TestDevLab atklāj biroju Daugavpilī 

Tagad programmatūras testēšanas uzņēmuma "TestDevLab" četros birojos Rīgā, Ventspilī, Liepājā un Daugavpilī strādā 180 cilvēki.

Anda Asere, 29.11.2019
1/10

"TestDevLab" dibinātāji Andrejs Frišfelds un Ervins Grīnfelds.

Foto: no uzņēmuma arhīva

Biroju Daugavpilī uzņēmums atvēra, jo pieaug darba apjoms un nepieciešamība pēc darbiniekiem. "Daugavpili saskatām kā stratēģiski nozīmīgu struktūrvienību, kuru turpināsim attīstīt un plānojam arī paplašināt sadarbību ar reģiona augstākās izglītības iestādēm. Nodrošinām prakses vietas un vieslekcijās dalāmies ar savu praktisko pieredzi. Šovasar Daugavpilī organizējām intensīvus programmatūras testēšanas kursus, kas ļāva apgūt jomas pašus pamatus un uzsākt praksi uzņēmumā. Plānojam šādus kursus rīkot arī turpmāk un iesaistīties pilsētas IT dzīvē," teic Andrejs Frišfelds, "TestDevLab" līdzdibinātājs.

Runājot par uzņēmuma klientiem, viņš teic, ka tas ir ikviens uzņēmums, kam ir, ko zaudēt. Tie var būt dati, klienti, nauda vai reputācija. Tāpēc vietējie un starptautiskie klienti augstu novērtējot Latvijas programmatūras testēšanas uzņēmuma speciālistu darbu, jo tie palīdz kompānijām izstrādāt programmatūru ātrāk un kvalitatīvāk. "Astoņu gadu gaitā esam izveidojuši 180 speciālistu komandu, kas piedāvā testēšanas pakalpojumus un rada tehnoloģiju produktus ar augstu pievienoto vērtību. Nemitīgi investējam līdzekļus darbinieku kvalifikācijas celšanā un tehniskajā aprīkojumā, jo IT joma attīstās galvu reibinošā tempā un mums ir jābūt gataviem jebkuras sarežģītības pakāpes projektiem," piebilst A. Frišfelds

"TestDevLab" 2011. gadā dibināja divi bijušie "Skype" inženieri Andrejs Frišfelds un Ervins Grīnfelds. Viņi strādāja "Skype" Tallinas un Stokholmas birojos laikā, kad uzņēmuma lietotāju skaits strauji pieauga no 10 līdz 500 miljoniem. "TestDevLab" nodarbojas ar programmatūras testēšanas pakalpojumu sniegšanu un testēšanas produktu izstrādi. Uzņēmuma darbības gaitā ir gūta pieredze testējot programmatūru (tīmekļa vietnes, serveru risinājumus un mobilās lietotnes) komunikāciju, finanšu, drošības u.c. jomu uzņēmumiem. Starp klientiem ir gan jaunuzņēmumi, gan starptautiski milži kā "Microsoft", "Skype", "Orange", "Telefonica", "Airbnb" u.c. Uzņēmuma testēto programmatūru lieto vairāk nekā 1,5 miljards cilvēku visā pasaulē.

Raksts turpinās pēc reklāmas

"TestDevLab" izstrādātie programmatūras risinājumi "Apimation" un "Loadero" nodrošina tīmekļa risinājumu veiktspējas testēšanu, savukārt uzņēmuma laboratorijās var veikt audio un video kvalitātes novērtējumu, mobilo lietotņu enerģijas un datu lietojuma testēšanu, kā arī atrašanās vietas informācijas simulācijas testēšanu.

Industrijas medijs "Test Magazine" 2018. gadā "TestDevLab" iekļāva pasaules 20 labāko programmatūras testēšanas uzņēmumu sarakstā. Uzņēmums ir saņēmis LIAA Eksporta un inovācijas balvu, "The Red Jackets" Eksporta izcilības balvu. Tāpat vairākus gadus pēc kārtas uzņēmuma radītie testēšanas produkti ir augstu novērtēti prestižajā konkursā "European Software Testing Awards". 2019. gadā "TestDevLab" ieguva informācijas drošības pārvaldības standarta ISO/IEC 27001:2013 sertifikātu.

