Papildināts 18.20 - Saskaņa 12.Saeimā ieguvusi 24 mandātus, Vienotība - 23, ZZS - 21 

12.Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija Saskaņa - 24 deputātu vietas.

LETA, 05.10.2014
1/44

Foto: LETA

Vienotība jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 21, nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) - 17 vietas.

Mārtiņa Bondara vadītā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet Ingunas Sudrabas vadītā No sirds Latvijai (NSL) - septiņus, šodien preses konferencē informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Kā liecina CVK informācija par 1047 no 1054 iecirkņiem, par Saskaņu nobalsojuši 23,13%, par Vienotību - 21,76%, par ZZS - 19,62%, par nacionālo apvienību - 16,57%, par NSL - 6,88%, bet par LRA - 6,55%. LRA ieguvusi astoņus mandātus, lai arī par to nobalsojis mazāks vēlētāju skaits nekā par NSL. Par NSL nobalsoja 62 472 vēlētāji, bet par LRA - 60 553 balsstiesīgie.

Pārējās partijas šajās vēlēšanās nav pārvarējušas 5% barjeru. Par Latvijas Krievu savienību nobalsoja 1,58%, par partiju Vienoti Latvijai nobalsoja 1,18%, par Latvijas attīstībai - 0,9%, par Jauno konservatīvo partiju - 0,7%, par partiju Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām - 0,19%, par politisko partiju Izaugsme - 0,17%, par Suverenitāti - 0,11%,

Uz deputātu vietām 12.Saeimā kandidēja kopumā 1156 pretendenti no 13 sarakstiem.

Rīgas vēlēšanu apgabalā visvairāk vietu ieguvusi partija Saskaņa - 12. Vienotībai no Rīgas Saeimā būs septiņi pārstāvji, VL-TB/LNNK - pieci, LRA un ZZS - pa trim, NSL - divi.

Vidzemes vēlēšanu apgabalā vislielāko vēlētāju atbalstu ieguvusi Vienotība. Šai partijai no Vidzemes parlamentā būs septiņi deputāti, VL-TB/LNNK un ZZS - katrai seši, Saskaņai - trīs, LRA un NSL - katrai divi.

Zemgales vēlēšanu apgabalā uzvarējusi ZZS, iegūstot četras deputātu vietas. Vienotībai un VL-TB/LNNK būs pa trim deputātiem no Zemgales, Saskaņai - divi, LRA un NSL - pa vienam.

Arī Kurzemes vēlēšanu apgabalā visvairāk vēlētāju savu balsi atdevuši par ZZS, kas šai partijai dod piecas vietas parlamentā. Vienotībai Saeimā būs trīs Kurzemes pārstāvji, nacionālajai apvienībai - divi, LRA, Saskaņai un NSL - pa vienam.

Latgales vēlēšanu apgabalā visvairāk balsu ieguvusi partija Saskaņa. No šī vēlēšanu apgabala Saskaņu Saeimā pārstāvēs seši deputāti, Vienotību un ZZS - pa trim, VL- TB/LNNK, NSL un LRA - pa vienam.

Patlaban apkopoti vēlēšanu rezultāti 1047 iecirkņos no 1054. Dati nav apkopoti vairākos iecirkņos ārvalstīs. Informācija par tiem varētu būt pieejama rīt vai tuvākajās dienās.

Šis vēl nav galīgais rezultāts, norādīja Cimdars, visi dati tiks pārbaudīti vēlreiz. Latvijas novados vietu sadalījums nemainīsies. Pastāv teorētiska iespēja, ka, saņemot trūkstošo informāciju no ārvalstīm, var mainīties vietu sadalījums Rīgā.

Cimdars informēja, ka galīgie vēlēšanu rezultāti būs divu līdz trīs nedēļu laikā. Šajā laikā tiks pārbaudīti vēlēšanu protokoli, būs izskatītas visas sūdzības un būs noteikts deputātu kopums, kas ir ievēlēts 12.Saeimā. Līdz šim sūdzības CVK nav saņemtas. Sūdzības par pārkāpumiem vēl var iesniegt trīs darbadienu laikā, tomēr, kā prognozēja Cimdars, ir neliela varbūtība, ka varētu būt kādas sūdzības. Spriežot pēc iecirkņu protokoliem, pārkāpumu uz vietas nav bijis.

Kopumā vēlēšanu diena noritējusi labvēlīgā un konstruktīvā gaisotnē, vērtēja CVK priekšsēdētājs.

Vaicāts par kurioziem, Cimdars informēja, ka CVK bija divi gadījumi, kad vēlēšanu iecirkņi nebija pievērsuši uzmanību likumu grozījumiem un vadījās pēc iepriekšējās pieredzes, un pēc ziņu apkopošanas par sarakstiem bija aizgājuši atpūtā. Viens no šiem iecirkņiem atgriezās darbā, bet otrs visu paveica šodien.

Kopumā vēlēšanās piedalījās 913 211 pilsoņi, saņemtas 911 096 aploksnes un 905 096 derīgas vēlēšanu zīmes.

Papildināts viss teksts

Tevi varētu interesēt

Pēc nepilnu 98% balsu saskaitīšanas 12.Saeimas vēlēšanās lielāko atbalstu ir ieguvusi...

Pēc aptuveni 98% balsu saskaitīšanas iezīmējies provizoriskais 12.Saeimas sastāvs....

12.Saeimas vēlēšanās uzvarējusi partija Vienotība, tikai par dažiem procentiem apsteidzot...

12.Saeimas vēlēšanās ārvalstīs ir iespēja nobalsot kādā no 98 vēlēšanu iecirkņiem...

Uz Indiju braucu apmēram divas reizes gadā, tur pārstāvu Latvijas, kā arī...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Pēc aptuveni 98% balsu saskaitīšanas iezīmējies provizoriskais 12.Saeimas sastāvs....

Pēc nepilnu 98% balsu saskaitīšanas 12.Saeimas vēlēšanās lielāko atbalstu ir ieguvusi...

12.Saeimas vēlēšanās uzvarējusi partija Vienotība, tikai par dažiem procentiem apsteidzot...

Sestdien Latvijā notiek 12. Saeimas vēlēšanas - 4. oktobra rītā plkst.7.00 durvis...

Eiropas mājsaimniecības ir turīgākas nekā pirms globālās finanšu un ekonomikas krīzes,...

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) vasaras sezonā saremontējis bedres uz melnā seguma...

Drošības policija (DP) vakar Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai lūgusi sākt kriminālvajāšanu...

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) un reāllaika pūļpakalpojuma navigācijas lietotne Waze, kuras...

Krievija savā tā saucamajā melnajā sarakstā iekļāvusi režisoru Alvi Hermani, Satversmes aizsardzības...

Pamiers Ukrainā izskatās pēc Krievijas un to atbalstīto spēku ieturētas taktiskas pauzes,...