Nākamgad Elektrum klientiem elektrības cenas samazināsies par 2-4% 

Nākamgad mājsaimniecībām, kas izvēlējušās kādu no AS Latvenergo produktiem Elektrum, elektrības cenas samazināsies par 2-4%, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

LETA, 16.10.2015

Šodien Latvenergo aģentūru LETA informēja, ka klientu pašapkalpošanās portālā www.elektrum.lv ir publiskoti tirgus piedāvājumi mājsaimniecībām no 2016.gada pirmā janvāra.

Uzņēmumā norādīja, ka Latvenergo elektroenerģijas tirdzniecības produktos Elektrum elektroenerģijas komponentes izmaksas nākamgad samazināsies atkarībā no izvēlētā produkta, taču kompānijā neatklāja, cik liels būs samazinājums. Pēc LETA aprēķiniem, samazinājums ir aptuveni 2-4%.

Latvenergo tām mājsaimniecībām, kurām no nākamā gada būtu jāizdara izvēle, nosūtīs individuālu sadarbības piedāvājumu turpmākajam periodam.

Latvenergo komercdirektors Uldis Bariss stāstīja, ka elektroenerģijas tirgus atvēršana nozīmēja, ka klienti, neatkarīgi no izvēlētā tirgotāja, maksā faktiskajai biržas situācijai atbilstošu cenu.

«Elektrum piedāvājums vienmēr atspoguļo šo principu - elektroenerģijas cena biržā samazinājās, tādējādi klientiem ir pieejami vēl izdevīgāki produkti. Patlaban īpaši vēlētos uzrunāt tos klientus ar lielāku patēriņu izvērtēt iespējas iegūt sev atbilstošākos piedāvājumus,» sacīja Bariss.

Cenas samazinājumu Elektrum piedāvājumos nosaka vairāki gan mijiedarbībā esoši un ietekmējami faktori, gan arī savstarpēji neatkarīgi un neietekmējami - elektroenerģijas ražotņu kapacitāte un jauda, regulējošā vide, pieejamo starpsavienojumu noslodze, klimatiskie apstākļi, jo īpaši hidroloģiskie, CO2 kvotas, plānoti un neparedzēti remontdarbi u.c.

Iepazīties ar Elektrum produktiem un salīdzināt tos, izmantojot rēķina kalkulatoru, iespējams klientu pašapkalpošanās portālā www.elektrum.lv.

Jau ziņots, ka ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) šodien informēja, ka nākamgad Latvijā gaidāms elektrības cenu samazinājums, ko veicina konkurence elektroenerģijas tirgū un ieguldījumi infrastruktūras attīstībā.

«Tā kā elektroenerģijas tirgū darbojas vairāki konkurenti, cenu kritums varētu būt atšķirīgs, taču AS Latvenergo 2016.gadā plāno kopējo elektrības cenu samazinājumu 6-8% robežās. Tas gan nenozīmē, ka šāds samazinājums būs gala rēķinos, jo elektrības kopējo rēķinu veido vairākas komponentes - obligātā iepirkuma komponente, elektrības cena, pārvades un sadales izmaksas,» norādīja ministre.

Taču Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs precizēja, ka, neskatoties uz kopējo plānoto elektrības cenu samazinājumu, elektrības cenu samazinājums nākamgad gala patērētājiem rēķinos varētu būt 3-4% apmērā.

Reizniece-Ozola uzsvēra, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē ir plānots elektrības cenu samazinājums un tas būs pateicoties tam, ka šogad ir izbūvēts jauns elektrības savienojums starp Lietuvu un Zviedriju.

«Līdz ar to Latvija būs savienota ar Lietuvas un Skandināvijas tirgiem, kur elektrības ražošanas jaudas ir lielākas nekā patēriņš. Līdz šim Latvija un Lietuva biržā saņēma augstākas elektrības cenas, jo valstīm bija slikts starpsavienojums. Turklāt patēriņš bija lielāks nekā saražotās jaudas,» informēja ministre.

Jau ziņots, ka kopš šī gada 1.janvāra arī Latvijas mājsaimniecības pērk elektroenerģiju brīvajā tirgū.

 

Tevi varētu interesēt

Mājsaimniecību elektrības cenas pagājušā gada otrajā pusē, salīdzinot ar iepriekšējā...

Priekšnosacījums zemākai elektrības cenai ir integrācija vienotā tirgū ar citām Eiropas...

Elektroenerģijas tirgus liberalizācijas jautājumā iespējamie scenāriji ir gan elektroenerģijas...

Elektrības cenas biržā Kaļiņingradas TEC-2 apkopes dēļ sasniedz jaunu rekordu....

Bulgārija samazinās elektrības cenas par 5%, tādējādi cenšoties panākt regulāro protestu...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Atbilstoši Zviedrijas nacionālajam Energoefektivitātes rīcības plānam jeb ceļa kartei,...

Pēc AS Latvijas Gāzes (LG) sadalīšanas gāzes cena kritīsies, nevis celsies, šorīt...

Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu par dalību aizliegtā vienošanā sodīt četrus AS...

Elektroenerģijas uzņēmums Latvenergo drīzumā nāks klajā ar elektrības tarifu pazeminājumu par...

AS Latvenergo gaida atbildi no AS Latvijas Gāze (LG) par iespēju jau...

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien,...

RTU zinātnieki ir izstrādājuši līdzstrāvas elektroapgādes sistēmu, kas ražošanas...

AS Latvijas Gāze (LG) neiebilst pret uzņēmuma sadalīšanu, bet tai ir jānotiek...

Esošajai dabasgāzes infrastruktūrai varēs piekļūt arī atjaunīgo energoresursu ražotāji...

«Kā pilotprojekts ir šovasar atvērtais veikals Mārupē, kur viss veikala apgaismojums...