Atpūta

Ogrē plāno izsludināt metu konkursu laivu piestātnes izveidei

Žanete Hāka, 12.12.2019

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien Ogres novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par metu konkursa “Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi” žūrijas komisijas nolikumu apstiprināšanu un metu konkursa žūrijas komisijas sastāva ievēlēšanu, informē Ogres novada dome.

Ogres novada pašvaldības nekustamais īpašums Rīgas ielā 45, Ogrē, atrodas pie A6 autoceļa Rīga – Daugavpils, Daugavas krastā – pie robežas ar Ikšķiles novadu. Ēka padomju laikā bija Ogres trikotāžas kombināta sūkņu stacija. Pašvaldības pārstāvji skaidro, ka vieta ir uzskatāma kā Ogres vārti, jo tā ir pirmā ēka, ko redz autoceļa izmantotāji un Ogres viesi, kā arī iedzīvotāji. Pašlaik ēka vieš degradētas teritorijas iespaidu un zināmā mērā atgādina par Ogri kā industriālu pilsētu. Tajā pašā laikā ar vietas palīdzību ir iespējas popularizēt Ogri, skaidro domes pārstāvji.

Pašvaldībā 2018.gada 14.decembrī tika saņemts biedrības "Ūdensmalu attīstībai" iesniegums, kurā norādīts, ka "Publisko un privāto partnerattiecību biedrība "Zied zeme” projektā "Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstība" ("DaugavAbasMalas”) ekspedīcijas laikā Ogres un Ikšķiles novados tika ievērota vieta ar attīstības potenciālu, tai skaitā Rīgas HES ūdenskrātuves Ogres aizsargdambis. Teritorija ir iecienīta vietējo iedzīvotāju un tūristu pastaigu vieta, kuru bieži izmanto arī velobraucēji, makšķernieki, skrituļslidotāji, skrējēji, kā arī citi aktīvās atpūtas cienītāji.

PatlabanOgrē nav attīstītas ūdenstūrisma vietas (ar laivu, ūdensmotociklu nomu, izbraucieni ar kuģīti u.c.) un kā stratēģiski izdevīga vieta aktīvā ūdenstūrisma attīstībai iespējama pie bijušās sūkņu stacijas. Netālu ir degvielas uzpildes stacija un Ogres aizsargdambja pastaigu ceļa sākums.

Biedrības ieskatā vieta būtu droši sasniedzama gan gājējiem, gan velobraucējiem un ņemot vērā nekustamā īpašuma atrašanās vietu, tas varētu būt labi piemērots tūrisma vajadzībām, izveidojot ūdenstūrisma un citu aktīvā tūrisma veidu koordinēšanas centru, kas nodrošinātu arī praktiskas ceļotāju vajadzības (labierīcības, bezmaksas telefona lādēšanas opcijas, uzkodu vai kafijas automātus), kā arī izbūvējot peldošu pontonu laipu, drošu laivu atstāšanas vietu un ierīkojot velosipēdu nomas punktu. Tas sekmētu iespēju tūristiem pavadīt ilgāku laiku Ogres novadā, lai apskatītu pilsētu un tās infrastruktūras piedāvājumu.

Paredzētā metu konkursa “Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi” mērķis ir iegūt vispiemērotāko metu - būvniecības ieceres pirmsprojekta materiālu īpašumam Rīgas iela 45, kas sastāv no zemes vienības 1726 m² platībā un būves (sūkņu stacija), uz kura pamata tiktu izstrādāts būvprojekts un īstenoti Ogres attīstības mērķi.

Lai metu konkurss notiktu atbilstoši Ministru kabineta 2017.gada 28.februāra noteikumos Nr.107 “Iepirkuma procedūru un metu konkursu norises kārtība” un Publisko iepirkumu likumā noteiktajam, pirms tiek publicēts paziņojums par metu konkursu, nepieciešams sagatavot metu konkursa nolikumu un izveido žūrijas komisiju vismaz piecu locekļu sastāvā, skaidro domes pārstāvji.

Izvērtējot nekustamā metu konkursa izsludināšanas lietderību, deputāti nolēma virzīt sagatavoto lēmumprojektu uz domes sēdi 19. decembrī, kad tiks pieņemts gala lēmums.

Komentāri

Pievienot komentāru