilvēkus, taču bezmaksas versijas lietotājiem jārēķinās, kā svētku prieku papostīs regulāri uznirstošās reklāmas.

Video zvanu izmantošana nenozīmē, ka viss vakars jānosēž pie ekrāna. Var taču tālruni nostiprināt statīvā, pavērst pret svinību vietu un rādīt draugiem, kā līksmojat, un pēc iespaidīga lēciena pār ugunskuru pienākt pie kameras un padalīties piedzīvotajās emocijās.

Ja nu tuvinieki paši svētkus šoreiz svin rāmāk, bet vēlas ar acs kaktiņu ielūkoties jestrākās svinībās, citi līgotāji var viņiem palīdzēt. Paralēli labi zināmajam Facebook Live ir arī gana daudz iespēju tiem, kuri populāro sociālo tīklu nelieto. Tādas lietotnes ir Livestream un CameraFi Live. Piesekojot izvēlētā drauga kanālam, var tiešraidē skatīties viņa straumēto video un saņemt paziņojumu, kad kanālā skatāma jauna pārraide. CameraFi Live sola pārraidīt video Full HD kvalitātē, un ne vien no telefona, bet arī tam piesaistītas t.s. action kameras, tādējādi atbrīvojot līgotājam rokas. Ja nu pa rokai ir bezpilota lidaparāts, var straumēt arī tā redzēto lidojumos virs Jāņu ugunskuriem.

Visu rakstu Līgojam kopā, pat neesot blakus lasiet 22.jūnija laikrakstā Dienas Bizness!