LTV ir uzdots «iznīcināt Kaimiņu» 

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim ir nekavējoties jāpieprasa LTV ģenerāldirektoram Ivaram Beltem atkāpties. Skaidrs, ka to nedarīs politisko partiju ieceltā NEPLP. Skaidrs, ka to nedarīs Saeima, kuras vairākumu apmierina tāda valsts televīzija, kas kalpo valdošajai varai. Ak, mums ir sabiedriskā, nevis valsts televīzija? Piedodiet, bet nav! Mums ir televīzija, kas piesedz lielos blēžus, bet cīnās pret opozīciju, kad tās reitingi pieaug!

Sandris Točs - speciāli DB, 05.9.2018

DB 5. septembra vāks

Pagājušajā svētdienā televīzijas raidījums De Facto divus sižetus bija veltījis vienas opozīcijas partijas KPV LV reitinga graušanai. Kopumā gandrīz divdesmit minūtes visas sabiedrības apmaksāta ētera laika bija atvēlētas Artusa Kaimiņa, Alda Gobzema un KPV LV diskreditācijai. Tika publiskotas pirms četriem gadiem notikušas sarunas starp privātpersonu Aldi Gobzemu un ierindas Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu brīdī, kad viņš vēl tikko bija ievēlēts par deputātu. Sarunu saturs – ikdienišķa viedokļu apmaiņa, kurai nav nekādas sabiedriskas nozīmes, tā nesatur nekā krimināla, nekā pārsteidzoša. Forma – visticamāk, no izmeklēšanas iestādes nelikumīgi nopludināti ieraksti. Nelikumīgi nopludinātas informācija publiskošanu medijs var pamatot vienīgi ar sabiedrisko nozīmīgumu, piemēram, ja tajā atklājas lielāki noziegumi nekā pats informācijas nopludināšanas fakts. Šajā gadījumā noziegumi Kaimiņa un Gobzema sarunā neatklājas, bet atklājas kārtējais, visticamāk, KNAB darbinieku izdarīts noziegums – operatīvās informācijas nopludināšana un šoreiz bez maskas. Sižetu mērķis - neapšaubāmi KPV LV reitinga graušana pirms vēlēšanām, respektīvi, vēlēšanu ietekmēšana. Specdienesta iejaukšanās demokrātiskas valsts vēlēšanās ir ļoti rupjš likuma pārkāpums. To vajadzētu saprast sabiedriskās televīzijas vadībai, sabiedriskās televīzijas raidījumu veidotājiem. Grūti noticēt, ka viņi to nesaprot. Un, ja viņi to saprot, tad šeit mēs redzam klaju sabiedriskās televīzijas iesaistīšanos vēlēšanu cīņā vienā tās pusē – un tā ir varas partiju puse, kuras pozīcijas apdraud strauji pieaugošā KPV LV popularitāte opozīcijā.

Specdienestu iejaukšanās politikā ir viens no smagākajiem iespējamajiem demokrātijas pārkāpumiem. Mūsu sabiedriskā televīzija to ne tikai nenosoda, bet atbalsta un līdzdarbojas tajā.

Tāpēc, acīmredzot, LTV ir uzdots «iznīcināt Kaimiņu». Tas ir politiski dots uzdevums valdības partiju vārdā, ko izpilda LTV. Mēs jau gadiem esam vērojuši sabiedriskās televīzijas tendenciozo nostāju ar klajām simpātijām pret vienām politiskajām partijām un antipātijām pret citām, kaut gan sabiedriskajai televīzijai vajadzētu vienādi attiekties pret visām Latvijas sabiedrību pārstāvošajām partijām. Šoreiz varas partiju izmisums ir tik liels, ka ir atmestas jebkādas pieklājības normas un izlikšanās.

Sabiedriskā televīzija ir kļuvusi par fake news kanālu. Tiek radīti mākslīgi skandāli tieši tad, kad ir jāpiesedz citas daudz nepatīkamākas un sabiedriski daudz nozīmīgākas lietas. Tad, kad sabiedrība ir sašutusi par miljonos mērāmajām OIK afērām, par miljardiem lielu ekonomisku problēmu, kas kaitē visai mūsu valstij un ko nespēj atrisināt Jaunās Vienotības ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, uzmanība tiek pārcelta uz mākslīgi – atkal ar nopludinātām sarunām (!) – radītu problēmu, proti, ZZS ierindas deputāta Askolda Kļaviņa lietu, mānoties ar degvielas atskaitēm.

