Societe Generale boss noliedz, ka bankai draud nepatikšanas  

Societe Generale vadītājs Frederiks Oudea noraidījis baumas, ka Francijas otra lielākā banka nonākusi nepatikšanās. Spekulācijās par to, ka Francija varētu zaudēt savu AAA reitingu, viņš vaino vienīgi ASV kredītreitinga pazemināšanu, vēsta CNBC.

Lelde Petrāne, 2011. gada 11. augusts plkst. 11:23

Frederiks Oudea

Foto: REUTERS/SCANPIX

Viņu pārsteidzot tas, ka pēc vienas valsts reitinga pazemināšanas par vienu pakāpi, tiek gaidīts, ka citas valstis piemeklēs tāds pats liktenis. «Tas ir dīvains veids, kā domāt par situāciju ekonomikā,» akcentējis Oudea.

Par spīti tam, ka Societe Generale noliegusi baumas par to, ka tās pakļautība citām Eiropas valstīm apdraud tās finansiālo stabilitāti, trešdien samazinājās bankas akciju cena.

Oudea teicis, ka reitingu aģentūras apstiprinājušas Francijas reitingu, un tik ilgi, kamēr Francijā turpina «būt balansēta ekonomika un valdība, kas vēlas samazināt budžeta deficītu», nav iemeslu, lai šis reitings mainītos.

«Mēs esam drošās rokās,» par Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī valdību teicis bankas vadītājs .

Oudea atkārtoti uzsvēris, ka Societe Generale ir «ierobežota saistība» ar bankām Spānijā un Itālijā. Viņš arī atteicies komentēt «stulbas un nepamatotas baumas» par bankas lielāko akcionāru, apdrošinātāju un līdzekļu pārvaldītāju Groupama, kura finansiālā situācija varētu negatīvi ietekmēt bankas maksātspēju.

Dalies ar šo rakstu!