Db.lv jau rakstīja, ka šovasar Ventspilī, Daugavpilī un Rīgā uzņēmums rīkoja "TestDevLab Summer School 2019" vasaras skolu, kurā pāris nedēļu laikā deva iespēju apgūt programmatūras testēšanas pamatus. Kursus izgāja vairāki desmiti interesentu un trešdaļa no kursu absolventiem kļuva par praktikantiem, lai reālā darba vidē turpinātu pilnveidot savas zināšanas. "TestDevLab" līdzdibinātājs E. Grīnfelds jau iepriekš izteicies, ka gan Latvijā, gan globāli tiek radīts arvien lielāks skaits dažādu programmatūras produktu, tāpēc pieaug nepieciešamība arī pēc to testēšanas. Vienlaikus ir profesionāļu trūkums, kas traucē iesaistīties jaunos projektos. "Programmatūras izstrādes apmēri un tempi tikai pieaugs un testēšanas speciālistu trūkuma gadījumā ir risks arvien biežāk saņemt problemātiskus produktus. Tie būs risinājumi ar dažādām kļūdām, kas daļā gadījumu apdraudēs datu drošību. Tā ir nopietna problēma, par ko jādomā jau šodien, jo digitalizācijas apmērs un tempi tikai pieaugs," viņš uzsver. Pieaugot vispārējai pasaules digitalizācijai, būtiski paaugstinās pieprasījums ne tikai pēc programmētājiem, bet arī programmatūras testētājiem.

Pagaidām Latvijā neviena izglītības iestāde negatavo tieši programmatūras testēšanas speciālistus un labākajā gadījumā aprobežojas ar kādu kursu par šo tēmu. "Es teiktu, ka, lai arī testētāja profesija eksistē jau gadiem, tās prestižs un pieprasījums pēc šādiem speciālistiem tikai turpina pieaugt. Manuprāt, nu jau ir laiks gatavot šādus speciālistus atsevišķās studiju programmās. Bez darba viņi nepaliks! Apskatot darba sludinājumu portālos un sociālajos tīklos publicētās vakances, redzam, ka daudzi uzņēmumi meklē ne tikai programmētājus, bet arī testētājus. Konkrēti mēs šobrīd meklējam vismaz desmit pieredzējušus testētājus un programmētājus, kas vēlas izstrādāt testēšanas programmatūru un automatizētus testus," iepriekš norādījis A. Frišfelds.

Tevi varētu interesēt

Latvijā bāzētā programmatūras testēšanas uzņēmums «TestDevLab» programmatūras testēšanas...

IT uzņēmums TestDevLab no 12. Līdz 23. augustam Rīgā rīko bezmaksas vasaras...

Intensīvos trīs nedēļu kursos «TestDevLab Summer School 2019» interesentus apmācīs automatizētās...

Par to, ka trūkst IT speciālistu, runā teju visi lielie nozares uzņēmumi,...

Programmatūras testēšanas un izstrādes pakalpojumu uzņēmums TestDevLab pērn apgrozījis teju...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Pēc telpu renovācijas ārpakalpojumu sniedzēja “Transcom Worldwide Latvia” birojs atbilst kompānijas...

Rīgas kopdarba telpu piedāvājumu papildina jauns koprades birojs "UP Office"...

Daudz cilvēku rada daudz atkritumu, bet, sperot mazus soļus, ar pamudinājumu var...

DNB Bank ASA Latvijas filiāles dizaina un funkcionalitātes risinājumu idejas nākušas no...

Lego® Serious Play® metode dod iespēju ar rotaļīguma elementiem runāt par nopietniem biznesa...

Svaigi augļi birojā, jogas nodarbības, saliedēšanas pasākumi… Arvien vairāk darba devēju...

Pēdējā laikā ir pieaudzis Valsts darba inspekcijā (VDI) saņemto iesniegumu skaits par...

Uzlabojot pieejamību, nekustamo īpašumu uzņēmums Latio veicis nozīmīgas pārmaiņas savos birojos...

Talsu novada deputāti turpmāk mēnesī varēs strādāt līdz 50 stundām, par to...

Pirmdien, 16. septembrī, iniciatīvas «Ierēdnis ēno uzņēmēju» laikā 36 uzņēmumu ikdienas...