Citas ziņas

Neņemot vērā medaļas, sportam budžetu apcērp par 2,1 miljoniem

Dienas Bizness, 24.03.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai arī no aizvadītajām olimpiskajām spēlēm sportisti mājās pārbrauca ar izciliem sasniegumiem, sporta finansējums 2015. gadā saruks, turklāt par ievērojamu summu – 2,1 miljonu eiro, vēsta laikraksts Diena.

Tas ir īpaši uztraucoši, jo līdz vasaras olimpiskajām spēlēm atlikuši vien divi gadi, pauž Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietnieks Edgars Servers stāsta, ka minēto 2,1 miljonu eiro Saeima sportam piešķīra pērn budžeta grozījumos 2014. gadam, taču tie netika iekļauti bāzes finansējumā. Līdz ar to šogad, veidojot bāzes budžetu, šī summa sportam budžetā 2015. gadam nav iekļauta.

Finanšu ministrs Andris Vilks skaidro, ka deputātu pieprasījums piešķirt 2014. gadā sportam papildu 2,1 miljonu eiro neparedzēja, ka šī summa tiks iekļauta bāzē un tiks piešķirta arī 2015. un 2016. gadā. Tādējādi arī izveidojies samazinājums.

Šā gada budžets sportam ir 34 miljoni eiro. Pērn tie bija tikai 16,6 miljoni eiro.

E. Severs Dienai pauž, ka šos skaitļus nevarot salīdzināt un nevar teikt, ka 2014. gada budžets ir pieaudzis divas reizes, jo klāt ir nākušas daudzas finansējamas lietas, piemēram, investīcijas Murjāņu sporta skolas infrastruktūrā.

Šis bijis pirmais pēckrīzes gads, kad sporta finansējums tieši sporta organizācijām ir pieaudzis. «No 2008. gada 34 miljoniem eiro līdz 2010. gada 13,7 miljoniem eiro, kas šogad pieauga līdz 15 miljoniem eiro,» skaidro E. Severs.

Komentāri

Pievienot komentāru