Tehnoloģiju apskats: Neticami jaudīgais klēpjdators MSI GE72VR Apache Pro 

Spēlēm un lielus resursus prasošu darbu veikšanai paredzētais klēpjdators MSI GE72VR Apache Pro līdz ar iespaidīgu skaitļošanas jaudu piedāvā arī nebēdnīgu noformējumu

Jānis Vēvers, 07.4.2017
1/4

MSI GE72VR Apache Pro

Klēpjdatoru tirgus attīstības virzienu varētu raksturot vienā vārdā – mobilitāte. Ražotāji tiecas izgatavot aizvien plānākas, vieglākas, ērtāk pārnēsājamas un ar vienu uzlādi ilgāk kalpojošas iekārtas. Un kāpēc gan ne? Pateicoties vadu un bezvadu savienojumiem tos jebkurā brīdī var savienot ar lielāku ekrānu, kaut vai televizoru, kuru izšķirtspēju var apskaust ne viens vien pāris gadu veca datora īpašnieks. Tomēr izskatās, ka pilnībā no lieliem klēpjdatoriem lietotāji vēl nav gatavi atteikties, par ko liecina arī pērnā gada nogalē prezentētais MSI GE72VR Apache Pro.

Šis varenais dators ar 17,3 collu ekrānu pārstāv MSI G sēriju un tiek pozicionēts kā spēļu dators. Taču var noderēt arī birojā, jo īpaši tiem darbiniekiem, kuri strādā ar grafiskajiem materiāliem.

Dizains

Pierasts, ka klēpjdatoru ražotāji no dizaina jautājumos galveno uzmanību pievērš korpusa apdarei, krāsai un šad tad arī eņģu izskatam. «Geimeru» jeb datorspēļu pasaulē labi zināmie MSI šajā ziņā ir radošāki. Viņi piestrādājuši arī pie vāka izskata, padarot to līdzīgu sporta auto dzinēja pārsegam. Efektu vēl vairāk pastiprina sarkanā emblēma ar pūķi, kas patiesi raisa asociācijas ar automašīnas priekšdaļu.

Otra zīmīga lieta, ko varam uzskatīt par reveransu spēlmaņiem, bet grūti nopārdodamu ideju nopietnākiem lietotājiem, ir dažādās krāsās apgaismojamā klaviatūra. Virs tastatūras, blakus ierīces ieslēgšanas pogai pat ir atvēlēts speciāls taustiņš, ar kura palīdzību var mainīt gaismojuma režīmus. Piemēram, var uzstādīt, lai zili, zaļi, sārti un dzeltenīgi toņi ik pēc dažām sekundēm nomaina viens otru, var likt gaismai veikt viļņveidīgas kustības no vienas klaviatūras malas uz otru, vai pat katru tās daļu izgaismot citādā krāsā – kreiso sarkanu, viduci zaļu un labo – zilu.

Kā jau tik prāvai ierīcei piedien, dators ir smags – 2,7 kg. Korpuss pamatā izgatavots no plastmasas, un gluda alumīnija loksne klāj vien vāka virspusi un laukumu ap klaviatūru. Dizaineri centušies datoru padarīt pārnēsāšanai draudzīgāku, biezumā saspiežot līdz 3 cm un noapaļojot stūrus, taču tas ir krietni «izplūdis» uz malām. Ap ekrānu katrā pusē ir vairāk nekā centimetru plata apmale, un arī klaviatūru ieskauj šķietami nebeidzama «neizmantotā teritorija». Rezultātā korpuss ir 42 cm garš un gandrīz 29 cm plats, tādēļ Apache Pro labāk jutīsies uz galda, nevis datorsomā. Vienkārši tāda milzeņa līdzi staipīšana nav īsti patīkama.

Veiktspēja

Par veiktspēju ir pavisam cits stāsts. Kā pilnasinīgam spēļu datoram piedien, ir darīts viss, lai Apache Pro darbotos bez aizķeršanās. Tā «ķermenī» pukst Intel Core i7 2,6GHz procesors, kam piepalīdz 16GB operatīvā atmiņa un 6GB Nvidia GeForce GTX 1060 grafiskā karte. Informācijas uzglabāšanai atvēlēts 256GB ātrā SSD atmiņa un vēl 1TB cietais disks. Grūti piemeklēt apzīmējumus, lai aprakstītu šī datora jaudu. Pietiks ar faktu, ka neviena mūsu rīcībā esošā programma nespēja īsti noslogot šo zvēru. Tas ir sagatavots patiešām iespaidīga darba apjoma veikšanai. Ja nu izdodas sagādāt uzdevumu, kas liek procesoram ierūkties ar pilnu jaudu, blakus klaviatūras gaismojuma pogai ir taustiņš, kas iedarbina papildu ventilatoru.

No interesantām papildiespējām noteikti jāmin, ka Apache Pro ir gatavs lietošanai ar virtuālās realitātes ekipējumu. Ievērības cienīga ir arī Killer Gaming Lan sistēma, kas attīra ceļu datu pārraidei internetā. Tās pamatfunkcija ir gādāt, lai tiešsaistes spēļu laikā darbība notiktu netraucēti un, piemēram, negaidītas aizķeršanās rezultātā spēles varonis nekļūtu par upuri ienaidniekam. Sistēma ļauj piešķirt darbībām kādu no sešiem prioritātes līmeņiem. Augstākā līmeņa dati lidos caur internetu kā prezidenta eskorts, kamēr dažādu programmu atjauninājumi pacietīgi gaidīs maliņā.

