Sprādziens ideju fabrikā – iznācis Biznesa Plāna Latgales numurs 

Laikraksta Dienas Bizness abonenti ceturtdien, 20. septembrī, kopā ar laikrakstu saņem žurnāla Biznesa Plāns Latgales numuru.

DB, 2018. gada 20. septembris plkst. 8:58

Attālumam no Rīgas nav tiešas saistības ar uzņēmēju spēju radīt kaut ko jaunu vai piešķirt svaigu vērtību pasaulē jau zināmām lietām. Biznesa Plāna Latgalē satiktie uzņēmēji ir apliecinājums mākai ģenerēt ne tikai novatoriskus risinājumus, bet arī dzīvotspējīgas un ilgtspējīgas idejas, bez kurām Latvijas biznesa vidē būtu mazāk krāsu.

Uzkrītoši bieži žurnāla stāstu varoņi piemin idejas – gan ideju ģenerēšanu, gan to materializēšanu. Idejas kā ceļu pie saviem mērķiem. Kādam turēšanās pie idejas atnestas vīzijas aizvedusi pie daudzmiljonu biznesa, citam – pie savas vietas nomaļā pļavā, kur dzīvot saskaņā ar savu personīgo ekonomikas modeli. Tā žurnāla ievadā raksta Dienas Biznesa galvenā redaktore Līva Melbārzde.

Ja gribam savu ideju nest, tad tai vajag arī savu vietu, saka ārpus patērētāju sabiedrības važām Aglonas pievārtes pļavā dzīvojošie Lauris un Arnita Daņilovi. Savukārt Vārkavas novada bioloģiskajam saimniekam un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājam Gustavam Norkārklim ir miljons ideju par to, ar ko nodarboties laukos. No rīta piecelies – un dari, saka Gustavs. Un uz kurieni Latgales tūrisma nozari vedīs ideja gleznainajā un ezeriem bagātajā Sauleskalna apkaimē veidot jaunu nacionālo parku?

Neskatoties uz pasmagiem izaicinājumiem, Latgale attīstās. Var gausties par to, ka cilvēki turpina aizplūst, bet var lepoties ar to, ka te paliek un atgriežas idejām bagātie. Tāds ir arī Valdis Vucāns, uzņēmuma VV jumti īpašnieks un mūziķis latgaliešu grupā Bez PVN. «Interesanti, ka tieši brīdī, kad apjautu, ka esmu paveicis jau diezgan daudz, pieņēmu iekšējo aicinājumu atgriezties Latgalē. Nezinu, kādā vārdā nosaukt spēku, kas šeit notur un velk atpakaļ, bet tāds ir,» žurnālā stāsta Valdis.

Veidojot šo žurnālu, vairākkārt noķērām sajūtu, ka Latgales vērtību nevar pliki izsecināt no statistikas par demogrāfiju vai ekonomisko attīstību – tāds skatījums neder, jo tas ir plakans, bet Latgale tomēr ir pakalnu un dziļu ezeru zeme.

Žurnāla Biznesa Plāns jaunāko numuru var iegādāties šeit.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 17. maijs plkst. 11:42

Laikraksta Dienas Bizness abonenti ceturtdien, 17. maijā, kopā ar laikrakstu saņem žurnāla Biznesa Plāns speciālizlaidumu...

2018. gada 12. aprīlis plkst. 12:28

Zemnieku saimniecība Vizbuļi Dobeles novadā nav liela pēc hektāru skaita, bet ir liela tās saimnieku...

2018. gada 22. marts plkst. 12:42

Dienas Bizness jaunākais pielikums Biznesa Plāns šodien aizceļojis pie abonentiem. Šoreiz reģionālais...

2018. gada 22. marts plkst. 7:25

Laikraksta Dienas Bizness abonenti ceturtdien, 22. martā, kopā ar laikrakstu saņem žurnāla «Biznesa...

2018. gada 22. marts plkst. 6:07

Šodien pie DB abonentiem dodas projekta Biznesa Plāns nu jau ceturtais izdevums, kas...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

SIA Marine Digital System mērķis ir automatizēt procesus ostās, jūrniecības pakalpojumos...

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...