Fin-tech

TransferWise ievieš tiešos maksājumus

Anda Asere, 09.01.2020

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

"TransferWise" lietotāji ar kontu eiro vai sterliņu mārciņās tagad varēs izmantot tiešos maksājumus Lielbritānijā un Eiropā bez vajadzības izmantot vietējo kontu.

Ar šo iespēju iecerēts atvieglot dzīvi tiem, kuri dzīvo ārzemēs un maksā par dažādiem pakalpojumiem citā valstī un valūtā, piemēram, sporta zāles abonementu, telefona vai elektrības rēķinu. Tagad tas būšot ērtāk, vieglāk un lētāk.

"Mūsu misija ir palīdzēt cilvēkiem pārvadīt viņu naudu pāri robežām ērtāk un lētāk, neatkarīgi no tā, kur viņi dzīvo. Tāpēc mēs esam priecīgi piedāvāt pārrobežu tiešos maksājumus mūsu klientiem, kuri maksā rēķinus Lielbritānijā un Eiropas Savienībā," norāda Lars Trunins (Lars Trunin), "TransferWise" produkta vadītājs Lielbritānijā.

Šobrīd "TransferWise" izmanto vairāk nekā seši miljoni cilvēku, kuri katru mēnesi veic pārskaitījumus vairāk nekā četru miljardu eiro vērtībā, ietaupot vairāk nekā vienu miljardu eiro gadā. Uzņēmumam ir biroji 13 valstīs, no kuriem jaunākais ir Abu Dabi. "TransferWise" kopumā strādā 2000 cilvēki.

Db.lv jau rakstīja, ka "TransferWise" peļņa finanšu gadā, kas noslēdzās 2019. gada martā, pieaugusi par 66% un sasniegusi 10,3 miljonus Lielbritānijas mārciņu (11,6 miljonus eiro). Trešo finanšu gadu pēc kārtas kompānija strādājusi ar peļņu. Uzņēmuma ieņēmumi, salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu, pieauguši par vairāk nekā 53%, sasniedzot 179 miljonus mārciņu.

"Mums patiešām ir svarīgi, lai izaugsme būtu atbildīga un ilgtspējīga. Pieticīgas peļņas sasniegšana nozīmē, ka klienti var apzināties, ka "TransferWise" tirgū ir uz ilgu laiku," iepriekš norādījis "TransferWise" līdzdibinātājs un vadītājs Kristo Kērmans (Kristo Käärmann).

2019. finanšu gadā "TransferWise" pievienoja jaunas iespējas uzņēmumiem, tostarp pārrobežu biznesa debetkartes "Mastercard" izsniegšanu un mazo un vidējo uzņēmumu grāmatvedības programmatūras "Xero" integrāciju platformā, kā arī atvērtu pieeju "TransferWise API", kas samazina izmaksas uzņēmumiem, kuriem jāapstrādā liels skaits maksājumu.

Pērn maijā "TransferWise" piesaistīja vēl 292 miljonus dolāru investīcijas, kā rezultātā igauņu izcelsmes finanšu tehnoloģiju uzņēmuma vērtība ir dubultojusies, sasniedzot 3,5 miljardu dolāru novērtējumu. Kompānija norādījusi, ka šī investīcija apliecina, ka "TransferWise" ir viena no pasaulē straujāk augošajām pelnošajām kompānijām.

Šī raunda galvenie investori ir "Lone Pine Capital", "Lead Edge Capital" un "Vitruvian Partners". "Baillie Giffard" un "Andreessen Horowitz" ir paplašinājuši savu pārstāvniecību uzņēmumā. Tāpat ieguldījumus veikuši fondi, ko pārvalda "BlackRock".

"Pasaule mainās virzienā uz lielāku caurspīdību biznesā un mēs vēlamies būt daļa no tā. Starptautiskie naudas pārvedumi ir daudztriljonu dolāru bizness un līdz šim tajā dominēja bankas, kas uzturēja mākslīgi zemas cenas un lēnus pārskaitījumus. TransferWise" to ir mainījis, un tagad cilvēki var sūtīt naudu pāri robežām par reālo maiņas kursu par caurspīdīgu cenu. Nav brīnums, ka klientu skaits sasniedzis piecus miljonus," norādījis Nimay Mehta, "Lead Edge Capital" vadošais partneris.

Investīciju piesaistes brīdī K. Kērmans norādīja, ka kompānija piedzīvo fenomenālu izaugsmi un šī investīcija tai ir pierādījums. "Mums nevajag piesaistīt līdzekļus, lai turpinātu šo trajektoriju, bet mēs esam pateicīgi par nepārtraukto interesi pievienoties mūsu misijā," viņš teica, līdzībās piebilstot, ka pēc astoņiem gadiem šis uzņēmumam joprojām ir agrs rīts. Kompānijas mērķis arī turpmāk ir palīdzēt cilvēkiem ietaupīt, piedāvājot zemas cenas un caurspīdību.

Finanšu kompāniju "TransferWise" 2011. gadā dibināja igauņi Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus) un Kristo Kērmans (Kristo Käärmann). Tas tiek dēvēts par vienu no pasaulē veiksmīgākajiem un straujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kas ir piesaistījis 689 miljonus dolāru no tādiem investoriem kā "Lead Edge", "Lone Pine", "Vitruvian", "IVP", "Merian Global Investors", "Andreessen Horowitz", sera Ričarda Bransona, "Valar Ventures" un "PayPal" līdzdibinātāja Maksa Levčina (Max Levchin).