Būve

Rekonstruētā halle treniņiem derot, un tikai

Daiga Laukšteina, 10.04.2017

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finansējumam Murjāņu sporta ģimnāzijas būvju rekonstrukcijai no 7,9 milj. eiro sarūkot līdz 2,4 milj. eiro ar nelielu «piešprici», pievērtas acis uz paliekošajām nepilnībām, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Murjāņu sporta ģimnāzija (MSĢ) ir vienīgā skola Latvijā, kur mācību process tiek pakļauts sportam, un tā ir 1965. gadā valsts dibināta vispārējās un sporta izglītības iestāde, kas atrodas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārziņā. Ģimnāzijā uzņem audzēkņus 8.–12. klasēs. Sporta bāzes attīstība šogad vainagojās ar atjaunotās slēgtās sporta halles atklāšanu. Ņemot vērā, ka projekts tika īstenots ierobežota finansējuma apstākļos, IZM tagad nākas teikt: «Ģimnāzijas rekonstruētā sporta halle nav paredzēta oficiālu sacensību rīkošanai, bet treniņu procesa nodrošināšanai. Tas īstenojams arī nestandarta izmēra laukumā.»

MSĢ izpilddirektors Edgars Bricis, DB izrādot jaunatklāto halli, stāsta, ka iepriekš tās kopējā platība bija 1938 kvadrātmetri, kas pēc rekonstrukcijas ar trenažieru, svaru zālēm un treneru palīgtelpām izaugusi līdz 3625 kvadrātmetriem. Savukārt IZM papildina, ka renovētajā hallē sportisko meistarību varēs attīstīt un pilnveidot visu ģimnāzijā esošo sporta veidu pārstāvji.

Halles rekonstrukcijas izmaksas lēšamas 2,5 milj. eiro apmērā, bet projekta kopējās - ap 3 milj. eiro, jo tajā vēl ietilpa internāta, skolas un dienesta viesnīcas ēku siltināšana, skolas fasādes atjaunošana līdz mūsdienīgam vizuālajam tēlam.

Visu rakstu Rekonstruētā halle treniņiem derot, un tikai lasiet 10. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru