LTV ir uzdots «iznīcināt Kaimiņu» 

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim ir nekavējoties jāpieprasa LTV ģenerāldirektoram Ivaram Beltem atkāpties. Skaidrs, ka to nedarīs politisko partiju ieceltā NEPLP. Skaidrs, ka to nedarīs Saeima, kuras vairākumu apmierina tāda valsts televīzija, kas kalpo valdošajai varai. Ak, mums ir sabiedriskā, nevis valsts televīzija? Piedodiet, bet nav! Mums ir televīzija, kas piesedz lielos blēžus, bet cīnās pret opozīciju, kad tās reitingi pieaug!

Sandris Točs - speciāli DB, 2018. gada 05. septembris plkst. 6:57

DB 5. septembra vāks

Pagājušajā svētdienā televīzijas raidījums De Facto divus sižetus bija veltījis vienas opozīcijas partijas KPV LV reitinga graušanai. Kopumā gandrīz divdesmit minūtes visas sabiedrības apmaksāta ētera laika bija atvēlētas Artusa Kaimiņa, Alda Gobzema un KPV LV diskreditācijai. Tika publiskotas pirms četriem gadiem notikušas sarunas starp privātpersonu Aldi Gobzemu un ierindas Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu brīdī, kad viņš vēl tikko bija ievēlēts par deputātu. Sarunu saturs – ikdienišķa viedokļu apmaiņa, kurai nav nekādas sabiedriskas nozīmes, tā nesatur nekā krimināla, nekā pārsteidzoša. Forma – visticamāk, no izmeklēšanas iestādes nelikumīgi nopludināti ieraksti. Nelikumīgi nopludinātas informācija publiskošanu medijs var pamatot vienīgi ar sabiedrisko nozīmīgumu, piemēram, ja tajā atklājas lielāki noziegumi nekā pats informācijas nopludināšanas fakts. Šajā gadījumā noziegumi Kaimiņa un Gobzema sarunā neatklājas, bet atklājas kārtējais, visticamāk, KNAB darbinieku izdarīts noziegums – operatīvās informācijas nopludināšana un šoreiz bez maskas. Sižetu mērķis - neapšaubāmi KPV LV reitinga graušana pirms vēlēšanām, respektīvi, vēlēšanu ietekmēšana. Specdienesta iejaukšanās demokrātiskas valsts vēlēšanās ir ļoti rupjš likuma pārkāpums. To vajadzētu saprast sabiedriskās televīzijas vadībai, sabiedriskās televīzijas raidījumu veidotājiem. Grūti noticēt, ka viņi to nesaprot. Un, ja viņi to saprot, tad šeit mēs redzam klaju sabiedriskās televīzijas iesaistīšanos vēlēšanu cīņā vienā tās pusē – un tā ir varas partiju puse, kuras pozīcijas apdraud strauji pieaugošā KPV LV popularitāte opozīcijā.

Specdienestu iejaukšanās politikā ir viens no smagākajiem iespējamajiem demokrātijas pārkāpumiem. Mūsu sabiedriskā televīzija to ne tikai nenosoda, bet atbalsta un līdzdarbojas tajā.

Tāpēc, acīmredzot, LTV ir uzdots «iznīcināt Kaimiņu». Tas ir politiski dots uzdevums valdības partiju vārdā, ko izpilda LTV. Mēs jau gadiem esam vērojuši sabiedriskās televīzijas tendenciozo nostāju ar klajām simpātijām pret vienām politiskajām partijām un antipātijām pret citām, kaut gan sabiedriskajai televīzijai vajadzētu vienādi attiekties pret visām Latvijas sabiedrību pārstāvošajām partijām. Šoreiz varas partiju izmisums ir tik liels, ka ir atmestas jebkādas pieklājības normas un izlikšanās.

Sabiedriskā televīzija ir kļuvusi par fake news kanālu. Tiek radīti mākslīgi skandāli tieši tad, kad ir jāpiesedz citas daudz nepatīkamākas un sabiedriski daudz nozīmīgākas lietas. Tad, kad sabiedrība ir sašutusi par miljonos mērāmajām OIK afērām, par miljardiem lielu ekonomisku problēmu, kas kaitē visai mūsu valstij un ko nespēj atrisināt Jaunās Vienotības ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, uzmanība tiek pārcelta uz mākslīgi – atkal ar nopludinātām sarunām (!) – radītu problēmu, proti, ZZS ierindas deputāta Askolda Kļaviņa lietu, mānoties ar degvielas atskaitēm.