Ekrāna reaģēšanas laiks ir 5 milisekundes, un attēla atjaunošanās notiek 120 reizes sekundē. Lieki piebilst, ka šādi rādītāji nodrošina virtuālo tēlu gludu slīdējumu pat tad, ja darbība notiek ļoti ātri un kadrs mudž no elementiem. Tomēr Full HD izšķirtspēja tik lielam ekrānam ir diezgan zema, jo nodrošina pikseļu blīvumu vien 127 uz collu. Vājā puse ir arī diezgan zemais spilgtuma līmenis. Tā dēļ Apache Pro lietošana vasarā ārpus telpām ir apgrūtinoša.

Lietošanas ērtums

Neskaitot pārnēsāšanai neērto izmēru, Apache Pro lietošana ir visnotaļ ērta. Plastmasas pogas strādā klusi un ir izgaismotas. Skārienpaliktnis ir gana liels, atpazīst žestus, un zem tā ir arī pietiekami daudz vietas rokas atbalstīšanai. Būtiski, ka atbalsta vietā dators tikpat kā neuzkarst, jo galvenie siltuma avoti atrodas paliktņa kreisajā pusē. Ja pierasts rakstot atspiest plaukstas pret pamatni, tad kreisā roka gan var dabūt trūkties. Tiesa, ieslēdzot papildu ventilatoru karstums diezgan ātri izklīst.

Kreisajā malā izvietotas arī svarīgākās pieslēgvietas – Kensington Lock, LAN, divi USB 3.0, Mini-DisplayPort, USB Type-C, mikrofona un austiņu spraudņi. Labajā palikuši vien DVD diskdzinis, SD karšu lasītājs, viena USB 2.0 un uzlādes vada ligzda.

Akumulatora darbība

Baterijas izlietojums ir vēl viens nopietns arguments, kādēļ ar šo datoru nevajadzētu aiziet pārlieku tālu no elektrotīkla. Problēma sākas jau ar niecīgo 51 vatstundu ietilpību, kas pat pieticīgā lietošanas režīmā iztukšojas divarpus stundās. Atskaņojot video, darbības laiks sarūk zem divām stundām, bet spēlējot grafiski prasošas spēles – zem vienas stundas. Citiem vārdiem sakot, dators teju pusi dienas pavada pie vada. Nedienas tikai padziļina fakts, ka baterija ir ieslēpta korpusā, un tās nomainīšanai datoru jāizjauc.

Gala vērtējums

MSI GE72VR Apache Pro ir neticami jaudīgs, īpatnēja dizaina dators, kas noderēs apjomīgu grafisko darbu veikšanai un spēļu spēlēšanai. Tomēr cena par jaudu un 17,3 collu Full HD displeju ir masīvs korpuss un ļoti, ļoti vārgs akumulators, kas padara šo datoru faktiski neizmantojamu ārpus telpām.

 

VĒRTĒJUMS

MSI GE72VR Apache Pro

Plusi

+ Pievilcīgs dizains

+ Krāsains klaviatūras apgaismojums

+ Iespaidīga jauda

Mīnusi

– Baterija iztērējas neticami ātri

– Ekrāna izšķirtspēja varēja būt augstāka

– Papildu dzesēšanas laikā ventilators skaļi rūc

Cena līdz 1764 eiro

Meklē Lattelecom veikalos un www.lattelecomveikals.lv

 

Sadarbībā ar Lattelecom

Tevi varētu interesēt

Šajā piektdienā portāls db.lv ciemojas Ozolins pottery podnīcā, kur top māla trauki....

Izejvielu sadārdzinājums un darbaspēka pieejamība būs galvenie ēdināšanas nozares izaicinājumi...

Klajā nācis kārtējais Pasaules ekonomikas foruma ceļojumu un tūrisma konkurētspējas ziņojums,...

Nacionālais Kino centrs izsludinājis 2017. gada filmu ražošanas projektu konkursa rezultātus....

Nākamgad DEAC plāno pabeigt jauno datu centru, kas ļaus dubultot apstrādāto datu...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Lattelecom izstrādājis telemedicīnas risinājumu, kas pilotprojektā Jūrmalas slimnīcā ļaus...

Pasaulē jau pirms vairākām dienām un kopš trešdienas, 29.marta arī Latvijā ...

Glītajā, spīdīgajā Samsung planšetē Galaxy Tab S3 var vērties savā atspulgā gluži...

Tehnoloģiju uzņēmums Apple otrdien paziņojis, ka pārdošanā nonāks iPhone viedtālruņu...

Sony videokamera FDR-AX100E uzņem lieliskas kvalitātes 4K video, taču ir par lielu...

Klēpjdatorā Latitude 7480 Dell tā izveidotāji centušies apvienot iespaidīgu jaudu ar kompaktu...

Ziņa par klasiskās Nokia 3310 jaunā modeļa laišanu klajā pagājušajā nedēļā dominēja...

Uzņēmumi Apple un Samsung sola nekavējoties ķerties pie trūkumu novēršanas savos produktos,...

Nule kā beigusies viena no lielākajām tehnoloģiju konferencēm pasaulē - Mobile World...

Pēdējās ziņas par tehnoloģiju kompānijas Apple izstrādāto un tās ierīču fanu ilgi...