Finanses

TransferWise ievērojami paplašinās

Anda Asere, 20.03.2020

"TransferWise" līdzdibinātāji Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus)

un Kristo Kārmans (Kristo Käärmann)

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tagad vairāk nekā septiņi miljoni "TransferWise" lietotāju var veikt tūlītējos tiešsaistes starptautiskos naudas pārvedumus "Alipay" lietotājiem.

"Alipay" pieder "Financial Services Group". Kopā ar e-maciņa partneriem "Alipay" apkalpo vairāk nekā 1,2 miljardus cilvēku visā pasaulē.

Šī sadarbība "TransferWise" ir ievērojama paplašināšanās, jo kompānija sasniedz jaunu tirgu. Saskaņā ar 2019. gada datiem Ķīnu sasniedz ļoti liels pārskaitījumu skaits un ķīnieši, kuri dzīvo ārzemēs, mājās palicējiem sūta 54 miljardus britu mārciņu gadā.

"Mūsu jaunākā sadarbība ar "Alipay" ir bijis viens no vispieprasītākajiem papildinājumiem no mūsu klientiem kopš mēs paplašinājāmies Āzijā. "Alipay" darbojas kā primārā maksājumu metode vairāk nekā miljardam cilvēku Ķīnā un mēs esam sajūsmināti nodrošināt viņiem tūlītējus starptautiskos naudas sūtījumus. Šis ir vēl viens solis tuvāk mūsu misijai – nauda bez robežām, un turpina mūsu vīziju padarīt pārrobežu maksājumus tūlītējus, ērtus, caurspīdīgus un eventuāli bezmaksas," teic Kristo Kārmans (Kristo Käärmann), "TransferWise" līdzdibinātājs.

Igauņu Kristo Kārmena un Tāveta Hinrikus (Taavet Hinrikus) 2011. gadā Londonā dibinātā kompānija "TransferWise" globāli katru mēnesi apstrādā transakcijas četru miljardu britu mārciņu apmērā, palīdzot klientiem ietaupīt vienu miljardu mārciņu gadā, ja salīdzina ar to, cik tas izmaksātu, sūtot naudu caur bankām. Kompānijai šobrīd ir vairāk nekā septiņi miljoni lietotāju. Lielbritānijā "TransferWise" ir otrs lielākais nozares spēlētājs ar 15% tirgus daļu.

"TransferWise" tiek uzskatīts par vienu no pasaulē veiksmīgākajiem tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kas piesaistījis kopumā 698 miljonus dolāru investīcijas.

"TransferWise" ir 2000 darbinieki 14 birojos un tā galvenais birojs atrodas Londonā.

Vaicāta, kā šobrīd pasaulē notiekošais ietekmē kompāniju, "TransferWise" preses pārstāve norāda, ka uzņēmums nestrādā tādā jomā, lai prognozētu likmes vai konsultētu klientus par to, kas viņiem būtu jādara ar savu naudu, tāpēc kompānija nekomentē tirgus svārstības no biznesa viedokļa. Tomēr pašreizējā situācija uzņēmuma darbību nekādā veidā neesot ietekmējusi, jo uzņēmums ir privāts. "TransferWise" darbojoties kā parasti un kompānija ir rentabla jau trīs gadus un turpina augt.

Pērn maijā uzņēmums paziņoja, ka piesaistījis vēl 292 miljonus dolāru. Līdz ar šo investīciju raundu igauņu izcelsmes finanšu tehnoloģiju uzņēmuma "TransferWise" vērtība dubultojās, sasniedzot 3,5 miljardu dolāru novērtējumu.

Komentāri

Pievienot komentāru