No KNAB nopludināta informācija – sižets sabiedriskajā televīzijā. Klasiska shēma, kas mūsu acu priekšā atkārtojas gadiem. Skaļa lieta un tad čiks. Jo informācija ir pasviesta, lai ietekmētu vēlēšanas, lai ietekmētu politiku, ne jau lai novērstu kādu nelikumību! Tas ir viens grupējums, kura kodols atbilst bijušajai Vienotībai/Jaunajam laikam, Džordža Sorosa finansētām sabiedriskajām organizācijām un KNAB darbiniekiem, no kuriem daži ir izgaismojušies, kā Juta Strīķe un Juris Jurašs, kas pēc aiziešanas no darba dienestos ir tieši iesaistījušies politikā - JKP. Jaunā Vienotība, Attīstībai/PAR un JKP ir politiski veidojumi, kas atbilst vecajai Vienotībai un būtībā ir viens politiskais spēks, kas taktiski sadalījies trīs daļās, lai kopumā iegūtu vairāk balsu. Tas ir Vienotības rebrendings, kurā ir iesaistīts sabiedriskās televīzijas un specdienesta administratīvais resurss.

Votergeitas skandāls bija iemesls vienīgajam gadījumam vēsturē, kad atkāpās ASV prezidents. Ričards Niksons bija spiests atkāpties no ASV prezidenta amata tieši nelikumīgi noklausītu politisko pretinieku sarunu dēļ. Specdienestu iejaukšanās politikā ir viens no smagākajiem iespējamajiem demokrātijas pārkāpumiem. Mūsu sabiedriskā televīzija to ne tikai nenosoda, bet atbalsta un līdzdarbojas tajā. Tā ir nopietna krīze, kas ir jārisina Valsts prezidentam – Nacionālās drošības padomes vadītājam. KNAB iejaukšanās vēlēšanās ir stingri jāaptur SAB, Drošības policijas un prokuratūras godīgajiem darbiniekiem. Pateiksim vienreiz šiem nekauņām – pietiek, jūsu laiks ir beidzies! Arī televīzijā strādā darbinieki, kuru politiskie uzskati, esmu pārliecināts, ir tikpat dažādi kā mūsu sabiedrībā. Vienreiz ir jāizbeidz ar šo šauro un ļoti liekulīgo «pareizi domājošo» kliķi sabiedriskajā televīzijā, kura strādā nevis sabiedrības, bet vienas varu sagrābušas grupas interesēs vai labākajā gadījumā - savās un savu ģimenes locekļu interesēs politikā.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 20. augusts plkst. 6:55

Katras tautas tiesības ir rūpēties pirmkārt par savām interesēm – savā pirmajā...

2018. gada 17. augusts plkst. 7:10

Globalizācija nav iespējama bez korupcijas. Jo neviena nācija labprātīgi sevi nepiekritīs iznīcināt,...

2018. gada 15. augusts plkst. 10:05

Maza pārvalde, nelieli nodokļi, cilvēkiem vairāk naudas makā, policentriska attīstība komplektā...

2018. gada 13. augusts plkst. 6:37

Santīmu nekrāsi, pie lata netiksi – savulaik vēstīja liels Latvijas Krājbankas plakāts,...

2018. gada 08. augusts plkst. 6:29

Kā mēs pazaudējām Liepājas Metalurgu? Tā taču bija vienīgā metalurģijas rūpnīca visās...

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2018. gada 04. septembris plkst. 16:59

Otrdien, 4.septembrī, AS «Olainfarm» akcionāri nolēma pilnībā nomainīt uzņēmuma padomi,...

2018. gada 04. septembris plkst. 16:52

Pēc profesijas esmu pārtikas tehnologs un arī pēc aicinājuma. Ieklīstot pārtikas veikalā,...

2018. gada 03. septembris plkst. 8:15

Mūsdienās uzņēmumi sastopas ar neskaitāmiem izaicinājumiem – mainās tirgus un tehnoloģijas,...

2018. gada 31. augusts plkst. 8:31

Jaunuzņēmumi, kas darbojas, lai radītu inovatīvu produktu vai biznesa modeli, bieži vien...

2018. gada 30. augusts plkst. 9:14

2018. gada 25. maiju kā zīmīgu datumu noteikti atceras teju ikviens, jo...

2018. gada 29. augusts plkst. 9:29

Pēdējos gados daudz runāts par Latvijas reģionu iznīkšanu un darba spēka trūkumu,...

2018. gada 29. augusts plkst. 8:58

Kopš pagājušā gada varam sacīt, ka biznesa pirkšanas un pārdošanas tirgus atkal...

2018. gada 28. augusts plkst. 10:38

Pēdējo 30 gadu laikā globālie importa tarifi ir pastāvīgi mazinājušies. Tomēr populisma...

2018. gada 27. augusts plkst. 6:41

Savu pretinieku psiholoģiska ietekmēšana un pazemošana ir iecienīta metode Sorosa organizāciju...

2018. gada 24. augusts plkst. 8:10

Produktivitāte bieži tiek izmantota, lai novērtētu valsts ekonomisko sniegumu. Tā ir viena...