Biznesa tehnoloģijas

Mikrotīkls ziedojums LU nes augļus

Lelde Petrāne, 19.01.2018

Pētnieki

Foto avots: LU

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pateicoties LU Fonda administrētā SIA «Mikrotīkls» ziedojuma finansējumam (45 000 EUR), LU Fizikas un matemātikas fakultātes Lāzeru centrs un Magnētisku mīkstu materiālu laboratorija kopīgiem spēkiem ir izveidojuši augstas klases magnētiskā lauka attēlošanas iekārtu, informē universitātē.

Izveidojot jauno eksperimentālo iekārtu, zinātnieki ieguvuši iespēju veikt mērījumus ne tikai sistēmās, kas interesantas fizikas, medicīnas un bioloģijas pētījumiem, bet arī sistēmās ar plašu praktisko pielietojumu elektronikā un arī naftas ieguvē.

Projekta «Magnētiskā lauka attēlošanas eksperimentālās iekārtas uzlabošana» īstenošanas rezultātā eksperimentālā sistēma ieguvusi gan jaunas iekārtas, gan programmatūru. Izveidotā iekārta ļauj mērīt magnētiskos laukus, ko rada dažādi materiāli ar telpisko izšķirtspēju, kas sasniedz vienu divsimto daļu no cilvēka mata biezuma. Iekārtas jaunā konstrukcija ļauj uzlabot ne tikai mērījumu kvalitāti, bet arī būtiski paplašināt pētāmo paraugu klāstu. Tagad «magnētiskā lauka attēlošanas iekārta» spēj mērīt ne tikai magnētiskos laukus, ko rada mikroskopiskas magnētiskas daļiņas un to ķēdītes, bet arī laukus, ko rada necaurspīdīgi cieti un šķidri magnētiski paraugi.

Abu jauno mērāmo paraugu tipiem ir liela praktiskā nozīme – necaurspīdīgo paraugu pētījumi ļauj izzināt dažādu magnētisku plāno kārtiņu īpašības, kas svarīgas to pielietojumiem visdažādākajās mūsdienu ierīcēs, piemēram, elektronikas atmiņas un sensoru elementos. Savukārt magnētisko šķidrumu pētījumi nozīmīgi ar to, ka pārbaudāmas ne tikai magnetohidrodinamikas sakarības, bet gluži praktiski – tā saucamie magnētiskie labirinti, kas veidojas magnētiskiem šķidrumiem, mijiedarbojoties ar magnētisko lauku, ļauj veidot un izpētīt reālas porainas struktūras, kas svarīgas, piemēram, naftas ieguvē.

LASI ARĪ:

Pateicoties Mikrotīkls ziedojumam, izveidota Ortopēdijas laboratorija

Mikrotīkls ziedo miljonu eiro Latvijas Universitātei

Latvijas Universitātē priecājas par jaunajām iekārtām, kuras uzdāvinājis Mikrotīkls

Mikrotīkla peļņa pērn pārsniegusi 66 miljonus eiro

Mikrotīkls Latvijas Universitātei ziedo vēl 250 000 eiro

Mikrotīkls ziedo 250 000 eiro RTU

Komentāri

Pievienot komentāru