Ražošana

SAF Tehnikas ceturkšņa apgrozījums sarucis par 40%

Db.lv, 15.08.2018

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2017./2018. finanšu gada ceturtā ceturkšņa AS SAF Tehnika neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3 miljoni eiro, kas ir par 40% mazāk nekā iepriekšējā gada ceturtajā ceturksnī, kad tika sasniegts augstākais ceturkšņa pārdošanas apjoms pēdējo 10 gadu laikā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Ceturkšņa pārdošanas apjoms ir par 3% lielāks nekā iepriekšējā, 3. ceturksnī. Finanšu gada noslēdzošo ceturksni grupa beidza ar 6 tūkstošu eiro peļņu (neauditēta). Konsolidētais neauditētais 2017./2018. finanšu gada apgrozījums ir 13,4 miljoni eiro, bet gada neauditētais rezultāts ir zaudējumi 214 tūkstoši eiro (170 tūkstošus eiro no tā veido EUR/USD maiņas kursa ietekme).

Pārliecinoši lielāko ceturkšņa apgrozījuma daļu veido pārdošanas apjoms Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģionā - 58% no ceturkšņa apgrozījuma jeb 1,75 miljoni eiro. Rezultāts ir par 50% mazāks nekā atbilstošajā ceturksnī iepriekšējā finanšu gadā, jo tad tika realizēts specifisks projekts tieši šajā reģionā.

Eiropas un NVS valstu reģiona apgrozījums sasniedza 32% jeb 954 tūkstošus eiro no 4. ceturkšņa apgrozījuma. Reģiona apgrozījums ir līdzvērtīgs vidējiem reģiona apgrozījuma rādītājiem.

Grupas 2017./2018. finanšu gada neauditētais konsolidētais apgrozījums bija 13,4 miljoni eiro, kas ir 21% samazinājums, salīdzinot ar ieņēmumu apjomu iepriekšējā finanšu gadā. Apgrozījuma svārstības ietekmē pieaugošs projektu īpatsvars, iekārtu paaudžu nomaiņa un produktu revīzija, īpaši standarta aprīkojuma segmentos.

Konsolidētais neauditētais 2017./2018. finanšu gada rezultāts ir 214 tūkstošu eiro zaudējums, salīdzinot ar 1,7 miljonu eiro peļņu, kas bija grupas iepriekšējā finanšu gada rezultāts.

Grupas izdevumi nepārsniedza plānotos līmeņus, bet kopumā bija lielāki, nekā šai periodā gadu iepriekš, kas saistīts ar investīcijām jaunu produktu izstrādē, kuru iznākšana tirgū gaidāma nākamajā finanšu gadā.

Laika posmā no aprīļa līdz jūnijam SAF Tehnika piedalījās vairākās nozīmīgās nozares izstādēs Ziemeļamerikā un Eiropā, tajā skaitā lielākajā ASV raidorganizāciju izstādē NAV Show un Tradetech izstādē Nīderlandē, kas veltīta finanšu risinājumiem.