Alternatīvās finanses

TransferWise peļņa finanšu gadā pieaugusi par 66%

LETA, 18.09.2019

TransferWise dibinātāji Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus) un

Kristo Kārmans (Kristo Käärmann)

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Igaunijā izstrādātā starptautiskā savstarpējo tiešsaistes maksājumu platforma «TransferWise» trešo finanšu gadu pēc kārtas strādājusi ar peļņu, un finanšu gadā, kas noslēdzās martā, peļņa sasniegusi 10,3 miljonus Lielbritānijas mārciņu (11,6 miljonus eiro), kas ir par 66% vairāk nekā iepriekšējā 12 mēnešu periodā.

Kompānijas ieņēmumi pagājušajā finanšu gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo 12 mēnešu periodu pieauguši par vairāk nekā 53%, sasniedzot 179 miljonus mārciņu.

«Mums patiešām ir svarīgi, lai izaugsme būtu atbildīga un ilgtspējīga. Pieticīgas peļņas sasniegšana nozīmē, ka klienti var apzināties, ka «TransferWise» tirgū ir uz ilgu laiku,» sacīja kompānijas līdzdibinātājs un vadītājs Kristo Kērmans. Viņš paziņoja, ka «TransferWise» klientu skaits pārsniedzis sešus miljonus cilvēku, kas mēnesī savstarpēji veic maksājumus četru miljonu Lielbritānijas mārciņu vērtībā, tādējādi ietaupot vienu miljardu mārciņu gadā, ja salīdzina ar izmaksām, kas par tādiem darījumiem būtu bankās.

2019.finanšu gadā «TransferWise» pievienoja jaunas iespējas uzņēmumiem, tostarp pārrobežu biznesa debetkartes «Mastercard» izsniegšanu un mazo un vidējo uzņēmumu grāmatvedības programmatūras «Xero» integrāciju platformā, kā arī atvērtu pieeju «TransferWise API», kas samazina izmaksas uzņēmumiem, kuriem jāapstrādā liels skaits maksājumu. Saistībā ar jaunievedumiem katru mēnesi platformas biznesa klientu skaits audzis par 10 000. Vairāk nekā 170 pasaules valstīs ir pieejamas kompānijas sniegtās iespējas klientiem savos kontos naudu glabāt vairāk nekā 45 dažādās valūtās, kā arī pieeju dažādiem vietējo banku konta numuriem Lielbritānijā, Eiropas valstīs un ASV.

12 «TransferWise» birojos visā pasaulē strādā vairāk nekā 1700 cilvēku. Nākamajā finanšu gadā plānots radīt 750 jaunas darbavietas. Pašlaik «TransferWise» vērtība tiek lēsta 3,5 miljardu ASV dolāru (3,2 miljardu eiro) apmērā.

Kompānija maija paziņoja, ka gatavojas piesaistīt vēl 292 miljonus ASV dolāru, kas nozīmē, ka kopumā tā piesaistījusi investīcijas 689 miljonu ASV dolāru vērtībā. Šogad kompānija atvēra jaunu biroju Briselē, paziņojot, ka lūgs licenci, lai turpinātu darbu Eiropas Savienības teritorijā, ja Lielbritānijas izstāšanās no bloka notiktu bez vienošanās. 2011.gadā «TransferWise» dibināja igauņi Kērmans un Tāvets Hinrikuss. Kompānijas galvenais birojs atrodas Londonā.