No KNAB nopludināta informācija – sižets sabiedriskajā televīzijā. Klasiska shēma, kas mūsu acu priekšā atkārtojas gadiem. Skaļa lieta un tad čiks. Jo informācija ir pasviesta, lai ietekmētu vēlēšanas, lai ietekmētu politiku, ne jau lai novērstu kādu nelikumību! Tas ir viens grupējums, kura kodols atbilst bijušajai Vienotībai/Jaunajam laikam, Džordža Sorosa finansētām sabiedriskajām organizācijām un KNAB darbiniekiem, no kuriem daži ir izgaismojušies, kā Juta Strīķe un Juris Jurašs, kas pēc aiziešanas no darba dienestos ir tieši iesaistījušies politikā - JKP. Jaunā Vienotība, Attīstībai/PAR un JKP ir politiski veidojumi, kas atbilst vecajai Vienotībai un būtībā ir viens politiskais spēks, kas taktiski sadalījies trīs daļās, lai kopumā iegūtu vairāk balsu. Tas ir Vienotības rebrendings, kurā ir iesaistīts sabiedriskās televīzijas un specdienesta administratīvais resurss.

Votergeitas skandāls bija iemesls vienīgajam gadījumam vēsturē, kad atkāpās ASV prezidents. Ričards Niksons bija spiests atkāpties no ASV prezidenta amata tieši nelikumīgi noklausītu politisko pretinieku sarunu dēļ. Specdienestu iejaukšanās politikā ir viens no smagākajiem iespējamajiem demokrātijas pārkāpumiem. Mūsu sabiedriskā televīzija to ne tikai nenosoda, bet atbalsta un līdzdarbojas tajā. Tā ir nopietna krīze, kas ir jārisina Valsts prezidentam – Nacionālās drošības padomes vadītājam. KNAB iejaukšanās vēlēšanās ir stingri jāaptur SAB, Drošības policijas un prokuratūras godīgajiem darbiniekiem. Pateiksim vienreiz šiem nekauņām – pietiek, jūsu laiks ir beidzies! Arī televīzijā strādā darbinieki, kuru politiskie uzskati, esmu pārliecināts, ir tikpat dažādi kā mūsu sabiedrībā. Vienreiz ir jāizbeidz ar šo šauro un ļoti liekulīgo «pareizi domājošo» kliķi sabiedriskajā televīzijā, kura strādā nevis sabiedrības, bet vienas varu sagrābušas grupas interesēs vai labākajā gadījumā - savās un savu ģimenes locekļu interesēs politikā.

Tevi varētu interesēt

Valsts iestādēm, tai skaitā arī drošības iestādēm, nevar būt savu personīgo interešu,...

Pēdējo mēnešu laikā pret Dienas Biznesu vērsta masīva kampaņa ar mērķi pasludināt...

Savu pretinieku psiholoģiska ietekmēšana un pazemošana ir iecienīta metode Sorosa organizāciju...

Katras tautas tiesības ir rūpēties pirmkārt par savām interesēm – savā pirmajā...

Globalizācija nav iespējama bez korupcijas. Jo neviena nācija labprātīgi sevi nepiekritīs iznīcināt,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Otrdien, 4.septembrī, AS «Olainfarm» akcionāri nolēma pilnībā nomainīt uzņēmuma padomi,...

Pēc profesijas esmu pārtikas tehnologs un arī pēc aicinājuma. Ieklīstot pārtikas veikalā,...

Mūsdienās uzņēmumi sastopas ar neskaitāmiem izaicinājumiem – mainās tirgus un tehnoloģijas,...

Jaunuzņēmumi, kas darbojas, lai radītu inovatīvu produktu vai biznesa modeli, bieži vien...

2018. gada 25. maiju kā zīmīgu datumu noteikti atceras teju ikviens, jo...

Pēdējos gados daudz runāts par Latvijas reģionu iznīkšanu un darba spēka trūkumu,...

Kopš pagājušā gada varam sacīt, ka biznesa pirkšanas un pārdošanas tirgus atkal...

Pēdējo 30 gadu laikā globālie importa tarifi ir pastāvīgi mazinājušies. Tomēr populisma...

Savu pretinieku psiholoģiska ietekmēšana un pazemošana ir iecienīta metode Sorosa organizāciju...

Produktivitāte bieži tiek izmantota, lai novērtētu valsts ekonomisko sniegumu. Tā ir viena...