Biznesa tehnoloģijas

Valmierā apmācīs programmatūras testētājus; bez darba viņi nepaliks

Anda Asere, 08.01.2020

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Informācijas tehnoloģiju uzņēmums "TestDevLab" sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu februārī Valmierā organizē bezmaksas programmatūras testēšanas kursus "TestDevLab School 2020".

"Nu jau vairāk nekā astoņus gadus ikdienā strādājam ar tehnoloģiju uzņēmumiem, kuru radītos risinājumus katru dienu izmanto vairāk nekā pusotrs miljards lietotāju visā pasaulē. Gadu gaitā esam uzkrājuši ievērojamu pieredzi programmatūras testēšanas jomā un pagājušā gada vasarā sapratām, ka vēlamies iepazīstināt arī citus ar šo strauji augošo IT nozari, un, iespējams, arī atrast papildspēkus mūsu komandai. Sākotnēji organizējām programmatūras testēšanas apmācības Ventspilī. Pēc dalībnieku pozitīvajām atsauksmēm un lielās intereses, vasaru noslēdzām ar trīs šāda veida apmācībām Ventspilī, Rīgā un Daugavpilī. Mēs novērtējam cilvēku izrādīto interesi, tādēļ šogad, sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, nolēmām gadu iesākt, organizējot šāda veida apmācības arī Valmierā," stāsta Ervins Grīnfelds, "TestDevLab" līdzdibinātājs.

Intensīvais mācību kurss norisināsies no 3. līdz 14. februārim Vidzemes Augstskolā un pieteikties var ikviens, kuru interesē mūsdienu tehnoloģijas un programmatūras testēšana. Iepriekšēja programmēšanas pieredze nav obligāta. Uzņēmums nodrošinās visu apmācībām nepieciešamo datortehniku un mācību materiālus, un no dalībniekiem sagaida tikai vēlmi mācīties un apgūt jaunas zināšanas.

Mācību procesā tiks iekļautas gan teorētiskas, gan arī praktiskas nodarbības, kuru laikā tiks risināti reālam programmatūras testēšanas darbam pietuvināti uzdevumi un izmantotas jaunākās mūsdienu tehnoloģijas un rīki. "TestDevLab" speciālisti iepazīstinās gan ar mobilo un tīmekļa lietotņu testēšanas pamatprincipiem, gan ar automatizētās testēšanas un mobilo lietotņu izstrādes pamatiem "Apple" ierīcēm.

Apmācības noslēgsies 14. februārī ar eksāmenu, kurā tiks pārbaudītas apgūtās teorētiskās un arī praktiskās zināšanas. Labākajiem absolventiem būs iespēja iegūt apmaksātu prakses vietu uzņēmumā.

"TestDevLab" 2011. gadā dibināja divi bijušie "Skype" inženieri Andrejs Frišfelds un Ervins Grīnfelds. Viņi strādāja "Skype" Tallinas un Stokholmas birojos laikā, kad uzņēmuma lietotāju skaits strauji pieauga no 10 līdz 500 miljoniem. "TestDevLab" nodarbojas ar programmatūras testēšanas pakalpojumu sniegšanu un testēšanas produktu izstrādi. Uzņēmuma darbības gaitā ir gūta pieredze testējot programmatūru (tīmekļa vietnes, serveru risinājumus un mobilās lietotnes) komunikāciju, finanšu, drošības u.c. jomu uzņēmumiem. Starp klientiem ir gan jaunuzņēmumi, gan starptautiski milži kā "Skype", "Microsoft", "WorldRemit", "Orange", "Twilio", "Truecaller" u.c. Programmatūru, ko ikdienā testē Latvijā strādājošie kompānijas inženieri, lieto vairāk nekā 1,5 miljardi cilvēku visā pasaulē.

