Vācijas startup uzņēmuma izgudrojumu testē pasaules vadošie autoražotāji 

Izgudrojums Bezkrēsla krēsls (Chairless Chair) ir tieši tāds, kā tas izklausās - pārnēsājama uzparikte, kas nemaz nelīdzinās krēslam, bet ļauj uz tās sēdēt jebkurā vietā un laikā, vēsta ārvalstu mediji.

Lelde Petrāne, 27.7.2017

Avots: noonee.com

Ierīces radītājs ir Vācijas startup uzņēmums noonee AG. Tās svars ir vien 3,5 kilogrami un tā pielāgojas dažādiem izmēriem.

Bezkrēsla krēsla izgudrotājs Keits Gunura informē, ka ierīces galvenā mērķauditorija ir ražošanas uzņēmumu darbinieki, kuriem ilgstoši jāstāv kājās un dažkārt jāieņem nedabiskas pozīcijas, lai izgatavotu produktu. Bezkrēsla krēslu ir iespējams uzvilkt un kopā ar to netraucēti pārvietoties.

Ierīce piesaistījusi arī autoražotāju uzmanību. Bezkrēsla krēslu izmēģinājuši Audi, Seat, Škoda, Daimler, BMW un Renault. Interesi esot izrādījuši arī ķirurgi un fizioterapeiti.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

Startup uzņēmums, kas sajūsmina pasaulē atzītus investorus

Idejas pirmsākumi meklējami pirms aptuveni pieciem gadiem ballītē, kurā cilvēki bija noguruši no stāvēšanas. Tomēr vēlāk secināts, ka Bezkrēsla krēsls nebūs vizuāli pietiekami pievilcīgs ballīšu atmosfērai.

Produkta izstrādē noonee AG sadarbojas ar dizaina uzņēmumu Sapetti un ražotāju Zuhlke Engineering AG. Vīzija ir padarīt šo produktu par ikdienā lietojamu rīku, līdzīgi kā šobrīd izmantojam velosipēdus.