Smurfit Kappa Baltic aug līdzi eksportētājiem 

Tirgus ir atdzīvojies; pieprasījums pēc transporta iepakojuma aug, secina Jelgavas biznesa parkā bāzētais gofrētā kartona iepakotājs Smurfit Kappa Baltic.

Signe Knipša, 19.06.2013
1/22

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

«Tirgus eksporta ietekmē pēdējā laikā aug diezgan strauji. Mēs kā iepakojuma ražotāji to jūtam,» apgalvo SIA Smurfit Kappa Baltic izpilddirektors Jānis Vilmanis.

Uzņēmums ražo gofrētā kartona iepakojumu, galvenokārt transporta iepakojumu un kartona stendus, kurus izmanto kā veikalu plauktus. Tomēr dažiem produktiem uzņēmums ražo arī primāro iepakojumu, piemēram, svecēm, alkoholiskajiem dzērieniem, un pat atsevišķus kartona priekšmetus – leļļu mājas bērniem, kartona soliņus.

Smurfit Kappa Baltic klientu loks ir diezgan plašs – pārtikas, mēbeļu, elektronikas, metāla izstrādājumu ražotāji un citi komersanti. J. Vilmanis min arī klientu vārdus – NP Food, kurā ietilpst Laima, Staburadze, konditorejas izstrādājumu ražotājs Adugs, Latvijas balzams, elektronikas ražotājs Mikrotīkls, zivju pārstrādes uzņēmumi Zilā lagūna, Karavela, farmācijas uzņēmums Grindeks, Latvijas Valsts meži un citi.

«Pārsvarā tie ir uzņēmumi, kas strādā eksporta tirgos, līdz ar to mums jāražo stingras transporta kastes,» saka uzņēmuma vadītājs. Vietējā tirgū vairāk paliekot «pārtika». Arī tur izaugsme jūtama, piemēram, Jelgavā atvērtā Picu darbnīca iepriekš pasūtījusi pusotru tūkstoti kastīšu, tagad pasūtījums izaudzis līdz sešiem un pat 8 tūkstošiem.

Smurfit Kappa Latvijas uzņēmums ietilpst tāda paša nosaukuma koncernā, kas ir viens no lielākajiem papīra un iepakojuma ražotājiem pasaulē. «Esam liela koncerna maza meitiņa,» salīdzina J. Vilmanis. Koncerns ir pārstāvēts 32 valstīs, tam ir 350 ražotnes, kurās ir nodarbināts 41 tūkstotis darbinieku.

Jaunākais izdevums