Db.lv jau rakstīja, ka novembrī "TestDevLab" atklāja biroju Daugavpilī. Līdz ar tā atvēršanu programmatūras testēšanas uzņēmumam ir četri biroji – Rīgā, Ventspilī, Liepājā un Daugavpilī. Šo biroju uzņēmums atvēra, jo pieaug darba apjoms un nepieciešamība pēc darbiniekiem. "Daugavpili saskatām kā stratēģiski nozīmīgu struktūrvienību, kuru turpināsim attīstīt un plānojam arī paplašināt sadarbību ar reģiona augstākās izglītības iestādēm. Nodrošinām prakses vietas un vieslekcijās dalāmies ar savu praktisko pieredzi. Šovasar Daugavpilī organizējām intensīvus programmatūras testēšanas kursus, kas ļāva apgūt jomas pašus pamatus un uzsākt praksi uzņēmumā. Plānojam šādus kursus rīkot arī turpmāk un iesaistīties pilsētas IT dzīvē," iepriekš norādījis A. Frišfelds, "TestDevLab" līdzdibinātājs.

Industrijas medijs "Test Magazine" 2018. gadā "TestDevLab" iekļāva pasaules 20 labāko programmatūras testēšanas uzņēmumu sarakstā. Uzņēmums ir saņēmis LIAA Eksporta un inovācijas balvu, "The Red Jackets" Eksporta izcilības balvu. Tāpat vairākus gadus pēc kārtas uzņēmuma radītie testēšanas produkti ir augstu novērtēti prestižajā konkursā "European Software Testing Awards". 2019. gadā "TestDevLab" ieguva informācijas drošības pārvaldības standarta ISO/IEC 27001:2013 sertifikātu.

Šovasar Ventspilī, Daugavpilī un Rīgā uzņēmums rīkoja "TestDevLab Summer School 2019" vasaras skolu, kurā pāris nedēļu laikā deva iespēju apgūt programmatūras testēšanas pamatus. Kursus izgāja vairāki desmiti interesentu un trešdaļa no kursu absolventiem kļuva par praktikantiem, lai reālā darba vidē turpinātu pilnveidot savas zināšanas. "TestDevLab" līdzdibinātājs E. Grīnfelds jau iepriekš izteicies, ka gan Latvijā, gan globāli tiek radīts arvien lielāks skaits dažādu programmatūras produktu, tāpēc pieaug nepieciešamība arī pēc to testēšanas. Vienlaikus ir profesionāļu trūkums, kas traucē iesaistīties jaunos projektos.

"Programmatūras izstrādes apmēri un tempi tikai pieaugs un testēšanas speciālistu trūkuma gadījumā ir risks arvien biežāk saņemt problemātiskus produktus. Tie būs risinājumi ar dažādām kļūdām, kas daļā gadījumu apdraudēs datu drošību. Tā ir nopietna problēma, par ko jādomā jau šodien, jo digitalizācijas apmērs un tempi tikai pieaugs," viņš uzsver. Pieaugot vispārējai pasaules digitalizācijai, būtiski paaugstinās pieprasījums ne tikai pēc programmētājiem, bet arī programmatūras testētājiem.

Pagaidām Latvijā neviena izglītības iestāde negatavo tieši programmatūras testēšanas speciālistus un labākajā gadījumā aprobežojas ar kādu kursu par šo tēmu. "Es teiktu, ka, lai arī testētāja profesija eksistē jau gadiem, tās prestižs un pieprasījums pēc šādiem speciālistiem tikai turpina pieaugt. Manuprāt, nu jau ir laiks gatavot šādus speciālistus atsevišķās studiju programmās.

Bez darba viņi nepaliks!

Apskatot darba sludinājumu portālos un sociālajos tīklos publicētās vakances, redzam, ka daudzi uzņēmumi meklē ne tikai programmētājus, bet arī testētājus. Konkrēti mēs šobrīd meklējam vismaz desmit pieredzējušus testētājus un programmētājus, kas vēlas izstrādāt testēšanas programmatūru un automatizētus testus," norādījis A. Frišfelds.