Pirmspensijas vecuma darbinieki nav gaidīti 

Pirmspensijas vecuma iedzīvotāju skaits palielinās, darbinieku uzņēmumos trūkst aizvien vairāk, taču darba devēji cilvēkus, kuriem tuvojas pensijas vecums, darbā pieņem nelabprāt, novērojuši personāla eksperti.

Elīza Grīnberga, speciāli DB, 01.10.2018

Foto: pixabay

Tajā pašā laikā pamazām mainās darba devēju attieksme pret senioriem darba vietā, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness. Pēdējos gados kopējā Latvijas iedzīvotāju skaitā palielinās to personu īpatsvars, kas pēc dažiem gadiem sasniegs vai nesen sasnieguši pensijas vecumu - iedzīvotāji 55–64 gadu vecumā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. 2018. gada sākumā Latvijā bija 1,93 miljoni iedzīvotāju, no kuriem 269,8 tūkstoši jeb 13,9 % pirmspensijas bija vecuma iedzīvotāji.

Pērc avīzi elektroniski DB HUB vietnē:

https://www.dbhub.lv/raksti/laikraksts-dienas-bizness-2018gada-1oktobra-numurs

Personāla atlases speciālisti prognozē, ka nākotnē šīs vecuma grupas cilvēki būs aizvien lielāks palīgs darba tirgū, neskatoties uz to, ka līdz šim darba devēju attieksme ir diezgan noraidoša.

Šī brīža darba tirgus situācijā, kad arvien vairāk darba devēju kā vienu no lielākajām problēmām atzīst darbinieku trūkumu, senioru iesaiste varētu būt viens no risinājumiem, taču jāņem vērā arī nozare, amats, pieredze un konkrētās sfēras specifika. Lai darba tirgū notiktu pozitīvas pārmaiņas, ne tikai darba devējiem ir jābūt atvērtākiem senioru nodarbināšanai un viņu apmācībām, bet arī darba ņēmējiem ir jābūt gataviem mācīties, uzsver CV-Online Mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa.

Visiem ir zināms, ka šobrīd darba tirgus ir ļoti saspringts, un notiek nepārtraukta cīnīšanās par labākajiem darbiniekiem, bieži vien darba devēji ir gatavi maksāt vairāk, iet pretī, piekrītot dažādiem nosacījumiem, un daudz ko citu, lai tik iegūtu kompetentāko profesionāli savā komandā, bet brīdī, kad viens no kandidātiem ir pirmpensijas vai pensijas vecumā, tad situācija pilnībā mainās, atzīst Arista Executive Search Latvija vadītāja Iluta Gaile.

Visu rakstu Pieņem nelabprāt lasiet pirmdienas, 1.oktobra laikrakstā Dienas Bizness!

Jaunākais izdevums